999 rezultate për

diete

Këto 7 ushqime janë po aq të dëmshme sa duhani (FOTO LAJM) Dietat e paekuilibruara vrasin më shumë njerëz në ditët e sotme sesa pirja e duhanit. Shkencëtarët zbuluan se munges
Zbulohet dieta e Meghan për t'u kthyer direkt në formë pas lindjes Meghan Markle dhe Princ Harry do të bëhen sërish prindër. Mediat e huaja kanë bërë të ditur se Meghan ka menduar për
Stresi mund të mbahet nën kontroll me një dietë të thjeshtë ushqimore! Stresi ditor mund të ndikojë keq në shëndetin tuaj, si në planin afatshkurtër ashtu edhe në atë afatgjatë. Por stresi ës
5 arsye për të shtuar bizele në dietën tuaj Mësoni gjithçka rreth superushqimeve që do t’ju ndihmojnë të jetoni një jetë më të gjatë dhe më të shëndetshme. Devinder
Humbisni 3 kilogramë me këtë dietë 1-javore! Një dietë 1 javore përmes së cilës mund të humbisni 3 kilogramë. Mjafton të ndiqni pikë për pikë këtë dietë, vetëm për 7
Stresi mund të mbahet nën kontroll me një dietë të thjeshtë ushqimore! Stresi ditor mund të ndikojë keq në shëndetin tuaj, si në planin afatshkurtër ashtu edhe në atë afatgjatë. Por stresi ës
Njihuni me dietën ylber që forcon sistemin tuaj imunitar! Sistemi imunitar ka nevojë për të gjitha lëndët ushqyese që të funksionojë normalisht. Ja cilat janë disa nga ushqime
6 pije që duhet t'i shtoni në dietën tuaj ditore E sigurt, uji është pija më e zgjuar që mund të përdorim, por nëse dëshironi diçka më shumë, këto pije të shëndetshme do
Pesë arsye të rëndësishme për të përfshirë kokoshkat në dietën tuaj E vërteta është se ne kemi kombinuar kokoshkat, kryesisht, me daljet në kinema ose në shtëpi kur shohim një film. Por ky
Dietë pas festave? Cilat janë ushqimet që treten më shpejt dhe ato që ju ngopin për më gjatë Ndikimi i tretjes në rënien nga pesha është mjaft domethënës. Të gjithë e kemi tepruar për festa dhe menjëherë duam t'i
Ç'lidhje ka mes rrobave që veshim dhe rënies nga pesha Arsyeja pse e kemi të vështirë të mbajmë një dietë, duket e ka zanafillën tek të qenit njeri. Si i tillë, pra gjenetikis
Njihuni me stërgjyshërit mirditorë, 94 dhe 90 vjeç që mposhtën Covid-19 Dy stërgjyshër nga Mirdita janë kthyer në "personazhet e momentit" në vend, pasi në moshën 94-vjeç (gruaja) dhe 90-vjeç
Mike Tyson është gati të rikthehet në ring, ka ndryshuar dietën për të përballuar stërvitjet Pas 15 vitesh tërheqje nga boksi dhe me 54 vite mbi supe, Mike Tyson është gati të rikthehet në ring dhe do ta bëjë këtë
Të humbësh peshë pa dietë? Çfarë është metoda "Hara Hachi Bu" Nëse doni të jetoni 100 vjet dhe shëndetshëm, ushqehuni si ata që kanë mbushur 100 vjeç. Dhe për këtë duhet të shkoni të
Cfarë të hani në mëngjes kur jeni në dietë Çfarë te hani ne mëngjes kur jeni me diete? Nëse dëshironi te humbisni ndonjë kilogram rregulli qe duhet te ndiqni është
COVID-19/ Bombaj publikon dietën antivirale: Hudhra, qepë të njoma e vaj ulliri (FOTO LAJM) Dietologia Blerina Bombaj Troci ka bërë publike një dietë antivirale që sipas saj do i shërbejë të gjithë personave të i
A duhet ta përdorni uthullën e mollës për dietë? Shumë persona e përdorin uthullën e mollës për të humbur peshë, por sa është e shëndetshme? Në sasi të vogla, uthulla
Jeni në kërkim të një diete ushqimore? Gjeni këtu perfekten për ju Ka shumë dieta për humbje peshe . Disa fokusohen në reduktimin e oreksit tuaj, ndërsa të tjerët përqëndrohen në kufizimi
Trup perfekt si të saj? Lori Hoxha bëri publike dietën (FOTO LAJM) Me siguri kur shikoni fotot e Lori Hoxhës në rrjete sociale, admironi linjat perfekte dhe barkun e sheshtë, të cilin të
Pas 20 vitesh Victoria Beckham thyen dietën dhe fajin e ka David (FOTO LAJM) Victoria Beckham ndjek një dietë strikte, pa karbohidrate që prej vitit 2001. Por gjatë periudhës së karantinës ndodhi d