999 rezultate për

dimri

Dimri mund të mos ekzistojë, shkencëtarët flasin për një stinë të re Një ekip shkencëtarësh dhe projektuesish u bashkuan së fundmi për të krijuar një mjet që do t'u tregonte australianëve d
Dimër në Pranverë! Kjo është rrëfenja e plakave që sfiduan dimrin dhe e pësuan Sipas rrëfimeve nga brezi në brez, ndryshimet e motit në fillim apo në fund të muajit mars lidhen me “mitin e plakave”.
Moti bën kthesën e madhe, kthehet dimri në Shqipëri Fillimi i kësaj jave do të jetë krejt ndryshe pas ditëve të ngrohta që përjetuam gjatë dy javëve që mbyllëm. Sipas t
Ditë vere apo ditë dimri? Moti sjell surpriza (FOTO LAJM) Pas fundjavës pritet ndryshim i situatës sinoptike në vend, më i dukshëm ky ndryshim në prezencën e vranësirave dhe resh
Rikthehet dimri i acartë në Kosovë, -9 Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se edhe nesër moti do të jetë i ftohtë, shkruan Albeu.com Temperat
"Lasgushi" sillet me urgjencë në Tiranë pas pushimeve të dimrit në Stamboll (VIDEO) Avioni i vetëm i Air Albania, "Airbus 319" është është ulur gjatë mesditës së djeshme në aeroportin e Rinasit pas më shu
Dimri i than dhe i dobëson, si t’i rregullojmë flokët Një ndër problemet kryesore që përballen shumë vajza e gra, janë flokët që rriten ngadalë, ose kanë pësuar rënie. Dis
Ikën dimri? Si do të jetë moti gjatë ditëve të para të shkurtit Edhe pse ditët e fundit janë përshkuar nga një mot i qëndrueshëm, dita e hënë dhe e martë do të rikthejnë reshjet, por s
Modelja ngroh fansat në këto ditë të ftohta dimri (FOTO LAJM) Modelja Rocky Barnes ka shkelur në parajsat më të bukura tropikale në mbarë botën, duke pozuar përpara aparatit fotograf
Stuhia e rrallë frikëson Moskën, dritat që zbresin nga qielli (VIDEO) Një fenomen i rrallë ka pushtuar kryeqytetin rus, të shtunën në mbrëmje. Një stuhi e rrallë dimri, me vetëtima dhe rr
Pamje të rënda, humb jetën në mes të Tiranës 68-vjeçari (VIDEO) Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur mbrëmjen e sotme, ku një i pastrehë është ndarë nga jeta, pasi nuk ka përballuar dot
Jemi në sezonin e çizmeve, si t’i pastrojmë pa i dëmtuar Me çizme të mira nuk ka dimër, por ato duhet të ruhen, mirëmbahen dhe për to duhet kujdesur. Ja se si t’i mbroni këpucët
Michela Persico e dashura e Ruganit ndez pushimet e dimrit në ishujt Maldive (FOTO LAJM) Qëndermbrojtësi i Juventusit Daniele Rugani, dhe Michela Persico e dashura e tij kane kaluar pushimet e tyre në ishujt
Rita Ora sfidon dimrin me foto "hot", por shoku i saj çmend rrjetin me atë që bën (FOTO LAJM) Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora ka zgjedhur ti thotë stop të ftohtit për të shijuar temperaturat e larta. A
Partizani harron të fitojë, por shpallet kampion dimri, Kukësi nuk i ndahet titullit (VIDEO) Partizani ka shpërdoruar një mundësi mjaft të mirë sot teksa nuk ka shkuar më shumë se barazimit 1-1 në transfertë ndaj
Dimri ulet këmbëkryq në Shqipëri, temperaturat bien ndjeshëm Si pasojë e ardhjes së masave ajrore më të ftohta, i gjithë territori i Shqipërisë do të kushtëzohet nga mot i qëndruesh
Rriten temperaturat në këto ditë të ftohta dimri, Rosanna tërbon fansat me këto poza (FOTO LAJM) Ajo është sensacion i rrjeteve sociale, teksa ndiqet nga mbi 4 milionë njerëz. Dhe, Rosanna Arkle e dëshmon vazhdimis
Kimetja shpërthen kundër Hashim Thaçit në këto ditë të ftohta dimri (FOTO LAJM) Publicistja Kimete Berisha, përmes një postimi në facebook, ka komentuar se si deputetët e koalicionit qeverisës bashkë
Dimri ju than shumë fytyrën, cilat janë maskat perfekte Zgjidhjen për një lëkurë të butë gjatë ditëve të ftohta të dimrit e kërkojmë te kremrat e ndryshëm – që në thelb nuk ësh
2 talentët shqiptar shpallen kampionë dimri në Kroaci Arbër Mehmetllari dhe Enis Çokaj, dy futbollistët shqiptarë të lindur në vitin 2000, janë kurorëzuar kampionë dimri U-19