999 rezultate për

diplomati

Ambasada ruse në Shqipëri: Akuzat ndaj ambasadorit, të pabaza Ambasada ruse në Shqipëri ka bërë një postim në faqen zyrtare Facebook ku shkruan se nuk kanë marrë asnjë ankesë për dip
Dëbimi i diplomatit, Rusia kërcënon Shqipërinë Ministria e Jashtme e Rusisë reagon pas dëbimit të diplomatit rus nga Shqipëria. “Ky është një provokim i qartë që sy
Shpallja "non grata" e diplomatin, reagon ambasada ruse: Akuza të pabaza! "Ne i konsiderojmë të pabazuara të gjitha akuzat ndaj diplomatit rus të përmendura në këto dokumente..." Qeveria shqi
Shpallja non grata e diplomatit rus, Fevziu zë ngushtë Manastirliun: Nuk kam informacion! Ditën e sotme Ministria e Jashtme shqiptare njoftoi sot se ka shpallur person non grata Sekretarin e Dytë të ambasadës r
Vuri në rrezik qytetarët! Kjo është arsyeja pse u dëbua nga Shqipëria diplomati rus Pasditën e sotme Ministria e Punëve të Jashtme në Shqipëri dëboi diplomatin rus duke deklaruar se ai kishte shkelur rreg
Shqipëria dëbon diplomatin rus: Non grata! Shqipëria ka dëbuar diplomatin rus. Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë njoftoi sot, se ka dëbuar sekretarin e d
Berisha: Një skandal i ri diplomatik, ambasada e Francës hodhi poshtë akuzat Ish-kryeministri Sali Berisha e quan skandal të ri diplomatik notën e protestës, që ambasada franceze i ka dërguar mini
Dyshja Rama-Cakaj, eksperiment i dështuar me diplomacinë shqiptare Prof. Lisen BASHKURTI Mandati i dytë i Kryeministrit Rama është plot eksperimente të dështuara në rrafshin politik, e
Marca: Kosova nuk njihet nga Madridi, Athina dhe Tbilisi Gazeta e përditshme Marca e ka përshkruar Grupin B, aty ku gjendet Kosova, Spanja, Suedia Greqia dhe Gjeorgjia si një rr
Përplasje e fortë, Mali i Zi shpall non grata ambasadorin serb Ambasadori serb në Malin e Zi, Vladimir Bozovic është shpallur person “non grata”, ndërsa autoritetet vendase kanë kërk
Diplomati amerikan: Çelësi që Biden do bindë Serbinë për të njohur Kosovën Mediat serbe kanë publikuar një analizë të ish-diplomatit amerikan me një përvojë në Ballkan, aktualisht Profesor në Uni
Kërcënonte të dashurën e të atit, djali i deputetit merr postin e rëndësishëm në shërbimin diplomatik Flakron Shala, djali i deputetit Haxhi Shala është emëruar Konsull i Përgjithshëm në Republikën e Çekisë, ndërsa dihet s
Kush është diplomati italian në postin e ambasadorit të OSBE në Tiranë Ndërkohë që zgjedhjet e 25 prillit janë vetëm disa muaj larg është prezantuar kryetari i ri Prezencës së OSBE-së në Shqi
"Më vrisni mua", si sakrifikoi jetën Preng Bib Pasha për diplomatin britanik Nga Hasan Bello Preng Bib Doda (1860-22 mars 1919) lindi në Orosh të Mirditës. Ai ishte pinjoll i familjes së
Diplomati serb zbulon negociatat sekrete me SHBA për Kosovën: Shansi i madh që humbëm Negociata të fshehta me amerikanët mbi statusin e Kosovës dhe Dugagjinit janë mbajtur në Beograd edhe përpara Konferenc
Mbledhja që "kryqëzoi" anëtaren e Byrosë: “Ç'deshe ti Liri te diplomati sovjetik Publikohet një dokument tipanjohur arkivor nga fondi i ish-Komitetit Qendror të PPSH-së që bën fjalë mbi një mbledhje të
Meta publikoi mesazhet me diplomatin, Rama: Veprim i turpshëm! Kryeministri Edi Rama e quajti të turpshëm publikimin e mesazheve të ambasadorëve të huaj nga Presidenti Meta. “Publikim
Meta nxjerr SMS-të me diplomatin dhe zbulon takimet "sekrete’": Rama filtron kandidatët Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka folur në lidhje me reformën në drejtësi si dhe për rolin e ndërkombëtarëve në vend
Fëmija i diplomatit amerikan gjen ''të bardhë'' te liqeni Artificial Dhjetë ditë më parë, në komisariatin numër 1 në kryeqytet, një diplomat amerikan ka dorëzuar një dozë të vogël lëndë nar
Skandali diplomatik shkon në duart e Kunjofcës, përfshihet edhe Konsullata dhe Ambasada e Kosovës në Tiranë Shefi i Konsullatës së Përgjithshme në Tiranë, Halim Krasniqi, në përfundim të mandatit, është ballafaquar me akuzën për