999 rezultate për

diferenca

Pabarazia gjinore: Sa paguhen gratë në Shqipëri dhe diferenca me burrat Gjatë vitit 2018, treguesi i hendekut gjinor i pagave në Shqipëri tregonte një diferencë prej 10.7%, çka nënkupton se gr
Diferenca e tyre në moshë i shokoi të gjithë, Azra tregon planet për martesë (FOTO LAJM) Aktorja shumë e dashur për publikun Alina Boz u bë e njohur në Shqipëri përmes telenovelës ‘Mos ma lësho dorën’ në rolin
Foto të tmerrshme, indiferenca njerëzore ka arritur kulmin (FOTO LAJM) Sipas statistikave, rreth 100,000 krijesa detare ngordhin çdo vit për shkak të mbeturinave plastike. Dhe kjo nuk është e
A është e rëndësishme diferenca në moshë për një lidhje të suksesshme Kur është fjala për lidhjet serioze, ka disa rregulla të pathëna rreth asaj se sa është e pranueshme diferenca në moshë
Sa më e madhe të jetë diferenca e gjatësisë mes një çifti, aq më e lumtur do të jetë martesa e tyre Sa më e madhe të jetë diferenca e gjatësisë mes një çifti, aq më e lumtur do të jetë martesa e tyre, kështu thotë studim
Sa vite diferencë duhet të kesh me partnerin për të mos u ndarë Ka njerëz që thonë se mosha është thjesht një numër dhe diferenca e viteve mes 2 njerëzve s’ka rëndësi për aq kohë sa e
Ndryshon rezultati në Maqedoni, sa është diferenca? (FOTO LAJM) Po vazhdon numërimi i votave në Maqedoninë e Veriut. Albeu.com mëson se nga rreth 20% të kutive të votimit të numëruara
Frosinone ngushton rezultatin përballë Interit (VIDEO) Pjesa e parë u mbyll me avantazhin e dy golave nga Inter ku praktikisht u duk gjithçka e mbyllur. Vendasit kanë arrit
Milani ngushton rezultatin përballë Interit (VIDEO) Më në fund ka reaguar edhe Milani pas një pjesë të parë në disavantazh nuk rrezikoj portën e Handanoviç. Pjesa e dyt
Shifra të frikshme për emigracionin, shqiptarët po ikin nga sytë këmbët Nga janari në nëntor të vitit 2018, diferenca mes shqiptareve që kanë udhëtuar jashtë vendit ka qenë shumë e lartë në ra
Sa vite diferencë duhet të kesh me partnerin për të mos u ndarë Ka njerëz që thonë se mosha është thjesht një numër dhe diferenca e viteve mes 2 njerëzve s’ka rëndësi për aq kohë sa e
Reali nis revanshin me një supergol të Marcelos (VIDEO) Skuadra e Real Madrid ka ngushtuar diferencat në ndeshjen ndaj Levantes falë golit të Marcelos. Braziliani shkurtoi
Sa duhet të jetë diferenca në moshë mes çiftit që lidhja të zgjatë përgjithmonë Thonë se dashuria s’ka çmim, por a mund të ketë dashuria një diferencë ideale të moshës? Shkencëtarët bëjnë të ditur
U eliminua nga Kupa e Botës, kjo është diferenca e kartonave të verdhë mes Japonisë dhe Senegalit Senegali u eliminua nga Kupa e Botës për shkak të një rregulli të çuditshëm nga FIFA, atë të “fair play”-t. Edhe pse
Këto janë skenarët që e çojnë Interin në Champions Interi me barazimin e Lazios ditën e sotme e ka një shpresë për të shkuar edicionin e ardhshëm në UEFA Champions League.
Zgjohet Tottenham, shkurton diferencat ndaj Juventusit (VIDEO) Tottenham është zgjuar më në fund ku ka shënuar golin e parë ndaj Juventusit në "Allianz Stadium". Goli është shënua
Newcastle ngushton diferencat ndaj Cityt (VIDEO) Newcastle United ka rihapur sfidën duke i shënuar golin e parë Cityt në "Etihad Stadium". Autori i golit është mesfu
Roma ngushton diferencën ndaj Atalantas (VIDEO) Roma ka shënuar golin e parë ndaj Atalantas në ndeshjen që po luhet në "Olimpico". Autori i golit është Edin Dzeko q
Lingard shkurton diferencat në Old Trafford (VIDEO) Manchester United ka shënuar golin e parë ndaj Burnley në "Old Trafford" Ai që ka shënuar golin është sulmuesi Jesse
Dortmund ngushton diferencat ndaj Bayernit (VIDEO) Borussia Dortmund ka ndushtuar diferencat në "Allianz Arena" ndaj Bayern Munich Goli është shënuar nga Yarmolenko në