999 rezultate për

diplomave

Problemi për tërheqjen e diplomave, Shahini lëshon urdhrin e rëndësishëm Ministria e Arsimit Besa Shahini ka reaguar në lidhje me çështjen e nënshkrimit të diplomave të cilat kohët e fundit kan
Nga mosnjohja e diplomave te dhuna shtetërore: Si po e shpopullon Serbia Luginën e Preshevës Lugina e Preshevës është një teritor i banuar thuajse tërësisht nga shqiptarë. Nga ana administrative ky territor përbëh
Gjermania kërkon punëtorë: Hapet qendra për njohjen e diplomave Gjermania ka nevojë për fuqi të huaj punëtore, ndaj qeveria po përshpejton procesin e ardhjes së ekspertëve të huaj. Në
Bytyqi takon ambasadorin e Maqedonisë, diskutohet njohja e diplomave Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi ka pritur sot në takim ambasadorin e Maqedonisë në Kosovë,
Skandali i diplomave "Kristal" prek edhe Ministrinë e Arsimit Kur kanë kaluar 24 orë nga arrestimi i ish-pronari i "Kristal", Ahmet Muçaj, një tjetër skandal pritet të plasë. Në l
Serbia nuk i njeh të diplomuarit në Universitetin e Prishtinës Serbia nuk i njeh diplomat e të rinjve të Luginës së Preshevës, të cilët janë diplomuar në Universitetin e Prishtinës, n
Serbia ‘peng’ studentët e Luginës së Preshevës, nuk njeh diplomat Qeveria e Servisë po bllokon punën dhe të ardhmen e të rinjve nga Lugina e Preshevës, për shkak se nuk u njohet diploma
Zbulohet skandali, ja si bëhen temat e diplomave në juridik me lekë (VIDEO) Emisioni “Stop” në “TV Klan” ka zbardhur ditën e sotme skemat e temave të diplomave, të cilat blihen me para nga student
Klosi: Unifikim të diplomave të arsimit profesional në rajon Ministri i Mirëqënies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi, është shprehur sot se në muajin dhjetor do të propozojë ngritjen
“Fiks Fare”, mbetet ende pezull njohja e diplomave shqiptare në Kosovë Emisioni investigativ në Top-Channel, "Fiks Fare", ka prekur rastin e mijëra studentëve kosovarë që studiojnë në univers
Skandal, ja si shiten punimet e diplomave në kancelari (VIDEO) Emisioni investigativ Fiks Fare këtë herë është fokusuar në një problem tejet të madh në universitetet e vendit tonë.
Marrëveshja për njohjen e diplomave nis zbatimin më 1 mars Gjatë javës së kaluar në Bruksel, delegacionet e të dyja shteteve, Republikës së Kosovës dhe të Serbisë me ndërmjetësimi
Vazhdojnë bisedimet teknike në Bruksel Sot dhe nesër po vijojnë bisedimet në Bruksel, ku temat kryesore do të jenë liria e lëvizjes, marrëveshja për njohjen e
Hetohen diplomat e 84 mësimdhënësve në Gjakovë Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë së Kosovës (MASHT), Arsim Bajrami, përmes një kërkese të lëshuar i kërkon
Inspektoriati i Arsimit nis hetimin e diplomave në Pejë Ministri i Arsimit, Arsim Bajrami, ka urdhëruar Inspektoratin e Arsimit për inspektim special të validitetit ligjor të d
Bajrami: Do merren masa ndaj falsifikatorëve të diplomave Ministri i Arsimit të Kosovës ka thënë se do të kërkojnë inspektim të çështjes, për sa i përket megaskandalit me diploma
Para në këmbim të diplomave fallco, 2 në pranga në Ferizaj Premtonin diploma fallco në këmbin të parave, por janë zbulua nga policia. Dy persona nga Ferizaj janë arrestuar nga Një
Rama 'selfie' me studentët Kryeministri Edi Rama edhe më herët e ka treguar pasionin e veçantë që ka ndaj fotos, por sot ai nuk ka nguruar që të r
MAS publikon afatet për njësimin e diplomave Ministria e Arsimit dhe Sportit dha sot detaje lidhur me procedurat dhe afatet që janë lënë në dispozicion për njësimin
Njohja e diplomave të huaja, MASH: Emrat e 216 fituesve deri në prill Studentët të cilët kanë “certifikuar” studimet e tyre në universitetet jashtë vendit, mund të aplikojnë pranë Ministrisë