999 rezultate për

diplomave

Serbia nuk i njeh të diplomuarit në Universitetin e Prishtinës Serbia nuk i njeh diplomat e të rinjve të Luginës së Preshevës, të cilët janë diplomuar në Universitetin e Prishtinës, n
Serbia ‘peng’ studentët e Luginës së Preshevës, nuk njeh diplomat Qeveria e Servisë po bllokon punën dhe të ardhmen e të rinjve nga Lugina e Preshevës, për shkak se nuk u njohet diploma
Zbulohet skandali, ja si bëhen temat e diplomave në juridik me lekë (VIDEO) Emisioni “Stop” në “TV Klan” ka zbardhur ditën e sotme skemat e temave të diplomave, të cilat blihen me para nga student
Klosi: Unifikim të diplomave të arsimit profesional në rajon Ministri i Mirëqënies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi, është shprehur sot se në muajin dhjetor do të propozojë ngritjen
“Fiks Fare”, mbetet ende pezull njohja e diplomave shqiptare në Kosovë Emisioni investigativ në Top-Channel, "Fiks Fare", ka prekur rastin e mijëra studentëve kosovarë që studiojnë në univers
Skandal, ja si shiten punimet e diplomave në kancelari (VIDEO) Emisioni investigativ Fiks Fare këtë herë është fokusuar në një problem tejet të madh në universitetet e vendit tonë.
Marrëveshja për njohjen e diplomave nis zbatimin më 1 mars Gjatë javës së kaluar në Bruksel, delegacionet e të dyja shteteve, Republikës së Kosovës dhe të Serbisë me ndërmjetësimi
Vazhdojnë bisedimet teknike në Bruksel Sot dhe nesër po vijojnë bisedimet në Bruksel, ku temat kryesore do të jenë liria e lëvizjes, marrëveshja për njohjen e
Hetohen diplomat e 84 mësimdhënësve në Gjakovë Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë së Kosovës (MASHT), Arsim Bajrami, përmes një kërkese të lëshuar i kërkon
Inspektoriati i Arsimit nis hetimin e diplomave në Pejë Ministri i Arsimit, Arsim Bajrami, ka urdhëruar Inspektoratin e Arsimit për inspektim special të validitetit ligjor të d
Bajrami: Do merren masa ndaj falsifikatorëve të diplomave Ministri i Arsimit të Kosovës ka thënë se do të kërkojnë inspektim të çështjes, për sa i përket megaskandalit me diploma
Para në këmbim të diplomave fallco, 2 në pranga në Ferizaj Premtonin diploma fallco në këmbin të parave, por janë zbulua nga policia. Dy persona nga Ferizaj janë arrestuar nga Një
Rama 'selfie' me studentët Kryeministri Edi Rama edhe më herët e ka treguar pasionin e veçantë që ka ndaj fotos, por sot ai nuk ka nguruar që të r
MAS publikon afatet për njësimin e diplomave Ministria e Arsimit dhe Sportit dha sot detaje lidhur me procedurat dhe afatet që janë lënë në dispozicion për njësimin
Njohja e diplomave të huaja, MASH: Emrat e 216 fituesve deri në prill Studentët të cilët kanë “certifikuar” studimet e tyre në universitetet jashtë vendit, mund të aplikojnë pranë Ministrisë
Jacobson diskuton për pranimin e diplomave të Mitrovicës së veriut Ambasadorja e SHBA-ve në Prishtinë Tracey Ann Jacobson, ka vizituar sot zyrën për Çështje të Komuniteteve ku ka biseduar
Zbardhet lista me emrat e atyre që ju njihet diploma Ministria e Arsimit ka publikuar listën e parë të diplomave të njehsuara për këtë vit. Portali Albeu ka sigyruar listën
Cilësia e diplomave, problem për arsimin Një nga problematikat që ka sot arsimi është edhe cilësia e diplomave. Gjatë një takimi me Konfederatën e Sindikatave të
Serbia ende nuk i ka njohur diplomat e marra në Kosovë Në korrik të vitit 2011 Serbia dhe kosova arrijnë të nënshkruajnë një marrëveshje teknike në Bruksel për njohjen recipro
Falsifikonte diploma të USHT-së, arrestohet 30-vjeçari Policia maqedonase ka arrestuar një të dyshuar për falsifikimin e diplomave të Universitetit Shtetëror të Tetovës. A