999 rezultate për

dimovski

Të enjten nis procedura për shkarkimin e Janevas Kryetari i Komisionit parlamentar për zgjedhje dhe emërime, Ilija Dimovski kërkon që raporti i Këshillit të Prokurorëve
Vjen reagimi i Maqedonisë pas masave të reciprocitetit nga Kosova Maqedonia Veriore ka reaguar për herë të parë pasi Kosova, përkatësisht Ministria e Tregtisë dhe Industrisë ka marrë ven
Maqedonia nga sot njeh patentat e Kosovës Prej sot shtetasit e Kosovës do të mund të lëvizin lirshëm në Maqedoni me lejet e vozitjes të nxjera në vendin e tyre, a
Deputeti i VMRO-DPMNE habit me deklaratën tij për Prokurorinë Speciale Nëse kirjohet sistem i cili do të vlejë si garanci për të drejtat e njeriut dhe sundimin e së drejtës, unë do të mendoja
Deputetët sot vendosin nëse do të hyjë në qeli deputeti Dimovski Në Kuvendin e Maqedonisë sot do të vendoset se a do të paraburgoset ose jo deputeti Ljupço Dimovski, i përfshirë në skan
Sot, vendimi për mandatin e Dimovskit Ish funksionarit të Ministrisë së Bujqësisë së Maqedonisë, Lupço Dimovski pjesë e të dyshuarve për keqpërdorime në Minis
Deputeti i VMRO-së kërkon të shtyhet gjykimi për Titanik Deputeti i VMRO-DPMNE-së Ilija Dimovski i dyshuar në lëndën e Prokurorisë Speciale Publike “Titanik” ka kërkuar që të sh
PSP kërkon konfiskimin e 2 milionë eurove ndaj Gruevskit, Protogjerit dhe Dimovskit Ditën e sotme është zhvilluar seanca e radhës për rastin “Titanik”. Përgjatë kësaj seance Prokuroria Speciale ka kërk
Debati për ligjin për arsimin e lartë, VMRO-ja parashtron 17 amandamente Gjatë debatit të sotëm në Komisionin pëe arsim dhe sport, rreth propozim ligjit për arsim të lartë, në leximin e dytë, V
PSP e ul Dimovskin në bankën e të akuzuarve Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovski, është paraqitur në gjykatë për rastin “Titanik” të Prokurorisë Speciale Kjo
Miratimi i ligjit për përdorimin e gjuhëve, flet Ilija Dimovski Në një intervistë për gazetën “Vecer”, përcjell Fol deputeti nga VMRO-DPMNE, Ilija Dimovski, foli për miratimin e Ligjit
Dimovski: Ligji për gjuhët në ditën e UÇK-së është provokim Deputeti i Ilija Dimovski nga foltorja e Kuvendit ka kritikuar deputetët e LSDM-së se pse e lënë Talat Xhaferin që të ca
Tension në Kuvend, Xhaferi jep një orë pushim Për shkak të tensionit të krijuar brenda në seancën ku pikë e parë e rendit të ditës ishte edhe ligji i gjuhëve, kreu i
Dimovski: Vetëm zoti e di se a do të ketë seancë për ligjin për gjuhët Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovski sot u paraqit në Sallën e Kuvendit, ku në pyetjen e gazetarëve se a do të ketë
Deputeti Dimovski jep dëshmi për ngjarjet e 27 prillit Deputeti i partisë socialistike, Lupço Dimovski sot është ftuar në Prokurori për t’u marrë në pyetje për ngjarjet e 27-p
Dimovski kundër ligjit për shqipen Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovski, ka apeluar nëpërmjet një postimi në Facebook se Ligji për përdorimin e gjuhëve
Dimovski nuk do të jetë koordinator i VMRO-së Ilija Dimovski nuk do të jetë më koordinator i grupit parlamentarë të VMRO-DPMNE-së. Kjo edhe zyrtarisht u bë e dit
Darko Dimovski zgjidhet kryetar i ri i LSM-së Darko Dimovski në vazhdimin e sotëm të Kongresit të jashtëzakonshëm është zgjedhur kryetar i ri i Lidhjes së Sindikatave
Dimovski: As nuk kam ikur e as nuk fshihem Në informacionet e publikuara në media, raportohet se deputeti pa imunitet nga radhët e OBRM-PDUKM-së, Ljupço Dimovskdi,
Ilija Dimovski: Deputetë shkelin rregulloren e parlamentit Kuvendi i Maqedonisë për herë të parë pas formimit të qeverisë mban seancë për pyetjet e deputetëve. Në fillim të se