999 rezultate për

dinamo

Dinamo, shkolla që po shuhet ditë pas dite Vazhdon vdekja klinike e Dinamos, një prej klubeve legjendare të futbollit shqiptar. Nëndetësja historike është e brakti
Dinamo Zagreb kërkon mbrojtësin e Kombëtares shiptare Futbollisti i kombëtares shqiptare, Ivan Balliu, ka bërë mjaft mirë në Francë me Metzin. Paraqitjet e tij kanë ngjallur
Shënoi "Hat-trick" ndaj Dinamo Kyiv, Giroud kërkon largimin ng Chelsea Olivier Giroud i cili realizoi hat-trick kundër Dinamo Kyiv ka kërkuar largimin nga Chelsea. Sipas mediave angleze f
Chelsea goleadë përballë Dinamo Kiev (VIDEO) Chelsea për asnjë moment nuk e vuri në dyshim ndeshjen përballë Ukrainsave të Dinamo Kiev të cilët nuk ishin në gjendjë
Formacionet zyrtare: Dinamo Kiev – Chelsea Chelsea vjen në këtë ndeshjen për të ruajtur avantazhin 3-0 të ndeshjes së parë. Dhe për këtë Sarri nuk ka rrzikuar d
Chelsea kalon në epërsi përballë Dinamo Kiev (VIDEO) Skuadra Londineze ka arritur të gjejë golin që në minutë e 17’ me anë të sulmuesit anësor Pedro, shkruan Albeu.com C
Formacionet zyrtare: Chelsea – Dinamo Kiev Chelsea pret në shtëpi Dinamon Kievit në 1/8 e finales në Ligën e Evropës, shkruan Albeu.com Londinezët do të kërko
Uzuni shënon gol për Lokomotivën përball Dinamo Zagreb (VIDEO) Myrto Uzuni ka siguruar një pikë shumë të vlefshme për Lokomotivën e Zagrebit, teksa ka shënuar për skuadrën e tij në de
Amir Rrahmani shënon gol në fitoren e Dinamo Zagrebit (VIDEO) Futbollisti Amir Rrahmani ka shënuar gol në Kroaci. Mbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani, e ka gjetur golin në Ligën e
Gati të rikthehet Dinamo e madhe, donadorët i vijnë në ndihmë Ditëlindja e 69-të po e gjen sërish Dinamon në Kategorinë e Parë dhe pa seli e stadium. Kur na ndajnë edhe 6 ditë (26 sh
Zyrtare: Endri Çekiçi largohet nga Dinamo Zagreb, pogradecari firmos me kampionët e Sllovenisë Endri Çekiçi i ka dhënë fund aventurës me Dinamo Zagrebin dhe do të vazhdojë karrierën e tij në Slloveni. 22-vjeçari
Azdren Llullaku hero në Rumani, supergol dhe asis në ndeshjen ndaj Dinamos së Bucurestit (VIDEO) Viti 2018 për Azdren Llullakun u mbyll më së mirë. Sulmuesi i kombëtares shqiptare, që së fundmi nuk nuk është grumbullu
Këto janë 24 skuadrat të kualifikuara në fazën tjetër të Europa Leagues Pas përfundimit të sfidave të fundit të Europa League, janë përcaktuar edhe 24 skuadrat nga 12 grupet e ndryshme që do t
Këto janë skuadrat e interesuara për futbollisitin shqiptar Shkodrani Armando Vajushi, duket shumë pranë kalimit në kampionatin rumun. Sipas “prosport.ro”, menaxheri i 27-vjeça
Naser Aliji pranë largimit nga Dinamo Bucurest Ka zgjatur vetëm një muaj aventura Naser Aliji tek skuadra e Dinamo Bucurest, shkruan Albeu.com. Lajmi është zbuluar
Gjysma e Tiranës pa drita! Këto janë zonat e prekura Gjatë ditës së sotme disa lagje të kryeqytetit, prej orës 9:00 të mëngjesit deri në orën 14:00 do të jenë pa energji ele
Akuza për dëshmi të rreme ndaj Mamiç, gjykata kroate merr vendimin për Modriç Gjykata e Zagrebit i ka quajtur të pa baza akuzat e ngritura nga Luka Modriç për dëshmi të rreme në gjyqin për korrupsio
Vllaznia nuk njeh kundërshtar. mposht edhe Dinamon Vllaznia ka triumfuar në “Loro Boriçi” ndaj Dinamos me rezultatin e pastër 2-0 në supersfidën e Grupit A të Kategorisë s
Zhbllokohen shifrat në supersfidën Vllaznia-Dinamo (VIDEO) Zhbllokohen shifrat në supersfidën e Kategorisë së Parë mes Vllaznisë dhe Dinamos. Shkodranët kanë kaluar në avanta
Hidhet shorti, këto janë përballjet e Kategorisë së Parë Federata Shqiptare e Futbollit sapo ka hedhur shortin e Kategorisë së parë në Grupet A dhe B. Grupi A JAVA 1