999 rezultate për

diktatorit

E zbulon mjeku francez i ish-diktatorit, ja pse Enver Hoxha izoloi totalisht Shqipërinë Shqipëria përjetoi një ndër diktaturat më të ashpra nën udhëheqjen e Enver Hoxhës. Më 11 prill është dita kur 27 vjet më
Kishte famën e një Don Zhuani, CIA zbulon të dashurat e diktatorit Enver Hoxha Më 2 nëntor 1962, diku në një kamp refugjatësh në Greqi, CIA, shërbimi sekret më i fuqishëm i Botës, ka kërkuar dhe admi
Të pathënat e diktatorit, Enveri e kishte parandjerë vdekjen e tij Duket se Enver Hoxha e ka parandjerë prej kohësh vdekjen e tij. Teksa e ka marrë vesh ndekjen e aktorit Sandër Prosi
Kim Jong Un inskenoi vdekjen e tij për të zbuluar tradhtarët? Pak ditë më parë në median botërore u fol gjërë e gjatë mbi vdekjen e mundshme të diktatorit të Koresë së Veriut, Kim Jo
Bujar Nishani e quan Nexhmije Hoxhën "zonjë e zezë": Iku pa dhënë llogari për krimet Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD dhe ish- Presidenti Bujar Nishani ka komentuar vdekjen e Nexhmije Hoxhës, e cila u n
Vëllai i Silva Turdiut: Nexhmije Hoxha ia futi xixat Enverit për fejesën, Veliaj xheloz si gruaja e diktatorit Dy ditët e fundit, disa gazeta e portale kanë botuar pjesë nga kujtimet në shumicë provokuese dhe ende me dogma komunist
Ashtu si busti i diktatorit, protestuesit rrëzojnë me litar dhe bustin e Ramës (VIDEO) Një statujë e lartë rreth 7 metra është simboli më i dukshëm i protestës së sotme. Ai është Edi Rama në me një statujë q
Rama në statujën e diktatorit dhe në shtrat me krimin, simbolet e protestës së opozitës (FOTO LAJM) Partia Demokratike sqaron simbolet që do të përdoren në protestën e 9 kombëtare. “Simbolet e protestës së sotme janë fry
Socialistët dalin nga vila e diktatorit, ja ku fillon fushata zgjedhore Ka përfunduar darka e punës e kryeministrit Edi Rama me deputetët dhe ministrat në ambientet e vilës 31 në ish-bllok, vi
Rama i palëkundur ndaj Bashës, mbledh shtabin zgjedhor në vilën e diktatorit Hoxha Kryeministri Edi Rama ka nisur një darkë pune me deputetët dhe ministrat në ambientet e vilës 31 në ish-bllok. Rama k
U testua me plumba luftarakë, si duket sot makina e blinduar e diktatorit Hoxha (FOTO LAJM) Në vitet e shkëlqimit historik do ishte ëndërr t’i qëndronim pranë këtij prototipi të “Skodes”, ndërsa sot ajo gjendet m
Gruaja e diktatorit që dha shpirt jetonte te Putin, jeta luksoze që bënte me paratë e vjedhura Mirjana Markoviq, e veja e diktatorit famëkeq dhe kriminelit Sllobodan Millosheviqit, që vdiq sot, ishte dënuar me një v
Vdes gruaja e diktatorit të tmerrshëm (FOTO LAJM) Ka ndërruar jetë Mirjana Markoviç e veja e ish-kasapit të Ballkanit, Sllobodan Millosheviq. Sipas raportimeve të medi
"Jetoi denjësisht", Rezarta Shkurta uron Nexhmijen për ditëlindje (VIDEO) Rezarta Shkurta këngëtarja dhe fotomodelja e njohur por edhe një pjesëtare e afërt e familjes së diktatorit Enver Hoxha
Edi Palokës nuk i del inati me Ramën, i rrëzon "bustin" (FOTO LAJM) Edi Palokës duket se nuk i ka dalë ende inati me kryeministrin Rama edhe pse disa ditë më parë e spërkati me bojë në Kuv
Edhe Bashkimi Evropian i jep një goditje të rëndë diktatorit në Venezuelë Parlamenti Evropian e njohu presidentin e vetëshpallur të Venezuelës, Juan Guaido, si udhëheqës de facto të këtij shteti
SHBA nuk mposhtet nga kërcënimet e diktatorit SHBA-ja ka paralajmëruar Venezuelën se do t’i kundërpërgjigjet çdo kërcënimi ndaj diplomatëve amerikanë ose udhëheqësit
Publiku e ka parë vetëm disa herë, misteret që fsheh gruaja e diktatorit Yong (FOTO LAJM) Daljet e saj në publik janë kaq të pakta saqë numërohen me gishtat e duarve. Ri Sol-ju, bashkëshortja e udhëheqësit t
Këta janë dy personat e parë që u vranë nga dëshira e diktatorit (DOKUMENT) Data 9.1.1945 shënon ekzekutimin e parë me vdekje me vendim gjykate për arsye politike në Shqipërinë komuniste. Ky ve
Në mes të luksit, si po feston familja e diktatorit Hoxha (FOTO LAJM) Këngëtarja Rezarta Shkurta, nusja e nipit të diktatorit Enver Hoxha ka shpërndarë disa momente nga shtëpia e tyre duke f