999 rezultate për

digjitale

Rama renditet i katërti, kush janë kryeministrat më të ndjekur në 2020-tën Viti 2020 ishte viti që do mbahet mend gjatë në histori si viti që izoloi mbarë globin për shkak të pandemisë së Covid-1
Evropa drejt euros digjitale, kur pritet të jetë në qarkullim Derisa pandemia e koronavirusit po ndikon me shpejtësi te njerëzit që gjithnjë e më pak të përdorin para të gatshme, por
Meta kthen ligjin për "Bitcoin": Shmang detyrimet fiskale, nxit pastrimin e parasë Presidenti Ilir Meta ka kthyer një tjetër ligj për rishqyrtim në Parlament. Këtë herë bëhet fjalë për ligjin “për tre
Teknologjia Digjitale për Trashëgiminë Kulturore (VIDEO) Trashëgimia kulturore, si aseti më i madh kombëtar, jo vetëm duhet ruajtur por edhe duhet promovuar. Gjithmonë e më shum
Rrezik apo mundësi, çfarë pritet të sjellë pandemia në industrinë digjitale? Ndikimet sociale dhe ekonomike të pandemisë së coronavirusit janë të vështira për t’u parashikuar në këtë kohë. Së ba
ALBtelecom mes kompanive më të mëdha europiane në përqëndrimin tek shërbimet e reja digjitale Shoqata Europiane e Operatorëve të Rrjetit të Telekomit (ETNO) ka lëshuar një deklaratë të nënshkruar nga Drejtorët e Pë
Ke edhe dy javë kohë për të realizuar ëndrrën tënde më të madhe! Hej, mbylli pak sytë dhe imagjino: Vitin e ardhshëm, si sot, do të jesh në kampusin ose bibliotekën e një prej universit
Jahja Kemal: Alfabeti digjital është çelësi i së ardhmes. Çertifikimi është një aleat i fuqishëm Pa marrë parasysh se nxënësit dhe studentët dëgjojnë muzikë ose bëjnë fotografi, blejnë ose komunikojnë, aftësitë digjit
Del formulari i gjobave që do të dërgohen direkt në shtëpi (FOTO LAJM) Propozimi i ministrit të Brendshëm për gjobat on-line apo siç njihen ndryshe edhe si e-gjoba është miratuar nga qeveria.
Zv.kryeministrja Mesi pret Komisioneren e BE për Ekonominë Dixhitale dhe Shoqërinë Zëvendëskryeministrja e Republikës së Shqipërisë Senida Mesi priti sot në një takim KomisionerenEuropiane për Ekonominë
Tregoni fjalëkalimin e telefonit ose merrni 5 mijë dollarë gjobë "Udhëtarët do të detyrohen që të dorëzojnë fjalëkalimin e telefonit dhe laptopit të tyre tek oficerët zyrtarë që bëjnë k
20% e britanikëve nuk kanë aftësi as sa për ta ngarkuar një CV online Rreth 20% e njerëzve në Mbretërinë e Bashkuar nuk kanë aftësi themelore digjitale, të tilla si dërgimi i një e-maili, ng
Kosova dhe Serbia bëhen shkak vonese në punë për shumë qytetarë evropianë Shumë orë digjitale në 25 shtete të Evropës: nëpër radio, furra elektrike, frigoriferë, alarme digjitale dhe mjete të tj
Brenda 24 orëve Bitcoin pëson rënie të ndjeshme Vlera e Bitcoin ka rënë me më shumë se 11% gjatë 24 orëve të fundit. Valuta digjitale ka rënë nën 10,000 dollarë, për he
E HABITSHME/ Në Kosovë një lokal pranon pagesa edhe me Bitcoin Institucionet financiare e bankare të Kosovës nuk kanë rregulla dhe ligje për përdorimin e valutës digjitale Bitcoin, me
Suedia planifikon gardhe digjitale për të luftuar sulmet terroriste me kamionë Ministri i Infrastrukturës së Suedisë, Tomas Eneroth planifikon të prezantojë digjitalizime gjeografike në zonat kryesor
Nis zbatimi planit të veprimit për Zonën Ekonomike Rajonale Në fushën e integrimit digjital, filloi sot zbatimi i Planit Shumëvjeçar të Veprimit (PSHV) për Zonën Ekonomike Rajonale
Këto janë qytetet më të sigurta në mbarë globin (FOTO LAJM) Qytetet e mëdha nuk janë domosdoshmërisht të pasigurta. Në fakt, disa nga qytetet më të sigurta në botë janë ato që m
Sot nuk i gjeni në stacion autobusat, ja pikënisja e re Autobusët sot nuk janë futur në Stacionin e Autobusëve në Prishtinë. Kjo në shenjë proteste për vendimin e ri të stac
Makina del nga rruga në Durrës, pasagjerët të bllokuar brenda (VIDEO) Një aksident i rëndë ka ndodhur në autostradë në hyrje të Durrësit. Një automjet ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar jas