999 rezultate për

djokovic

"US Open", Nadal mposht Djokoviç Rafael Nadal konfirmoi momentin e mirë që po kalon edhe gjatë së hënës, duke u shfaqur forcë dominuese në tenisin për me
US Open, finale Djokoviç-Nadal Novak Djokovic dhe Rafael Nadal, dy tenistët më të mirë në botë aktualisht, do të ndeshen sërish bashkë në finalen e mad
Nadal shënjestron fytyrën e Djokoviç (VIDEO) Rafa Nadal ka mposhtur serbin Novak Djokoviç në gjysëmfinalen e Montreal Masters. Kjo ishte sfida e 36 mes dy kampionëve
“Trofeu” më i çmuar i Djokoviç (FOTO LAJM) Me eliminimin e bujshëm të Roger Federer dhe Rafael Nadal që në dy raundet e para të Wimbledon, tenisti serb Novak Djoko
Striptizëm në tenis, Djokoviç sfidon Dimitrov (VIDEO-FOTO) Tenisti serb Novak Djokovic dhuron spektakël gjatë një ndeshjes kundër bullgarit Grigor Dimitrov, e vlefshme për turneun
Monte Carlo, Djokoviç "zbret nga froni" Nadal Tenisti serb Novak Djokoviç bën mrekullinë në finalen e turneut të Monte Carlos. Edhe pse nuk konsiderohej favorit, numr
Miami, Federer dhe Haas në gjysëmfinale Tommy Haas dhe David Ferrer janë kualifikuar për në gjysmëfinalet e turneut të Miami, ndërsa do të përballen mes tyre në
Milan-Barça, një tifoz special për kuqezinjtë Barcelona do të gjejë sot një San Siro të tejmbushur dhe një tifozeri super të karikuar në mbështetje të skuadrës së tyr
Novak Djokoviç fiton Australian Open (FOTO LAJM) Numri një i botës në tenisin e meshkujve, Novak Djokoviç, nisi mbarë 2013-n, duke bërë të tijin titullin e parë “Grand S
ATP, Djokoviç mposht Federer Novak Djokoviç triumfon në masterin e fundvitit. Në turneun londinez, serbi thyen rivalin e tij më të madh në këtë vit,
U.S Open, Djokovic pret biletën për në raundin e tretë Novak Djokovic kualifikohet për në raundin e tretë të U.S Open pasi mundi në tre sete 6-2, 6-1, 6-2 brazilianin Roberto
Djokovic shpallet kampion i turneut Toronto Masters Tenisti Novak Djokovic ka fituar titullin kampion në turneun Toronto Masters. Tenisti serb, i cili humbi vendin e parë n
Atë që ta bën Sharapova, s'ta bën njeri (VIDEO) Maria Sharapova bëhet shkaktare e dhembjeve të Novak Djokoviç. Tenistja bukuroshe ruse, gjatë një spoti publicitar për H
Tenis, Nadal e Djokovic në finale Rafael Nadal dhe Novak Djokovic do të diskutojnë mes tyre finalen e turneut të Romës. Dy yjet e tenisit botëror siguruan
Santiago Bernabeu mirëpret Nadal-Djokoviç Stadiumi i futbollit ''Santiago Bernabeu'', i skuadrës së Realit të Madridit do të presë më 14 korrik një ndeshje gala m
Indian Wells, humbet Djokovic në finale Federer-Isner Tenisti nga Serbia Novak Djokovic është mundur në përballjen me tenistin vendas John Isner për turneun Indian Wells duke
Tifoz i zjarrtë, Djokoviç feston me Ibrën dhe Milanin Nga plazhet e Dubait, në triumfin e “San Siro”-s kundër Arsenalit. Novak Djokoviç ka qenë një nga figurat e shquara të s
BBC Djokovicit: Kosova nuk është Serbi Teksa raporton për Lojrat Olimpike në pritje, gjiganti televiziv britanik BBC flet edhe me Novak Djokovicin, tenistin nu
Jelena, "sekreti" i suksesit të Djokoviç Novak Djokoviç fitoi të dielën turneun Australian Open në një finale epike që zgjati 5 orë e 53 minuta ndaj spanjollit R
Australian Open, Djokovic fiton betejën me Nadal Tenisti Novak Djokovic ka arritur të fitojë betejën e tij me Nadal në Melburn duke dhuruar spektakël për disa orë. Tenis