999 rezultate për

dimĂ

Festoi si i "çmendur" golin kundër Interit, Dimarco kërkon falje Interi u mund brenda në San Siro ditën e djeshme një humbje kjo që ka ngjallur shumë reagime negative. Megjithatë ng
Turpëroi Interin në "San Siro" por Dimarco është i "shtëpisë" Lojtari i Parmas, Frederico Dimarco ka "turpëruar" Interin, ditën e djeshme brenda në "San Siro" Por Dimarco ka një h
Dimarco trondit Interin me një super gol nga distanca (VIDEO) Interi edhe pse po luan në San Siro, është në disavantazh ndaj Parmës. Këta të fundit kanë shënuar golin e avantazhi
EMRI/ Kush është drejtori i rëndësishëm që takoi Saimir Tahiri para dorëheqjes Ish-kryeministri Sali Berisha ditëne sotme ka publikuar në Facebook një informacion në lidhje me çështjen e Saimir Tahi
Schwendiman: Mos u gëzoni për largimin tim se përsëri do ta pësoni Gazeta prestigjioze britanike, The Guardian i ka kushtuar një artikull kryeprokurorit të Gjykatës Speciale, David Schwen
Ky emër do të zëvendësojë përkohësisht kryeprokurorin e Gjykatës Speciale Prokurori i Tribunalit Special, David Schwendiman, ka lajmëruar largimin e tij, ndërsa Bashkimi Evropian është në kërkim
Largohet nga detyra kryeprokurori i Gjykatës Speciale Prokurori i Specializuar, David Schwendiman, do të largohet nga pozita e tij si kryeprokuror i Tribunalit Special. Schwe
Lajm i mrekullueshëm për studentët shqiptarë, ambasada gjermane hap dyert e mundësive Ambasada Gjermane në Tiranë dhe DIMAK Albania u kanë bërë ftese studentëve shqiptarë që janë mbi moshën 18 vjeç se më da
Prokurori i Gjykatës Speciale jep një mesazh të fortë për Kosovën David Schwendiman, prokurori i Gjykatës speciale për për krime të kryera në Kosovë në vitet e 90-ta, ka shprehur përkush
Rama dhe Memaj pĂ«rurojnĂ« “Djaloshin e Dimalit” nĂ« UrĂ«n Vajgurore Kryeministri i ShqipĂ«risĂ«, Edi Rama dhe kryetarja e BashkisĂ« sĂ« UrĂ«s Vajgurore, Juliana Memaj kanĂ« pĂ«ruruar pasditen e d
Prokurori i Speciales: Nuk kemi kërkuar ekstradimin e Ramush Haradinajt në Serbi Zyra e Prokurorit Special për Krime Lufte në Kosovë, David Schwendiman, ka konfirmuar se nuk ka lëshuar urdhër për arres
Flet për herë të parë Schwendiman: Gjykata s'është anti-shqiptare Në intervistën e tij të parë që prej emërimit kryeprokuror i Gjykatës së re Speciale të Kosovës, David Schwendiman, ka
Schwendiman paralajmëron ngritje të shpejtë të aktakuzave për krime lufte Prokurori Special David Schwendiman, i cili po qëndron në Prishtinë, ka paralajmëruar se aktakuzat për krime lufte do të
Meta: Të përmirësojmë institucionet legjislative dhe vendimarrëse Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, zhvilloi një takim me Drejtorin Rajonal për Evropën Qendrore dhe
Prokurori amerikan qĂ« do tĂ« hetojĂ« krimet e luftĂ«s nĂ« KosovĂ« Amerikani David Schwendiman, deri tani prokuror i TaskĂ« ForcĂ«s pĂ«r hetimin e krimeve tĂ« UÇK-sĂ«, Ă«shtĂ« emĂ«ruar Prokuror S
KQZ shtyn vendimarrjen për formularin e Tahirit KQZ ka shtyrë vendimarrjen për verifikimin e formularit të vetëdeklarimit për deputetin e PDIU, Dashamir Tahiri, si dhe
Kryeprokurori Schwendiman: Thaçi nuk ka imunitet nga ndjekja penale “Hetimi i ndĂ«rmarrĂ« nga Task Forca Speciale vazhdon. Ky hetim nuk ndikohet nga votimi i sĂ« premtes”, ka thĂ«nĂ« kryeprokur
Schwendiman e pranon: Mund të jem në krye të Speciales David Schwendiman, prokurori kryesor i Task-Forcës Speciale të BE-së për hetime ndaj akuzave për krime lufte në Kosovës
Ja kush Ă«shtĂ« kryeprokurori i GjykatĂ«s Speciale ËshtĂ« amerikan dhe njĂ« njohĂ«s mjaft i mirĂ« i krimeve tĂ« ndodhura nĂ« ish-Jugosllavi. ËshtĂ« profesionist i dorĂ«s sĂ« parĂ«,
Inter, agjenti i Lavezzit zbarkon në Milano Mendjen te Europa League, por jo vetëm. Inter përgatitet për ndeshjen e kthimit kundër Celtic, por ndërkohë sheh edhe ng