999 rezultate për

diplo

Diplomati austriak ka një kërkesë për Ramush Haradinajn Diplomati austriak Wolfgang Petritsch ka thënë se është e nevojshme të ringjallet dialogu midis Prishtinës dhe Beogradi
Parlamenti Evropian merr vendimin, Gruevski rrezikon të shkojë në burg Parlamenti Evropian kërkon ekstradimin e Gruevskit, ku mes tjerash thuhet se ai ka ikur nga Maqedonia me pasaportë diplo
Reeker: Taksa po rrezikon marrëdhëniet SHBA-Kosovë Ndihmës sekretari ardhshëm i Shtetit për Evropë dhe Azi, Philip Reeker u ka bërë thirrje edhe njëherë autoriteteve të Ko
Kosova hap ambasadë në këtë shtet Siç ka njoftuar ministria e Punëve të Jashtme, Kosova do të vendosë marrëdhënie diplomatike me Kolumbinë duke i shkëmbye
Habit Kryemadhi: Ndërkombëtarët favorizojnë kriminelët Monika Kryemadhi mbrëmjen e djeshme ka bërë deklarata të forta pas përfundimit të protestës opozitare. Ajo në një st
Momente tensioni, diplomatët e BE dhe SHBA i "zënë" zyrën Ramës Pas vendimi të Partisë Demokratike për djegien e mandateve të deputetëtve, nismës i kanë dalë në krahë edhe aleatët e tj
Reperi nuk i ndahet Erës, e uron publikisht për Pavarësinë e Kosovës Këngëtarja e hitit "Bon Bon" Era istrefi, ka kohë që është zhvendosur përtej oqeanit Atlantik, në SHBA ku po zhvillon ka
Maqedonia e Veriut dhe Gjeorgjia vendosën marrëdhënie Diplomatike Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov dhe ai i Gjeorgjisë, David Ualkalian
Diplomati amerikan alarmon për taksën e Kosovës ndaj Serbisë "Me këtë vendim [qëndrimin mbi taksën], liderët e Kosovës pothuajse e kanë krijuar një armik nga qeveria e Shteteve të B
“Po divorcohem për ty”, reperi i njohur ngacmon Era Istrefin Këngëtarja e hitit ‘Bon Bon’ Era istrefi, ka kohë që është zhvendosur përtej oqeanit Atlantik, në SHBA ku po zhvillon ka
Kush është Katerina, ish-diplomatja greke pas të cilës u marros Edi Rama Ish-kryeministri Berisha foli mbrëmë për një lidhje erotike të kryeministrit Rama me një diplomate greke në fillim të vi
Berisha pas 25 vitesh: Rama u rekrutua nga diplomatja greke Ish-kryeministri Sali Berisha ka rrëfyer në Opinion, sipas tij një informacion të 25 viteve më parë për Kryeministrin Ra
Me apo pa diplomë, zbuloni profesionet e deputetëve shqiptarë (FOTO LAJM) Nëse kuvendi shqiptar i vitit 1991 do të mbahet mend për prurjen më të lartë të akademikëve, parlamenti i sotëm do të nj
Deutche Welle i bën "jehonë" ngërçit të diplomacisë në Shqipëri Kriza institucionale Kryeministri-Presidencë e ka ҫuar në ngërҫ diplomacinë e Tiranës në aktivitete jashtë v
Ish-kryediplomati grek paralajmëron luftë në Ballkan nëse ndahet Maqedonia Në një artikull të gjatë ku reflekton përshtypjet e tij në lidhje me librin “Mutacioni i Maqedonisë”, i Spiro Sfetas, is
Studenti diplomon në SHBA por nuk i njihet diploma, shikoni "xhunglën" kosovare (DOKUMENT) Geotar Mjeku, thotë se ka kryer doktoratë në Amerikë, në Fakultetin Juridik. Por këtë diplomë ai thotë se Ministria e Ar
Dëbimi i diplomatëve të Iranit, Bushati bisedë telefonike me sekretarin amerikan të shtetit Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati ka bërë të ditur me një postim se ka zhvilluar një bisedë telefonike me
Si u shmangën dy sulme terroriste në Shqipëri, lidhja me dëbimin e diplomatëve iranian Fakte të reja kanë dalë në "skenë", për sa i përket dëbimit nga Shqipëria të ambasadorit të Iranit në Tiranë, Golamhosei
Irani reagon ndaj Shqipërisë pas dëbimit të ambasadorit dhe një diplomati Ka bërë bujë në mediat e Iranit vendimi i qeverisë së Tiranës për të dëbuar nga vendi ambasadorin e këtij shteti në Shqi
Rrezikonin shqiptarët, dëbohen nga Tirana dy diplomatë iranianë Tirana zyrtare ka vendosur të shpallë persona të pa dëshiruar dy diplomatë të ambasadës së Iranit në vendin tonë. Bur