999 rezultate për

djokovic

Asnjë humbje këtë sezon, Djokovic fiton turneun Masters të Sinsinatit Novak Djokovic fitoi turneun Masters të Sinsinati. Tenisti serb fitoi 2-1 (1-6, 6-3, 6-4) në finale ndaj kanadezit Mi
Dolën pozitivë me COVID-19, rezultati i testit të dytë të Djokovic dhe bashkëshortes (FOTO LAJM) Novak Djokovic dhe bashkëshortja e tij Jelena Djokovic kanë rezultuar negativ me Covid-19, pas testit të dytë të kryer s
Djokovic mposht koronavirusin Djokovic doli pozitiv në këtë virus pasi ka marrë pjesë në një turne që kishte organizuar ai në Serbi dhe Kroaci, në koh
Pati kontakt me Djokovic, infektohet me koronavirus edhe ylli i NBA Ylli i Denver Nuggets dhe All-Star i NBA, Nikola Jokic, ka rezultuar pozitiv në testin për virusin Covid-19 dhe tani ësh
Pati kontakt me kryeministrin e Kroacisë, Djokovic pozitiv me Covid-19 Tenisti i njohur, Novak Djokovic së bashku me gruan e tij ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirus. Testin çift
Zyrtarizohet nga Djokovic zhvillimi i "Adria Cup" Novak Djokovic zyrtarizoi zhvillimin e aktivitetit “Adria Cup”, turne që do të mbahet në rajonin e Ballkanit, ku do të m
SKANDAL/ Djokovic me këngë nacionaliste për Kosovën (VIDEO) Novak Djokovic dhe kolegët e tij në ekipin përfaqësues të Serbisë në tenis që garoi në ATP Cup, përveç për rezultatet sp
Ronaldo "fluturon" dhe në sytë e Novak Djokovic (VIDEO) "Fluturimet" e Cristiano Ronaldos kanë mahnitur botën. Luzitani ishte protagonist absolut në fitoren e Juventusit ndaj S
Modric shpallet sportisti më i mirë në Ballkan Mesfushori i Kroacisë dhe Real Madridit, Luka Modric është emëruar si sportivi më i mirë në Ballkan për këtë vit. Mod
Mposhtet nga Khachanov, Djokovic humbet finalen e Parisit Tenisti rus, Karen Khachanov mposhti favoritin e madh serbin Novak Djokovic duke fituar Mastersin e Parisit. Një suks
Djokoviç: Sot filloj revanshin drejt vendit të parë Tenisti serb Novak Djokoviç do të debutojë sot në turneun e fundit Masters të këtij sezoni. Ai tha se shpreson që së shp
Djokoviç: Do të rikthehem si numri 1 Novak Djokoviç kërkon që të rikthehet si më i mirin ë botë. Serbi është i vetëdijshëm për vështirësitë por thekson se ën
Premtimi i legjendës së tenisit Novak Djokoviç nuk është më ai i dikurshmi, por tenisti serb vazhdon të mos e ul ritmin për asnjë moment. Në muajt e fu
Tenisti serb triumfon në US Open, i afrohet Rafael Nadalit (VIDEO) Tenisti serb, Novak Djokovic ka triumfuar në garën e "US Open" dhe është shpallur fitues i fundit i Grand Slam-it për kë
Keys dhe Djokovic në gjysmëfinalet e "US Open 2018" Madison Keys vijon rrugëtimin e saj në turneun e fundit Grand Slam të vitit, US Open. Tenistja amerikane, finaliste
Tenisti serb mund Federer dhe ngre lart "Masters 1000" (VIDEO) Tenisti serb ka fituar turneun e MAsters të Sinsinatit pasi mposhti në finale të madhin Roger Federer dhe arriti të tri
Novak Djokovic në finale të Wimbledon Novak Djokovic është vetëm një ndeshje larg titullit të tij të parë grand slam që prej vitit 2916, pas fitores epike në
Presidentja irriton kroatët, shfaqet krah sportistit serb (FOTO LAJM) Presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitarovic mund të ketë irrituar kroatët me një foto të fundit. Kitarovic sapo ka p
Rafael Nadal mposht Djokovicn dhe kalon në finale të Romës Rafael Nadal ka dalë triumfues në një gjysmëfinale magjepsëse të Roma Masters kundër rivalit të tij, Novak Djokovicit.
Operohet Novak Djokovic Novak Djokovic ndalet përsëri. Ish-numri 1 i botës i është nënshtrua një ndërhyrjeje kirurgjikale që do të vazhdojë ta m