999 rezultate për

ditĂ

Sot dita më e ngrohtë e javës Edhe sot, vendi ynë do të mbetet nën dominimin e masave ajrore duke bere që moti i kthjellët të jetë prezent në të gjith
Debati me Blushin në Kuvend, Lindita Nikolla kërkon falje publike Seanca e sotme plenare ditën e sotme është shoqëruar me replika të forta mes deputetit të LIBRA-s Ben Blushi, kryeminist
SHERRI NË KUVEND/ Pas Ramës, Blushi i përvishet Lindita Nikollës: Je injorante! Po vijon me akuza të forta debati i sotëm në Kuvend mes deputetëve të "LIBRA-s" Ben Blushi e Mimoza Hafizi dhe kryeminis
Byreku me lakra e monedhë, tradita e ditës së "Sulltan Nevruzit" Sot në Shqipëri festohet Dita e Sulltan Nevruzit, festë që simbolizon rigjallërimin e njeriut dhe natyrës. Sipas tra
Sot, dita botërore e Sindromës Down. Ja 20 fakte që nuk i dinit! 21 Marsi është Dita Botërore e të gjithë fëmijëve dhe njerëzve që vuajnë sindromën Down. Kjo ditë këtë vit shënon përvje
Sot dita e parë e pranverës 21 marsi është dita e parë e stinës së pranverës, e cila sipas kalendarit gregorian fillon në ora 5:30 të mëngjesit.
Thaçi: Ndërkombëtarët janë pro ushtrisë, të caktohet dita dhe data Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë një takimi me studentët, ka thënë se ndërkombëtarët janë pro formimit të Ushtr
Dita e Verës, mijëra qytetarë marrin pjesë në aktivitetet e organizuara nga bashkia Tirana u kthye sot në qendrën e festimeve të Ditës së Verës. Mijëra qytetarë të të gjitha moshave, të ardhur jo vetëm ng
"Dita e Verës", ja si festuan Rama, Berisha, Tahiri dhe Basha (FOTO LAJM) “Dita e Verës” ka nxjerrë politikanët në shesh me njerëzit duke harruar për të paktën një ditë të vetme krizën politike
"Dita e Verës", ja çfarë kuptimi ka tradita e veroreve! Dita e Verës është një festë me origjinë të lashtë. Festimi kryhet në nderim të natyrës së bukur shqiptare dhe bimësisë
"Dita e Verës", Donald Lu shijon ballokumen e Elbasanit me stafin e tij (FOTO LAJM) Sot në Shqipëri festohet Dita e Verës dhe punonjësit e ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë nuk mund
ÇfarĂ« simbolizon 14 Marsi, Dita e VerĂ«s pĂ«r shqiptarĂ«t Sot shqiptarĂ«t festojnĂ« ditĂ«n e verĂ«s, njĂ« festĂ« popullore e cila festohet ҫdo vit. 14 marsi pĂ«r popullin ton
“Dita e Verës”, Rama dhe Veliaj vendosin veroret mes Tiranës (VIDEO&FOTO) Ditën e sotme në të gjithë Shqipërinë festohet “Dita e Verës”. Në Tiranë kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku i T
Dita e Verës, ja rrugët që do bllokohen (FOTO LAJM) Policia e Tiranës ka marrë masa për garantimin e rendit dhe sigurisë publike për zhvillimin e aktiviteteve që do të zhvi
Sot Dita e Verës, ja si do të jetë moti Prezenca e një qendre me presion të lartë atmosferik mbi Ballkan do të ndikojë në vendin tonë kushte të qëndrueshme atmo
Nis mbledhja e Ramës me ministrat që pritet të shkarkohen Ka nisur mbledhja e kordinatorëve në selinë roze ku pritet të diskutohet dorëheqja e Tahirit dhe 7 minitrave të tjerë të
Ditari i Enver Hoxhës mbi fejesën e Silva Turdiut me djalin e Mehmet Shehut: Ka lënë 2-3 vajza... (FOTO LAJM) Në takimin e 13 shtatorit 1981, Mehmet Shehu është paraqitur në vilën e Hoxhës, sipas porosisë së këtij të fundit, bashk
"Dita e gruas", avioni indian udhëtim anembanë botës vetëm me femra (FOTO LAJM) Një kompani ajrore indiane ka zgjedhur një mënyrë të veçantë si të urojë gratë në ditën e tyre ndërkombëtare. "Air
"Çobanët janë futur në arsim", komentuesit i shajnë Lindita Nikollën, ja si përgjigjet Rama (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama uroi sot 7 Marsin nga Korça duke lavdëruar ndërkohë ministren e Arsimit Lindita Nikolla ndërkohë q
Halili: 7 Marsi është dita e kthesave të mëdha për shqiptarët Zëvendëskryeministri i Maqedonisë Festim Halili, në nder të ditës së mësuesit, ka zhvilluar një vizitë në shkollën "Naim
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}