999 rezultate për

dixhitale

Rikthehet AllWeb 2019, konferenca dedikuar marketingut dixhital dhe web-it Konferenca e përvitshme dedikuar marketingut dixhital, ka nisur përgatitjet për edicionin e saj të katërt. Prej 3 vit
Mjekët japin alarmin: Mbroni fëmijët nga këto pajisje Dikur fëmijët mezi prisnin të vinte ora e lojës, për të dalë jashtë shtëpisë me shokët ku i priste kryesisht loja me top
Zv.kryeministrja Mesi pret Komisioneren e BE për Ekonominë Dixhitale dhe Shoqërinë Zëvendëskryeministrja e Republikës së Shqipërisë Senida Mesi priti sot në një takim KomisionerenEuropiane për Ekonominë
Hapet qendra laboratorike e inovacionit për fëmijët, sjell kurrikulat e kodimit dhe robotikës Një qendër e re laboratorike e inovacionit ka marrë jetë në Tiranë, ku fëmijët e kryeqytetit mund të mësojnë kurrikula
Pritet revolucion, testohet për herë të parë zemra dixhitale Kardiologu Benxhamin Meder ka testuar me sukses elektrodat e stimuluesit kardiak në një zemër dixhitale që rreh. Kjo
Ballkani të paktën anëtarësim digjital me BE-në! Agjenda digjitale për Ballkanin Perëndimor (BP) nisi sot në Sofje, në Asamblenë Dixhitale 2018 organizuar nga Drejtoria
Deputetët e BE-së: Facebook është kthyer në monstër dixhitale Deputetë të Parlamentit Evropian u shprehën të zhgënjyer për dëgjesën me shefin e Facebookut, Zuckerberg. Rrjedha e akti
Ende nuk e di çfarë do të bëhesh në të ardhmen? Zbuloje tani! Në panairin “Work & Study” që po organizohet këto ditë në Tiranë, me qëllim ofrimin e strategjive të reja të punësimit d
Ja cila është platforma ndërkombëtare që do të ndihmojë për t’u punësuar mbi 10 milionë të rinj Vodafone Group prezantoi sot, gjatë një eventi të organizuar në Bruksel, platformën ndërkombëtare për profesionet e së a
Rusia arreston shkencëtarët, tentuan të përdornin kompjutera për të përfituar Bitcoin Rusia njoftoi se ka arrestuar disa shkencëtarë të një laboratori nuklear në Sarov, të cilët kanë tentuar të përdorin fuq
Takimet në moshën dixhitale Nuk është sekret që rregullat e romancës janë revolucionarizuar dhe shumë njerëzi i janë kthyer teknologjisë për të gjet
Një çmenduri, Bitcoin kalon vlerën e 8 mijë dollarëve Valuta dixhitale Bitcoin ka vendosur një rekord të ri, pasi për herë të parë vlera e saj ka tejkaluar shumën e 8 mijë do
Shqiptarë kujdes! Nëse përdorni këtë monedhë, keni një minë me sahat në dorë Ofertat fillestare të monedhave (ICO), një mjet i mbledhjes së fondeve për kompanitë e teknologjisë blockchain (teknolog
Suedia aplikon monedhën dixhitale Guvernatorja e Bankës Qëndrore Suedeze, Cecila Skingsley, ka deklaruar se përdorimi i monedhave fizike po shënon rënie t
ALLWEB – Konferenca e parë dedikuar marketingut dhe webi-it Konferenca e parë dedikuar marketingut dixhital në Maqedoni, pas 4 vitesh organizim në Shkup, Maqedoni, në 20 Tetor 2016
Gjimnazet do të survejohen nga 1100 kamera Qeveria shpall tenderin për rritjen e sigurisë fizike e dixhitale në shkollat e arsimit të mesëm, projekt që kap vlerën
Rama: Deri në 2018, të gjitha klasat dixhitale Ndryshe nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të urojë përmes rrjetit social Face
Kalimtari i papërgjegjshëm që meriton burgun (VIDEO) Vera që po lëmë pas ka patur shumë aksidente automobilistike që i kanë kushtuar jetën shumë kalimtarëve dhe drejtuesve t
KOMENT/ I dh…. edhe kartat dixhitale Koment nga Albeu Hera e parë kur Shqipëria pluraliste është përballur me manipulim masiv të zgjedhjeve ka qenë
Sa fajtorë jemi për aksidentet? (FOTO LAJM) Teksa apelohet shpesh në lidhje me aksidentet dhe se sa përgjegjës jemi ne, atëherë mjafton të shohësh këto fotot për të