999 rezultate për

dinjitetin

Dirigjenti letër Metës: Merrni guximin e një pendese zyrtare për viktimat e komunizmit Dirigjenti i njohur shqiptar Bujar Llapaj i ka kërkuar presidentit të vendit Ilir Meta të kërkojë falje për viktimat e p
Meta i kthehet ashpër Ramës: Situata është kritike në Shqipëri "Në rastin e Shqipërisë, situata është edhe më kritike se kudo tjetër, për shkak të një qeverisjeje të mbrapsht që nuk r
Kurti për 7 marsin: Do i kthejmë dinjitetin mësuesve Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur për 7 marsin ku deklaroi se prioritet i kësaj qeverie do të jetë kthimi i
Rama sërish për mediat: Duan të prekin lirisht dinjitetin e të tallen me të vërtetën Kryeministri Rama kohëve të fundit i ka shpallur qëllimisht një luftë të hapur mediave dhe prandaj nuk lë epitet pa i vë
Për Teatrin, Guljelm Radoja- Ndrenikës: Përse u shite miku im? Aktori Guljelm Radoja ka folur këtë të enjte në tubimin që kanë mbajtur qytetarët dhe artistët në mbrojtje të godinës së
Palermo bie në Serie C, shpërthejnë lojtarët: Na shkelën dinjitetin (VIDEO) Futbollistët e Palermos janë prezantuar ditën e sotme në konferencë për shtyp në lidhje me vendimin e Gjykatës për të pe
Haklajt çojnë në gjyq Sali Berishën Motra e Haklajve, Zylfije Haklaj dërgon në gjyq ish-kryeministrin Sali Berisha. Ajo ka vendosur të padisë penalisht B
Zaev: Referendumi, garanci shtesë edhe për Greqinë Kryeministri, Zoran Zaev, pret që deri nga mesi i vitit të gjendet zgjidhje për kontestin 25-vjeçar për emrin me Greqinë
Ish-gruaja e sulmon Xhemailin: Nuk më le ti, të lash unë Erjona Xhemaili ka rikthyer në qëndër të vëmendjes edhe një herë për martesën e saj me Blerim Xhemaili. “Burri im nuk
Ish-ministri përplaset me Bazon: Keni nëpërkëmbur dinjitetin e ushtarakëve Ish ministri Demiraj, i ftuar në “Top Story” me Sokol Ballën është përplasur me ish shefin e Shtabit të Përgjithshëm të
Koci: Trimat si Ramush Haradinaj na kthyen dinjitetin 19 vjet më parë Avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koci, në 19-vjetorin e "Epopesë së Dukagjinit", ka thënë se trimat e Kosovës me në
Partia Liberale: Të kthejmë dinjitetin e munguar të arsimit në Maqedoni Në një njoftim për median Partia Liberale ka folur rreth mangësive të arsimit në vend ku sipas tyre e kanë bërë arsimin
Në fshatin e përdhunuesit, burrat të turpëruar: Guri na ka ulur burrërinë Në fshatin e harruar Përgjegjaj, mes maleve të Dibrës, banorët ndihen të turpëruar për veprimin e pafalshëm të bashkëfsh
Për miopinë dhe shurdhësinë e Ditmir Bushatit për të mbrojtur dinjitetin kombëtar Arben LLALLA - Ndoqa reagimin tuaj rreth fjalimit të kryetarit të partisë PDIU, z.Shpëtim Idrizit për problemet shqiptar
Besimtarët e krishterë kremtojnë lindjen e Krishtit 25 dhjetori është dita më e shënuar e besimtarëve të krishterët në mbarë botën, të cilët kremtojnë lindjen e birit të Pe
Ben Blushi viziton "Lagjen e Trimave": Ju kanë cënuar dinjitetin (FOTO LAJM) Deputeti i Partisë Socialiste Ben Blushi ndodhet në Kumanovë, ku është takuar me banorët shqiptarë të "Lagjes së Trimave
Rama: Doshi ka cënuar dinjitetin e grupit dhe të Qeverisë Kryeministri Rama është shprehur sot në mbledhjen e grupit parlamentar të PS se bashkëjetesa me Tom Doshin në të njëjtin
Sela “godet fort” Thaçin: Shqiptarët e Maqedonisë duan një PDSH që fiton! Nisma jonë për reformim të PDSH-së nuk është aspak tradhëti. Kjo nismë është betejë për të kthyer dinjitetin dhe fito
Sahatçia: Trubunali do të vinte në vend dinjitetin e UÇK-së Nënkryetarja e LDK-së Teuta Sahatçia, është shprehur se Gjykata e Posaçme që do të trajtonte krimet e luftës që preten
Berisha: Rama i sëmurë psikik, shefen e protokollit e mban si psikoanaliste Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar kreun e qever Edi Rama si të sëmurë psikik bipolar, i pakufishëm me energji