E FUNDIT/ Zaev jep dorëheqjen
999 rezultate për

ditĂt

Traditat japoneze që janë shumë larg normales tonë (FOTO LAJM) Japonia është një vend unik me tradita të vjetra që përcillen brez pas brezi. Ky vend është në gjendje të jetë modern, d
Di Francesco pranë shkarkimit, Panucci kanditat për stolin e Romës Di Françesko është në fije të perit dhe vetëm një kualifikim në Portugali mund ta shpëtojë. Menjëherë mediat italiane ka
Zaev dhe Ahmeti arrijnë dakordësinë për një kanditat të përbashkët Pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev dhe kryetarit të BDI-së Ali Ahmeti në lidhje me zgjedhjet presidenciale, Ahmeti
Harrojini bikinit dhe fustanet e shkurtra, Ilda mbulohet me shami (FOTO LAJM) Ilda Bejleri është padyshim një nga moderatoret më të komentuara shqiptare. Shpesh e vënë në shenjstër për fotot proo
Fisheku në pajë e çarçafi i nderit në ballkon, si bëheshin dasmat në diktaturë Dasmat shqiptare vazhdojnë edhe sot të ruajnë traditat e veçanta, por të zbehura shumë me kalimin e viteve. Fotograf
Një super bukuroshe, kjo është vajza që kapi buqetën në dasmën e Sarës me Ledionin Ledion Liço dhe Sara Hoxha e kurorëzuan dashurinë e tyre në 11 gusht në një ceremoni që do të mbahet mend gjatë. Ima
Martohet boksieri shqiptar që tmerron serbët Ashtu si e do zakoni edhe e ka organizuar dasmën në qytetin e Deçanit. Është fjala për boksierin Petrit Mazrekaj, që bok
Pritet betejë e ashpër, kanditati i PD-së kundër Veliajt është shumë i njohur Kush do të jetë rivali i PD për bashkinë e Tiranës? Ditën e sotme në mediat online është shpërndarë me shpejtësi laj
Mësoni të ndryshoni traditat, ekziston një recetë ideale edhe për picën Përbërësit: -230 gr brumë (pice, në temperaturën e dhomës) -1/3 filxhan çaji vaj ulliri (ekstra i virgjër) -1 f
Këngëtarja shqiptare thyen traditat, bëhet nuse me atlete Ata janë prej disa vitesh të lidhur dhe bashkëjetojnë, por Venera Lumani dhe Lind Islami duket se kanë vendosur të marri
Mësoni të ndryshoni traditat, ekziston një recetë ideale edhe për picën Përbërësit: -230 gr brumë (pice, në temperaturën e dhomës) -1/3 filxhan çaji vaj ulliri (ekstra i virgjër) -1 f
Bebe Rexha nuk harron traditat (FOTO LAJM) Bebe Rexha ani pse ka famë botërore dhe është rritur në Amerikë, ajo asnjëherë nuk i harron traditat shqiptare. Këngë
Mësoni të ndryshoni traditat, ekziston një recetë ideale edhe për picën Përbërësit: -230 gr brumë (pice, në temperaturën e dhomës) -1/3 filxhan çaji vaj ulliri (ekstra i virgjër) -1 f
Plas sherri në Facebook, Rama s'i lë gjë mangët kanditatit për deputet Kryeministri Edi Rama nuk ia përton askujt në Facebook. Me tone të ashpra, ironi e deri në spiunim Facebook-u, ai u përg
Traditat e Ditës së Shën Valentinit në mbarë botën (FOTO LAJM) Amerikanët festojnë Ditën e Shën Valentinit çdo vit më 14 shkurt. Imazhet e zemrave janë kudo, siç janë trëndafilat e ku
Fshati shqiptar nĂ« mes tĂ« TurqisĂ« ruan traditat shekullore (FOTO LAJM) Arnavutköy nĂ«nkupton fshatin e shqiptarĂ«ve dhe i pĂ«rket rrethit tĂ« madh urban tĂ« Beşiktaş nĂ« Turqi. Ky Ă«sht
Gratë presin gishtat e këmbëve, traditat e pazakonta të fisit “Dani” në Indonezi (FOTO LAJM) Tributë janë një traditë e vjetër që praktikohet nga fise të ndryshme, e kësaj radhe do japim panoramën e tribusë indone
Traditat më të çuditshme të dasmave nëpër botë (FOTO LAJM) Dasma është eventi më special në jetë, ku dy persona të dashuruar ndërmarrin një angazhim për të jetuar së bashku përjet
Nusja "thyen" traditat, martohet me fustan të zi (FOTO LAJM) Kur shumica e vajzave ëndërrojnë për ditën e tyre të dasmës, fantazitë e tyre zakonisht përfshijnë këtu edhe një fustan
Mamaja e Rita Orës mëson vajzat të ruajnë traditat e familjes (FOTO LAJM) Vera Sahatçiu , mamaja e Rita Orës di gjithmonë si ta kthejë vëmendjen drejt vetes sa herë që do. Ajo është shfaqur s