999 rezultate për

dijes

Shkëndija në krizë, presidenti Destani formon grupin punues për të hetuar shkaqet Pas paraqitjeve të dobëta të skuadrës së Shkëndijës gjatë kësaj vere, si në ndeshjet evropiane, ashtu dhe në ndeshjet e
Ti flet përçart! Rama, sherr me komentuesit pasi nuk "hëngrën" aksionin anti-informalitet (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama prej disa ditësh poston në rrjet bllokimet që po u bëhen bizneseve nga tatimorët në kuadër të një
Presidenti i Shkëndijës nën shoqërimin e Andrea Agnellit Numri një i Shkëndijës, Visar Bexheti paraditën e të premtes qëndroi bashkë me presidentin e Juventusit, Andrea Agnelli,
Historia e pabesueshme e Shkëndijes, si u martua pa burrë Të dy me origjinë nga Kosova, Shkëndije Berisha u martua me Gëzim Berishën, që jetonte në Gjermani. Ishte një martesë pa
Si do ta përjetonte Dritëroi vdekjen time! Letra e fundit i Sadijes Ka ndërruar jetë në moshën 76 vjeçare bashkëshortja e shkrimtarit të madh shqiptar Dritëro Agolli. Ky i fundit u largua
Rosenborg kalon në avantazh ndaj Shkëndijes Rosenborg ka kaluar në avantazh ndaj Shkëndijes në "Philipi II Arena". Ai që ka shënuar për norvegjezët është Hovlan
Salzburgu nuk ndalet, i shënon edhe golin e tretë Shkëndijes Salzburgu nuk është ndalur, pasi ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Shkëndijes në "Red Bull Arena". Ai që ka shënuar
Salzburg dyfishon rezultatin ndaj Shkëndijes Salzburg ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Shkëndijes në "Red Bull Arena". Autori i golit është Dabbur që realizon n
Salzburg kalon në avantazh ndaj Shkëndijes Salzburg ka kaluar në avantazh ndaj Shkëndijes në "Red Bull Arena". Ai që ka shënuar është Dabbur në minutën e 16' n
Lazim Destani i rrit besimin djemve të Shkëndijës para super sfidës kundër Salzburgut (FOTO LAJM) Biznesmeni Lazim Destani i ka dhënë mbështetjen djemve kuqezi të Shkëndijës para ndeshjes së rendësishme të tyre kundër
Ky është kundërshtari i Shkëndijes në turin e tretë të Championsit Shkëndija e Tetovës eliminoi kampionin e Moldavisë, Sheriff Tiraspol dhe në këtë mënyrë u kualifikua në turin e tretë el
Fitore historike, lojtarët e Shkëndijës festojnë së bashku me tifozët (VIDEO) Në stadiumin “Filipi II” të Shkupit u luajt ndeshja e vlefshme për turin e dytë të Champions Leagues mes Shkëndijës së T
Ibrahimi i jep fitoren Shkëndijes, kualifikimi mbetet një hap larg (VIDEO) Shkëndija mposhti Sherifin e Tiraspolit me rezultatin minimal 1-0 në takimin e zhvilluar në Shkup të vlefshëm për turin
Federata maqedonase e Futbollit quan "indian" dy shqiptarët e Shkëndijës Shqiptarë vazhdojnë të pësojë rracizëm në Maqedoni madje edhe në futboll. Pak orë pasi Shkëndija siguroi titullin kampio
Destani përgëzon Shkëndijën për shpalljen Kampion! Biznesmeni Lazim Destani ka përgëzuar ekipin e Shkëndijës pas shpalljes kampion në Ligën e Parë të Maqedonisë. Më pos
Shkodra krenohet me të rinjtë e Vllaznisë, fitojnë Kupën e Shqipërisë (FOTO LAJM) Vllaznia U-19 u shpall fituese e Kupës së Shqipërisë, pasi mposhti në finale Shkëndijën, me rezultatin e thellë 4-0.
Shkëndija e Tetovës fiton derbin shqiptar në Maqedoni Shkëndija e Tetovës ka fituar derbin e ekipeve shqiptare në Maqedoni, ndaj Shkupit me rezultatin e përgjithshëm 0-3.
Trajneri dhe kapiteni i Shkëndijës optimistë për pjesën e dytë të sezonit Kuqezinjtë të gatshëm dhe me optimizëm presin përballjen e parë zyrtare të vitit 2018, kur të mërkurën në kuadër të xhir
Tekniku i Shkëndijës i bindur: Titulli synimi jonë (VIDEO) Një muaj përgatitje gjatë pazuës dimërore, me Shkëndijën e Tetovës që mbyll edhe minifazën e zhvilluar në Antalia. Trajn
Partizani i rrëmben sulmuesin Shkëndijës, akoma pa u zyrtarizuar lojtari fillon stërvitjen Partizani realizon goditjen e madhe në sulm. Besart Abdurahimi më në fund i është bashkuar të kuqve. Edhe pse mungon