999 rezultate për

ditet

Maqedonia në ditët në vijim do të goditet nga një valë e ftohtë Një valë e ftohtë do të godasë Maqedoninë. Në vend nesër do të mbajë mot i qëndrueshëm me temperatura të ulëta në mën
Si do të zhvillohet mësimi nga 1 dhjetori, ç'ndodh me maturantët dhe universitetet Ministrja e Arsimit Evis Kushit ka sqaruar sot me anë të një deklarate se si do të vijojë mësimi pas 1 dhjetorit. Ash
Rama në vit pas tërmetit: Ditët më të çmendura të jetës sime, kam vetëm nevojë për kohë Një vit pas tërmetit të 26 Nëntorit i cili mori 51 jetë dhe la në qiell të hapur mijëra njerëz, kryeministri Edi Rama ka
Temperaturat shkojnë në minus, parashikimi i motit për ditët e ardhshme Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës thotë se java e fundit e muajit nëntor parashihet të jetë kryesisht e qetë. Në
Në ditët e fundit të shtazënisë, modelja shqiptare infektohet me Covid-19 (FOTO LAJM) Modelja dhe sipërmarrësja e njohur shqiptare, Greis Petroviç ishte në një lidhje direkte për emisionin 'Ftesë në pesë' k
"Vendi nuk ka arritur kulmin e valës së dytë", Brataj parashikon 1 mijë raste në ditët në vijim Kreu i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj ka bërë një deklaratë të fortë duke u shprehur se në ditët në vijim numri i të
COVID-19 po vret një amerikan çdo minutë, parashikimi i trishtë për ditët në vijim Është përkeqësuar situata nga koronavirusi në SHBA, ku me këtë ritëm, po vret të paktën një amerikan në çdo minutë. T
Goditet me thikë një 17-vjeçar në Prishtinë Një person ka marrë plagë fizike si pasojë e therjes me thikë sonte në rrugën “Agim Ramadani” në kryeqytet. Lajmi për
Quagliarella nuk heq dorë nga futbolli i madh, drejt rinovimit me Sampdorian Edhe pse pas 2 muajsh do të mbushë 38-vjeç, Fabio Quagliarella nuk ka ndërmend të varë këpucët në gozhdë, madje synon të
U dëmtua me Kombëtaren, mësohet sa do të mungojë Bonucci Qendërmbrojtësi i Juventusit, Leonardo Bonucci do jetë jashtë fushës për rreth 20 ditë meqenëse pësoi lëndim gjatë kohë
Pacienti me koronavirus ndërron jetë në tualetin e spitalit, tronditet Italia (VIDEO) Italia është tronditur nga disa pamje që po qarkullojnë në media, ku shfaqet një burrë i moshuar i infektuar me koronavi
Trump nuk dorëzohet, përgaditet për betejën ligjore përballë Biden për zgjedhjet Presidenti Trump nuk ka ndërmend të pranojë rezultatin e zgjedhjeve ku u shpall fitues Biden. Mediat amerikane shkru
U konfliktuan për një fjalë goje, 42 vjeçari goditet me sharrë Shtetasi J.A., 42 vjeç është paraqitur ditën e sotme me plage sharrë në trup në urgjencën e Spitalit të Himarës. Mëso
Prag fushate, kush rikthehet në krye të Kadastrës në Shkodër Në prag të fushatës elektorale socialistët në Shkodër kanë vijuar me ndryshimet në radhët e drejtorëve. Mësohet se Ge
Ushqimet që nuk duhet t'i ngrohni kurrë në mikrovalë (FOTO LAJM) E shpikur për herë të parë në vitet 1940, mikrovala është kthyer në një nga pajisjet më kryesore të kuzhinës. Ndërsa
Lazio "goditet" para ndeshjes me Juventusin, tre yje largohen nga stërvitja Lazio do jetë pa tre yjet, si Thomas Strakosha, Ciro Immobile dhe Lucas Leiva në ndeshjen e nesërme ndaj Lazios. Sipa
Skënder Brataj tregon shifrat alarmante: Është trefishuar numri i thirrjeve për urgjencë mjekësore "Ditët e fundit është trefishuar numri i thirrjeve për ndihmë mjekësore drejt 127, po ashtu numri i vizitave në banesë p
Ditët e fundit për të aplikuar për llotarinë amerikane, çfarë duhet të keni kujdes 5 ditë kanë mbetur nga mbyllja e afatit përfundimtar të aplikimit për lotarinë amerikane, vjen një mesazh nga ambasada e
10 gratë më të bukura në botë sipas shkencës (FOTO LAJM) Shkenca ka folur shpesh për bukurinë; tiparet që meshkujt e kanë të vështirë t’i rezistojnë, portretet e paharrueshme ap
Legjenda e Man.United thur elozhe për Partey: Nuk sheh lojtarë të tillë në ditët e sotme Legjenda e Manchester Unitedit, Paul Scholes ka lavdëruar mesfushorin e Arsenalit, Thomas Partey pas një super paraqitje