Atentati mes Vlorës, kapet autori që ekzekutoi Tauland Beqirajn
999 rezultate për

disa

Disa blerje të bujshme, ky pritet të jetë formacioni i Barcelonës me Artetan Mikel Arteta po përflitet se mund të marrë drejtimin e skuadrës së Barcelonës. Sipas asaj që raporton RAC1, strategu
Jo vetëm Bartomeu, policia konfirmon edhe arrestimin e disa zyrtarëve të tjerë Policia katalunase, “Los Mossos D’Esqueadra” ka konfirmuar arrestimet në klubin e Barcelonës. Mediat spanjolle raport
"Disa nga të plagosurit, familjarë", si u përplasën dy Benzat në Vlorë Një 18-vjeçar ka humbur jetën dhe tre të tjerë janë plagosur pas një aksidenti të rëndë në Vlorë. Shpejtësia e mjetev
Disa këshilla si të ndaloni dhimbjen e kokës kur jeni para kompjuterit (FOTO LAJM) Pavarësisht nëse punoni nga shtëpia apo në punë, dhimbjet e kokës janë gjithmonë të pranishme. Ka shumë faktorë që n
Disa rezultate negative të Milanit, Pioli ka gati skemën e re Ndërsa Milani do të qëndrojë me formacionin 4-2-3-1 tani për tani, përfshirë edhe ndeshjen kundër Red Star Beogradit nes
Këto janë disa nga frazat epike të Ibrës gjatë karrierës së tij Zlatan Ibrahimovic ka qenë gjithmonë shumë kontradiktor me deklaratat e tij qesharake ose me disa komente shumë arrogant
Masat do të shtrëngohen sërish, Brataj: Po shqyrtohen disa opsione Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj i cili edhe është vaksinuar ditën e djeshme, ka komentuar situatën e pand
Disa punë shtëpie të pakuptimta, me të cilat nuk duhet ta harxhojmë kohën (FOTO LAJM) Shkencëtarët kanë llogaritur se na duhen gati 2 orë në ditë për të pastruar, gatuar, larë enët dhe për të rregulluar gjë
Makina u rrotullua disa herë, Woods është me fat që është gjallë (FOTO & VIDEO) Kampioni i golfit, Tiger Woods, ka nisur të reagojë pasi iu nënshtrua një operacioni intensiv të martën. Woods u aksi
Pse disa njerëz mund të “dëgjojnë” zërat e të vdekurve Shkencëtarët kanë identifikuar tiparet, që mund ta bëjnë një person të ketë më shumë të ngjarë të pretendojë se dëgjon z
Disa pa maskë e disa ngjitur, çfarë nuk u pa në seancën e sotme parlamentare (FOTO LAJM) Ditën e sotme është mbajtur seanca parlamentare e radhës ku ka mbledhur sërish deputetët në Kuvend për të diskutuar në l
Gusha e varur: Disa ushtrime në shtëpi për ta trajtuar Nuk ka ndonjë provë shkencore që ushtrimet eleminojnë gushën e varur, po ka disa ushtrime që ndihmojnë në forcimin dhe t
Pushton vëmendjen e shqiptarëve disa herë në ditë, Rama: Kujdes se mos iu dal në frigorifer Kryeministri Edi Rama është një nga fytyrat më aktive të politikës në Shqipëri, madje zë shpeshherë orë të tëra edhe në
LISTA/ Juventusit i mungojnë disa yje për sfidën ndaj Portos Juventusi ditën e sotme do të përballet me Porton në kuadër të fazës me eleminim direkt në Champions League. Në listë
Frikë te Juve, Bonucci pritet të mungojë disa javë Mediat italianë raportojn se mbrojtësi Leonardo Bonucci do mungojë për disa javë, duke humbur ndeshjen ndaj Portos në Li
Vetëm pak minuta për Van de Beek te Man.United, disa skuadra në garë për fantazistin holandez Fantazisti holandez Donny Van de Beek u bë blerja e 10 më e shtrenjtë e Manchester United, kur anglezët vendosën të pagu
Disa këshilla si ta bëni fëmijën tuaj të hajë ushqim të shëndetshëm (FOTO LAJM) Një studim i kryer së fundmi tregoi se 46 përqind e fëmijëve refuzojnë të hanë perime. Për më tepër, 75 përqind e prindë
Zgjedhjet në Kosovë, ekspertja: Në lojë janë disa çështje, më shumë se posti i presidentit Valeska Esch, zëvendësdrejtore e Institutit Aspen në Berlin, shpjegon për DW pritshmëritë nga zgjedhjet e Kosovës. De
Në disa vendvotime në Prishtinë s’ka fletëvotime, LVV: Shkelje esenciale Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka ka thënë se në disa vendvotime në kryeqytet ka mungesë të fletëvotimeve
Efektet anësore të vitaminës C dhe zinkut, studiuesit japin disa detaje të reja A mund t’ju ndihmojë vitamina C dhe zinku për të luftuar Covid-19? Jo, madje as në doza të larta, sipas provës së par