999 rezultate për

dikovic

Serbia po formon njësi speciale për mbrojtjen e serbëve të Kosovës Rreziku më i madh i sigurisë në Serbisë është statusi i provincës jugore dhe pavarësia e saj e shpallur njëanshmërisht (
Akuzohet për krime lufte në Kosovë, CEAS i bën thirrje Vuçiçit për shkarkimin e të Dikoviçit Qendra për Studime Euro-Atlantike (CEAS) i ka bërë thirrje Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç që të shkarkojë shef
Gjenerali Dikoviç: Kemi mbrojtur jetën e 15 mijë shqiptarëve në Drenicë Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë së Serbisë, Lubisha Dikoviç, duke folur për përfshirjen e tij në krime lufte
Pse policia nuk e arrestoi të akuzuarin për krime lufte në Kosovë, gjeneralin Dikoviç?! Policia e Kosovës e arrestoi sot Albin Kurtin dhe disa anëtarë të tjerë të Lëvizjes Vetëvendosje. Pyetja që ngrihet ë
Ymeri kundër Dikoviç: Po rehabilitohen kriminelët serbë Kreu i Vetëvendosjes, Visar Ymeri është shprehur se Kosova po i mirëpret edhe ata që gjatë luftës kanë mkryer krime geno
Kandiç: Ka nisur hetimi ndaj gjeneral Dikoviç për krimet në Kosovë Në bazë të akuzave për vepër penale nga ana e Fondit për të Drejta Humanitare, Prokuroria për krime lufte e Serbisë ësht
Serbia dekoron gjeneralin Dikoviç, i dyshuar për krime lufte në Kosovë Shteti serb ka dekoruar gjeneralin Lubisha Dikoviç, i akuzuar për krime lufte në Kosovë. Ish-presidenti dhe lideri i
Gjenerali serb Dikoviç mohon akuzat për krime në Kosovë Avokati i gjeneralit serb Lubica Dikoviç e ka marrë këtë të fundit në mbrojtje, duke thënë se Dikoviçi nuk ka marrë pjes
Tadiç: Të hetohet gjenerali Dikoviç për krimet në Kosovë Lideri i partisë Socialdemokrate dhe ish presidenti i Serbisë, Boris Tadiq ka deklaruar sonte se në bazë të hetimit të k
Dikoviç akuzohet për krime lufte në Kosovë Fondi për të Drejtat Humanitare, ka bërë të ditur se posedon dokumente të cila tregojnë se shefi i Shtabit të përgjithsh
Policia e Kosovës rrezikon sigurinë Shefi i Ushtrisë së Serbisë Lubisha Dikoviç ka deklaruar se prania e pjesëtarëve të Policisë së Kosovës “në linjën admin
Kallëzimi penal kundër Dikovic, arrinë në prokurorinë serbe Zëvendës prokurori për krime të Luftës Bruno Vekaric ka kon­fir­muar se në prokurorinë serbe ka ar­ritur kallëzimi pe­na
35 të mitur janë vrarë nga ushtarët e Dikovic Provat e Natasha Kandiqit, drejtoreshë e Qendrës për të Drejtën Humanitare në Beograd, me të cilat ka dëshmuar përgjegjë
Kandic zbulon prova kundër gjeneralit serb Qendra për të Drejtën Humanitare në Beograd ka publikuar një dokument që thotë se shefi i ri forcave serbe ka përgjegjës
Dikovic nuk i pengoi krimet në Kosovë Kryetarja e Fondit për të Drejta Humanitare, Natasa Kandic, ka deklaruar se shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë
Gjenerali Dikoviç akuzohet për krime lufte në Kosovë Grupi Fondi për të Drejtën Humanitare, me seli në Beograd, thotë se shefi i ri i shtatmadhorisë së ushtrisë serbe, Lubis