999 rezultate për

disney

Shohin personazhin e Disney, reagimi i vajzave ju shkrin së qeshuri (VIDEO) Gjatë një udhëtimi në Haëaii dy vajza të vogla u lumturuan pa masë kur panë një burrë që i ngjante personazhit të prefer
David Bechkam si personazhet e Disney Më shumë dashuri se kaq në një foto nuk mund të kishte. Bëhet fjalë për ish futbollistin, David Bechkam dhe vajzën e tij
Porositur personalisht nga diktatori Kim Jong-un, Koreja Veriore bëhet me Disneyland (FOTO) “Disneyland” i Koresë Veriore i porositur personalisht nga diktatori Kim Jong-un ka bërë publike disa fotografi të pabes
Për inat të botës! Kim Jong-Un ndërton "Disneyland" në zemër të Koresë së Veriut (FOTO LAJM) "Disneyland" i Koresë Veriore është ndërtuar në zemrën e Phenianit. Parku përfshin rreth 37 hektarë, ka pishina të br
"The Simpson" parashikon një tjetër ngjarje të madhe, habit me saktësinë (FOTO LAJM) Ditën e djeshme "Walt Disney" realizoi një prej blerjeve më të rëndësishme të sajat. Bëhet fjalë për kompaninë e famshme
Bambi në jetën reale! Kafshët e Disney shfaqen së bashku (FOTO LAJM) Një fotograf britanik arriti të kapte "jetën reale të Disneyland" në një pyll britanik, si një dre, ketër dhe fasan.
Aty ku fantazia takon realitetin, 6 kështjellat e filmave Disney që mund t’i vizitoni në jetën reale (FOTO LAJM) Harrojeni Princin e Kaltër, kafshët që flasin dhe njëbrirëshat. Nëse këto krijesa nuk ekzostojnë, kështjellat dhe pallat
Selena Gomez e thotë hapur: Jam ndjerë e dhunuar në Disney Padyshim që të gjithë i njohin rolet e bukura të Selenës në Disney dhe të gjithë e pëlqejnë vajzën e ëmbël që ajo shfaqt
Aktorja e famshme, magjepsëse edhe me rozë (FOTO LAJM) Premiera e Spider-Man solli disa prej yjeve më të famshëm të Hollivudit në tapetin e kuq në Los Angelos. Midis tyr
"Frozen 2", filmi vizatimor më i dashur do të dalë së shpejti Seria e dytë e filmit mjaft të dashur Frozen, tashmë ka një ditë zyrtare. Sipas Disney, “Frozen 2” do të dalë zyrtari
Si do të dukeshin princeshat e Disneyt nëse do të ishin nëna (FOTO LAJM) Filmat tonë vizatimorë të preferuar përfundojnë gjithmonë njësoj, hero apo heroina që kapërcejnë të gjitha pengesat dhe
5 vajzat e famshme shqiptare që ngjajnë me personazhet e Disney-t (FOTO LAJM) Shumë të bukura dhe të suksesshme janë vajzat e showbiz-it shqiptar gjithashtu edhe personazhet e njohura të animuara.
Jennifer Lopez, një Rapunzel e kohëve moderne (FOTO LAJM) J Lo ka përjetuar një moment të Rapunzel. Të hënën këngëtarja e famshme është parë si princesha e Disney, ndërsa po ud
Disney së shpejti me një park të ri të frymëzuar nga filmi “Avatar” (FOTO LAJM) “Disney” po ndërton një park të frymëzuar nga filmi që theu rekordet në vitin 2009, Avatar. Duke krijuar këtë park, k
Ju kujtohet “Borëbardha me 7 Xhuxhët”? Sot mbush 78 vjeç Në 8 dhjetor të vitit 1938 doli në kinema, duke u bërë i pari Disney klasik i historisë. Ishte filmi i parë i animuar në
Modelja thyen internetin, ngjashmëri absolute me Jasmine (FOTO LAJM) Mjaftoi Halloweeni që modelja dhe këngëtarja e njohur të bëhej hit në internet për shkak të ngjashmërisë së saj me prin
Së shpejti film ‘’Sirena e vogël’’ Është tashmë e pritur që filmat e suksesshmëm vizatimorë të kthehen në filma pasi historikisht kanë një audiencë be
Uragani "Mathew" mbyll Disney World për herë të parë Uragani vdekjeprurës "Mathew" ka detyruar autoritetet të mbyllin parkun e lojrave Disney World për herë të parë pas 11
Kur qeni më i madh dhe ai më i vogël në botë bëhen bashkë (FOTO LAJM) Një qen danez që besohet të jetë qeni më i madh në botë, ka takuar kohët e fundit qenin më të vogël në botë, një çihuahu
Sekreti i braktisjes së parkut "Disney’s River Country" (FOTO LAJM) "Disney" ka ndërtuar një ndër parqët më të rrallë dhe më të bukur ujor në botë, por që prej 15 vitesh tashmë ky park ësh