999 rezultate për

disiplinor

Sherri mes Contes dhe Agnellit, Komisioni Disiplinor merr vendim Komisioni Disiplinuar nuk ka dhënë asnjë dënim për trajnerin e Interit, Antonio Conte dhe Presidentin e Juventusit, Andr
Buffon mund të dënohet, komisioni disiplinor po shqyron çështjen Portieri i Juventusit Gigi Buffon është nënshtruar në komisionin disiplinor për përdorimin e një fraze blasfemuese (që s
Gjesti anti-sportiv, Komiteti Disiplinor vendos për Lionel Messin Komiteti Disiplinor i Federatës së Futbollit në Spanjë, ka marrë vendimin për Lionel Messin. Ylli argjentinas është d
Shembja e Teatrit, Avokati i Popullit jep rekomandime Avokati i Popullit, pasi ka shqyrtuar sjelljen e organeve të Rendit gjatë ndërhyrjeve të kësaj të fundit më 17 maj të kë
I dha lirinë të fortit të 97-ës, KLP shtyn vendimin për Markeljan Kuqon Këshilli i Lartë Gjyqësor ka shtyrë për në datën 5 nëntor në orën 12:00 vendimi për Markeljan Kuqon, gjyqtari i Apelit t
Përgjimet nga SPAK, KLGJ vendos sot pezullimin e Mimoza Magjekës Këshilli i Lartë Gjyqësor do të mblidhet sot për të shqyrtuar projekt vendimin për pezullimin nga detyra të gjyqtares së
Vazhdojnë telashet për Barcelonën, hap procedurë disiplinore kundër Arthur Pas paraqitjeve jo të mirë, humbjes së titullit në La Liga dhe kritikave të shumta, Barcelonës tani i duhet të zgjidh ed
Shkarkohet drejtoresha e tenderave, kryeministria hap menjëherë garën për zëvendësimin e saj Evis Shurdha, kryetare e KPP, institucion që jep ligjshmërinë mbi tenderat dhe PPP është larguar nga detyra. Njoftim
Infermierja ruse merr masë disiplinore, punon me të brendshme në pavionin e meshkujve (FOTO LAJM) Po bën xhirron e rrjetit një infermiere në Rusi e cila ka dalë me të bredshme dhe pajisjet mbrojtës për koronavirusin.
Akuzohet se e mori qëllimshëm kartonin e kuq, pritet dënimi për Vedat Muriqin Këshilli Ligjor i Federatës së Futbollit të Turqisë ka bërë të ditur se ndaj Vedat Muriqit është hapur procedurë disipli
Moise Kean në telashe, u dërgua në tribunë për arsye disiplinore Ish-sulmuesi i Juventusit, Moise Kean, në telashe. Sikurse njofton e përditshmja “Liverpool Echo”, sulmuesi i Evertonit
Gafa me himnin e Shqipërisë, UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Francës Revista franceze L’Equipe raporton se incidenti me himnin e Shqipërisë në përballjen mes Francës dhe kuqezinjve në “Stad
Foshnja e sapolindur "plas" nga të qarat, infermieret lyejnë thonjtë (VIDEO) Një foshnjë po "plaste" nga të qarat e ndërkohë infermjeret vazhdonin lyenin thonjtë. Një video është rregjistruar nga n
Ngritet procedurë disiplinore ndaj Agim Canës dhe lojtarëve të tij Komisioni i Garave i IPKO Superligës dhe Ligës së Parë në përbërje: Ismet Ahmeti, Isuf Ajeti dhe Abdyl Bellopoja në mble
Sherri me Biglia-n, Kessie mendon largimin nga Milani Mosmarrëveshja me Biglia-n mund të detyrojë Kessie të largohet nga Milani, shkruan Albeu.com "Tuttosport" raporton se
Shpëton Gattuso, do të jetë në Derbi Trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso, i ka shpëtuar një pezullimi nga komisioni disiplinor në futbollin italian. Ky ës
​UEFA hapë procedurë disiplinore ndaj Manchester Unitedit UEFA ka hapur procedurë disiplinore ndaj Manchester Unitedi, pasi që klubi anglez erdhi me vonesë në stadium për ndeshje
Bashkimi Evropian ndëshkon Hungarinë Parlamenti Europian votoi për aplikimin e masave disiplinore kundër Hungarisë, në lidhje me shkeljet e pretenduara të vl
Qindra ankesa të qytetarëve ndaj drejtësisë, nuk bëhet e ditur nëse dikush është dënuar Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Zyrës së Prokurorit Disiplinor, Arianit Salihu, ka bërë të ditur se në këtë zyrë vet
Festoi me shqiponjë, UEFA nis hetim disiplinor ndaj lojtarit të Dritës Drita siguroi një kualifikim historik në turin e parë të Ligës së Kampionëve, teksa mundi Lincoln me rezultatin e thellë