999 rezultate për

dikĂ

COVID-19/ Ndryshon mjekimi për të infektuarit, ndalohen mjekët të japin këto tipologji ilaçesh Një urdhër i ri i Ministrisë së Shëndetësisë ndalon mjekët e familjes të mjekojnë të sëmurët me koronavirus me antibioti
Sezon i ri, rregulla të reja në Premier League, këto janë 10 ndryshimet radikale Premier Liga rinis nga themelet: nuk do të shkruhet më: "Jeta me ngjyrë është e rëndësishme" në fanella. Në vend të saj
Djali flet për babain e shtruar në spitalet COVID: Kam harxhuar 700-800 mijë lekë për medikamente Një qytetar i cili ka babain të shtruar në spital nga Covid thotë se deri tani ka shpenzuar 700-800 mijë lekë për medika
Ky është gabimi që bëjmë pa diskutim të gjithë kur ruajmë ilaçet në frigorifer Besojmë se nuk ka familje shqiptare që nuk ka ilaçe në shtëpi e disa prej tyre mos t’i kemi në frigorifer me idenë se po
Biznesmeni i njohur flet pas shërimit nga COVID-19: Medikamentet që përdora! Biznesmeni Avni Ponari, e ka kaluar me sukses betejën me Covid-19, ndërsa së fundmi ka rrëfyer edhe rreth kësaj eksperie
Futbollist, sindikalist, trajner dhe deputet! Andi Lila do t’i bëjë të gjitha Andi Lila bëhet gati për një tjetër etapë në karrierën e tij. Ish-futbollisti Ii kombëtares shqiptare të futbollit,
Radikalizmi dhe ekstremizmi i dhunshëm, sfida të së ardhmes Nga Miranda Duka Ngjarjet terroriste në periudha të ndryshme të historisë kanë ngritur një numër pyetjesh dhe di
Analistët: Për disa parti mungesa e tubimeve masive gjatë fushatës do të jetë hendikap Komisioni për sëmundje ngjitëse përpunoi Protokoll për tërë procesin zgjedhor të aktiviteteve parazgjedhore deri në dit
"Me hidhërim të thellë", sindikata e Futbollistëve kryqëzon asamblenë e FSHF-së Sot u zhvillua asambleja e zakonshme e futbollit shqiptar, ku u morën edhe disa vendime. Megjithatë, axhenda e punimeve
Pipero sqaron si mund të fitohet imuniteti ndaj koronavirusit Mjeku Pëllumb Pipero sqaroi në “Opinion” se ekspozimi gradual i qytetarëve, veçanërisht i moshave të parrezikuara që ja
2 produkte shtëpie 10 herë më të fuqishëm se medikamentet për këmbët me kallo Keni thembra të plasaritura gjatë gjithë vitit? Mos harxhoni më para në produkte të shtrenjta të cilat nuk ju zgjidhin a
TIRANË/ Një i infektuar me koronavirus në call-center, dhjetëra punonjës në karantinë Kompania e call-center-ave Teleperformanca u ka kërkuar dhjetëra punonjësve të mbyllen në shtëpi pasi një prej stafit ka
Shfrytëzuan situatën dhe ngritën çmimet e medikamenteve e ushqimeve, e pësojnë keq shitësit Policia e Shtetit ka proceduar 4 persona pasi kanë abuzuar me çmimet e medikamenteve, produkteve ushqimore dhe fruta-per
Iu premtoi pagë shpërblim, Sindikata e Infermierëve të Shqipërisë i dërgon letër Ramës Sindikata e Infermierëve të Shqipërisë i ka dërguar një letër kryeministrit Rama duke i kërkuar që të vlerësojë infermie
Mjeku italian: Kam gjetur kurën ndaj koronavirusit Një mjek nga spitali i Napolit i quajtur Paolo Ascierto ka sugjeruar futjen në listën e medikamenteve për trajtimin e ko
Pozon me barkun e rrumbullakosur, çfarë ka për të thënë Afrona Dika rreth shtatzanisë? (FOTO LAJM) Afrona Dika ka publikuar së fundmi në profilin e saj të Instagramit një foto ku shihet me barkun e rrumbullakosur, me di
TRANSPARENCË/ Zbulohet shuma e arkëtuar nga ndeshja e bamirësisë Sindikata e Futbollistëve Profesionistë Shqiptarë ka dalë me një deklaratë ku bën me dije shifrën e grumbulluar nga akti
Dyshimet për të ardhurat e ndeshjes së bamirësisë, Sindikata e Futbollistëve sqaron gjithçka Në datën 10 janar u zhvillua një event bamirësie në stadiumin “Air Albania”, ku morën pjesë disa nga legjendat e Italisë
S’ka marrëveshje Kurti-Mustafa, lideri i VV-së takime me sindikatat Në ditën e parë të kthimit nga Gjermania, aty ku qëndroi për vizitë disa ditore, lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Ku