999 rezultate për

ditore

Si duhet të jetë rutina jonë në mëngjes, për të qenë të suksesshëm! Njerëzit janë të ndryshëm. Disave u pëlqen të zgjohen herët, e disave u pëlqen të zgjohen vonë. Disa e hanë rregullisht
6 pije që duhet t'i shtoni në dietën tuaj ditore E sigurt, uji është pija më e zgjuar që mund të përdorim, por nëse dëshironi diçka më shumë, këto pije të shëndetshme do
Lajm i shumëpritur për studentët, kur pritet rikthimi në auditore Në një dalje të komitetit të ekspertëve, është bërë me dije se në fuqi do të qëndrojë ora policore 06:00-22:00 deri në n
Neymar bën "çmendurinë" e radhës, organizon një festë 6 ditore me 500 të ftuar në mes të pandemisë I dëmtuar në një ndeshje ndaj Lionit, Neymar nuk mundi të luante në ndeshjet e fundit të vitit me skuadrën e PSG-së.
Njihuni me stërgjyshërit mirditorë, 94 dhe 90 vjeç që mposhtën Covid-19 Dy stërgjyshër nga Mirdita janë kthyer në "personazhet e momentit" në vend, pasi në moshën 94-vjeç (gruaja) dhe 90-vjeç
Njihuni me metodën 3 ditore që ndihmon fëmijën të përdorë vetë sa më parë uturakun Sipas mjekëve pediatër, shumë fëmijë janë gati të fillojnë të mësojnë kontrollin e jashtëqitjes dhe urinimit, midis mosh
Komiteti Teknik zbardh shifrat: Mbi 700 të prekur çdo ditë Komiteti Teknik ka dalë sot në një deklaratë për mediat, ku ka treguar të dhënat më të fundit në lidhje me situatën e pa
"Vdekjet nga Covid dy herë më të larta", Manastirliu i përgjigjet akuzave Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka folur për mediat në lidhje me situatën e krijuar nga pandemia e koronavi
Konsumoni sa më shumë manderina, do mahniteni nga vetitë e shumta ushqyese Sikurse të gjithë anëtarët e familjes së frutave citrike, mandarinat janë një burim i pasur me vitamina dhe minerale dhe
Pandemia jashtë kontrollit në Tiranë, si u kthye në zonë të kuqe Të premten (06.05) Tirana është cilësuar nga ekspertët anti-Covid-19 si “zonë e kuqe”. Ky cilësim, që shpreh gjendjen e
Martesa e çuditshme 12-ditore bëri bujë, Pamela Anderson: Sikur s'ka ndodhur kurrë (FOTO LAJM) Në një intervistë për New York Times, Pamela Anderson foli për martesën me Jon Peter në Malibu dhe theksoi se “beson end
"Fluturon" kurba e infektimeve, sa raste të reja u shënuan sot Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bën të ditur se në 24 orët e fundit është shënuar sërish një rekord infek
COVID-19 u mori jetën 7 pacientëve vetëm sot Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 7 persona, si dhe janë regjistruar 241 ras
The Guardian: Cili vend në Evropë ka qasjen e duhur ndaj COVID-19 Një valë e dytë e koronavirusit të ri, është duke e përfshirë mbarë Evropën kontinentale, me rekorde të reja infeksiones
288 raste të reja, "fluturon" kurba ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se në 24 orët e fundit janë testuar pozitivë 288 persona. Në d
COVID-19 i merr jetën 3 pacientëve në 24 orë Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se në 24 orët e fundit janë testuar pozitivë 288 persona dhe kanë
COVID-19/ Rritet fluksi i të pacientëve, spitali Infektiv drejt mbarimit të shtretërve Orët e mbrëmjes së ditës së mërkurë kanë vënë në gatishmëri të plotë spitalin Covid 1 ku në më pak se gjysmë ore kanë mb
Vitet e para mësim në auditore, të tjerët edhe online: UT merr vendimin për studentët Universiteti i Tiranës ka marrë disa vendime të rëndësishme sa i takon rifillimit të mësimit në datën 2 Nëntor. Mësoh
Kombinim është kaq i dobishëm, kura 40 ditore me hudhra dhe limon po çmend rrjetin Bashkimi bën fuqinë! Kjo është një shprehje që gjen vend edhe në kuzhinë, sidomos në rastin e hudhrës me limonin. Kura
Kishin bërë drogën gati për shitje, si e pësuan dy mirditorët Dy persona janë arrestuar nga policia e Lezhës, pasi akuzohen për kultivim dhe shitje të lëndëve narkotike. Policia t