999 rezultate për

dino

Më të vjetër se dinozaurët, karkalecat 500 milion vjeçarë (VIDEO) Një lloj karkalec i lashtë, i cili u shfaq më shumë se 500 milionë vjet më parë përpara zhdukjes së dinozaurëve, është v
Para selisë së LSDM-së ka filluar festa (VIDEO) Një numër i madh i simpatizantëve të Stevo Pendarovskit janë duke u grumbulluar para partisë ku mund të vërehet një atmo
Erdhi policia, lëviz! Kush është personi që koordinonte grupin nga parkingu i Rinasit? Grabitësit e Rinasit kanë patur edhe një koordinator që qendronte jashtë zonës ku po zhvillohej grabitja për të parë lëv
Arrihet marrëveshja, Zaevi bind Kasamin Është arritur marrëveshja mes kryeministrit dhe liderit të partisë në pushtet LSDM, Zoran Zaev dhe liderit të njërit kra
Dino Zoff tregon dallimin mes Berishës dhe Strakoshës Portieri i kombëtares shqiptare, Thomas Strakosha, është vënë në qendër të kritkave pas gabimit të tij në ndeshjen ndaj
Gjendet një lloj i ri dinozauri Në rajonin Wachholz në jug të Brazilit janë gjetur 3 skelete të një lloji të ri të dinozaurit. Sipas lajmit të uebfaq
Me arkivol hapur dhe flamurin grek, ceremoni horror për Kacifasin në Bularat (VIDEO) Familjarët e Kostandinos Katsifas kanë tërhequr pas 10 ditë pas vrasjes trupin e pajetë të Kostandinos Katsifas nga morg
Policia greke vjen në Tiranë për vrasjen e Kacifas, çfarë u bisedua me Policinë e Shtetit Vrasja e Kostandinos Kacifas nga RENEA gjatë një hskëmbimi zjarri, ka bërë që pala greke të dërgojë disa përfaqësues nga
Habit motra e Kaçifas, del kundër videos së publikuar (VIDEO) Ermioni Kaçifas, motra e të ndjerit Kostandino Kaçifa, ka folur për televizionin grek Ant1 për ngjarjen e rëndë që ndodh
I dukej vetja "rambo", plani i terroristit ishte vrasja e policëve dhe ikja në Greqi Efektivët e policisë shqiptare RENEA, nuk kishin asnjë mundësi tjetër se si të vepronin ndryshe, në mënyrë që të shmangn
U vra pasi qëlloi mbi policinë, zbulohet e shkuara kriminale e Kostandinos Kaçifas Kostandinos Kaçifas, minoritari grek i vrarë dje nga forcat RENEA pasi qëlloi mbi policinë, rezulton se ka qenë ndaluar
Kallash mbi policinë, RENEA vret terroristin grek në Gjirokastër Në fillim u raportua se greku që qëlloi me armë drejt policisë shqiptare u arrestua nga forcat RENEA, por me pas burime
Edhe Mickoskit i zbulohet një aferë korruptive kur ishte nën Gruevskin Lideri i VMRO-DPME-së, Hristijan Mickoski akuzohet se ka marrë rreth 33 mijë metra katror tokë me qira në pronësi të sh
Aksidentohen pasi donin t'i iknin policisë, vdes një shqiptar dhe plagosen 2 të tjerë Tre shqiptarë janë aksidentuar pasi po përpiqeshin t’i shpëtonin policisë me një BMW 335 të vjedhur që ecte me 200km/h
Një tjetër kampion bote varë "këpucët në gozhdë" Kampioni i Botës në vitin 2006, së fundmi i ka dhënë lamtumirën futbollit. Bëhet fjalë për, Alberto Gilardino i cili
Kisha Ortodokse Ruse ndërpret lidhjet me Konstandinopolin Kisha Ortodokse Ruse ka ndërprerë marrëdhëniet diplomatike me Patriarkanën e Konstandinopojës, e cila ka autoritet mbi 3
U vra për pronat apo drogën? Çfarë thanë të dyshuarit për vrasjen e Alketit Të arrestuarit për vrasjen e Alket Muhos në fshatin Rabije të Memaliajt nuk kanë pranuar akuzën as dje në seancën ku do
Gjendet fosilet e një dinozauri Në veri të Kinës janë gjetur fosilet e dinozauri. Agjencia e lajmeve Xinhua njofton se shkencëtarët e këtij vendi, në
Skeleti i një dinozauri shitet dy milionë euro Skeleti i një dinozauri 8,7 metra i gjatë që mendohet se i përket llojit “ferocious carnivore” u shit sot për dy milionë
Rama i tërhoqi vërejtje, Drejtori i Rrugëve në Gjirokastër paraqet dorëheqjen Drejtori Rajonal i Shërbimit të Transportit Rrugor Gjirokastër, Dino Selimi ka kërkuar që prej të shtunës dorëheqjen.