999 rezultate për

ditura

Tymi i zi mbulon zonën, automjeti digjet brenda në garazh (VIDEO) Një zjarr i madh ka rënë pas shkollës Asim Vokshi në kryeqytet. Zjarri mësohet të ketë rënë në një kompleks banimi. D
Zaev: Ndryshimet kushtetuese do të bëhen të ditura pas referendumit Kryeministri Zoran Zaev paralajmëroi se menjëherë pas referendumit të 30 shtatorit do të nisin përgatitjet për ndryshime
Tronditet Seria A, kapiteni i Fiorentinës gjendet i vdekur në hotel Kapiteni i Fiorentinës Davide Astori, është gjetur mëngjesin e sotëm i vdekur në dhomën e hotelim teksa ekipi ishte akom
Sot, serbët e Kosovës dalin para Vuçiçit Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, sot në Beograd do të takojë përfaqësuesit serbë nga Kosova. Ky takim, siç rap
Këto janë 5 bandat shqiptare të prostitucionit të goditura nga policia italiane (FOTO LAJM) Policia italiane e Peskares, bën te ditur te tjera detaje nga operacioni i një ditë më parë, ku thotë se ka goditur 5 ba
Urdhri i mbrojtjes/ Mamaja e Marjan Levantit t’i qëndrojë 50 metra larg ish-nuses Gjykata e Tiranës ka pranuar kërkesën për urdhërin e mbrojtjes të depozituar nga ish-gruaja e Marjan Levantit. Gjykata k
TIRANE/ Kapi "mat" nusen e vëllait me të dashurin, dhunohet kunata Një tjetër rast dhune është shënuar në kryeqytet, ku një grua pasi ka kapur nusen e vëllait me të dashur, ka ushtruar dh
O’Connell: Të bëhen të ditura rrethanat e vdekjes së Astrit Deharit Ambasadori britanik Ruairi O’Connell, ka folur për vdekjen e aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari, i cili ndërroi
Italia shpall gjendjen e jashtëzakonshme në zonat e goditura nga tërmeti Qeveria italiane ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme të emergjencës në zonat e goditura nga tërmeti i një ditë më pa
OSBE ndihmon rajonet e goditura nga vërshimet në Maqedoni Laberto Zanier, sekretari i përgjithshëm i OSBE-së, dha miratimin e tij për 20.000 euro donacion nga fondi humanitar i O
Djali rreh nënën dhe babain Forcat e Policisë në Pejë kanë arrestuar një të dyshuar pasi ka rrahur të dy prindërit e tij. Ngjarja e rëndë raport
Hysaj bën gati rinovimin me Napolin Elseid Hysaj nuk ka ndërmend që të lëviz nga Napoli, teksa të kaltrit po mendojnë që t'i ofrojnë një kontratë të re.
Zyrtare/ "Snajperi" bëhet më në fund "sheik" Alban Meha është një lojtar i skuadrës së Al Nasr në Arabinë Saudite. Futbollisti që sezonin e fundit e mbylli me turqit
Shpërthim pranë Xhamisë së Madhe Sipas mediave turke bëhet me dije se një shpërthim ka ndodhur pranë Xhamisë së Madhe në Turqi. Një shpërthim është ra
SPECIALE/ 10 blerjet më të mira të kësaj vere (FOTO LAJM) Merkatoja e verës që lamë pas ishte një nga më të “nxehtat” në Europë me shumë miliona euro të shpenzuara dhe qindra fut
Në flakë stadiumi më i madh në Europë (FOTO LAJM) Stadiumi më i famshëm në Rusi, ai i Moskës “Luzhniku” është përfshirë nga një zjarr i madh. Mediat ruse shkruajnë se zja
Basha: Kurban Bajrami na gjen me themele të tronditura te ekonomisë Lulzim Basha ka uruar gjithë shqiptarët me rastin e festës së Kurban Bajramit. Ai uron që festa të sjellë sa më shumë gë
Modifikohet Mercedes V250 (FOTO LAJM) Kompania për rregullimin e makinave, Hartmann Tuning, ka bërë të mundur modifikimin e modelit Mercedes-Benz V250, me mot
Informacione mbi sigurinë e ujit të pijshëm në zonat e goditura nga vërshimet Komunan e Tetovës informon banorët e zonave të prekura nga vërshimet në lidhje me analizat laboratorike përsa i përket s
Ja gjendja në zonat kritike të goditura nga vërshimet (FOTO LAJM) Në Reçicë të vogël sot punohet në bartjen e dheut dhe mbeturinave e grumbulluara nga rrugët e pastruara mbi tregun e kaf