999 rezultate për

djokovic

Djokovic lë pas dëmtimin, gati për të luajtur Novak Djokovic, është gati të rukthehet në 2018-ën. “Raketa” serbe tashmë i ka zgjidhur problemet me dorën dhe objektivi
Serbi Djokoviç turpërohet në "Roland Garros", e mund një talent austriak Novak Djokoviç eliminohet në mënyrë të turpshme nga tureneui “Roland Garros”. Tenisti serb, kampioni në fuqi i turneut,
Serbi Djokovic eliminohet nga “Australian Open” Vjen surpriza e parë e bujshme në Australian Open. Novak Djokovic, numri dy i botës, dhe 6 herë fitues përgjatë karrierë
Nga Neymar te Djokovic, ja dështimet në Rio (FOTO LAJM) Olimpiada që po zhvillohet në Rio nuk është se po u sjell fat disa sportistëve të njohur. Vendi mikpritës po zhgënje
Djockovic mbret i "Australian Open" Tenisti serb Novak Djokoviç ka treguar edhe njëherë se është numri një në botë dhe nuk ka rivalë. Ai ka mposhtur me
Djokovic në finalen e "Australian Open", mund Federer-in Novak Djokovic është finalisti i parë i "Austraian Open", pasi mposhti rivalin e tij Roger Federer në katër sete. Te
Serbi Djokovic mohon përfshirjen në trukimin e ndeshjeve Emri i Novak Djokovic u shfaq sërish në media në lidhje me skandalin e trukimit të ndeshjeve në tenis. Sipas mediave ita
Djokoviç kërcen si i çmendur me tifozin (VIDEO) Një tjetër episod humoristik nga numri një i tenisit botëror, Novak Djokoviç. Pasi kaloi në turin e dytë të US Open,
Shqiptarët sulmojnë Instagramin e Djokovicit Një shqiponjë shqiptare i është paraqitur rreth orës 20:00 në faqen e tij në Instagram, tenistit numër një në botë, serb
Magjia e Djokoviç, ja si e pret topin (VIDEO) Magji e Novak Djokoviç gjatë finales së Indian Wells kundër Roger Federer. Topi ishte jashtë, zvicerani i kthen topin, n
Novak Djokoviç mbret në "Australian Open" (FOTO LAJM) Novak Djokoviç konfirmohet njeriu i momentit në sportin e tenisit. Serbi regjistroi suksesin e pestë të karrierës në "Au
Top 10 sportistët e Ballkanit për 2014-ën (FOTO LAJM) Novak Djokoviç, tenisti serb numër 1 në botë, është shpallur për të katërtin vit rradhazi atleti më i mirë i rajonit të
Djokoviç në Real-Milan, spektakël me Bale e Benzema (FOTO-VIDEO) Milani fitoi trofeun dimëror "Dubai Challenge Cup" duke mundur 2-4 Real Madridin në sfidën e luajtur mbrëmjen e djeshme
Anulon dasmën për turin e Wimbledon-it, ndryshojnë planet për Djokovic Në çastet e fundit, Novak Djokovic ka ndëruar mëndje, duke anuluar dasmën për turin e Wimbledon-it, ndonëse kishte bërë
ATP Miami, finale Djokoviç-Nadal Novak Djokoviç dhe Rafael Nadal siguruan një vend në finalen e Mastersit të Miamit, pa qënë e nevojshme që të zbrisnin n
Novak Djokoviç fiton indian Wells, mund Roger Federer Novak Djokovic fitoi për herë të tretë mastersin e Indian Wells duke mundur pas një finale të jashtëzakonshme, Roger Fed
Nadal mposht Djokoviç në penallti (VIDEO) Rafael Nadal vërtet humbi në fillim të muajit ndaj Novak Djokoviç finalen e tetë më të mirëve të vitit në Londër por sid
Mbret i Masters, Djokoviç mposht Nadal Rafa Nadal e mbyll vitin 2013 si mbreti i tenisit, por Novak Djokoviç ka pasur kënaqësinë ta mposhtë në finalen e turneu
Djokoviç mund Federer dhe fiton një përqafim nga Ibra (FOTO LAJM) Në "Court Central" të Parisit tenisti serb Novak Djokoviç përmbysi disavantazhin e një seti dhe të një game me break për
"US Open", Nadal mposht Djokoviç Rafael Nadal konfirmoi momentin e mirë që po kalon edhe gjatë së hënës, duke u shfaqur forcë dominuese në tenisin për me