999 rezultate për

dieta

A është dieta me vezë efektive? Vezët janë pjesa kryesore e kësaj diete,ato janë gjithashtu nje nga burimet kryesore të proteinave. Në disa versione
Dieta e varfër shqetësim global, shkaktare e vdekjeve Dieta ushqimore e varfër është shkaktare e një në pesë vdekjeve në mbarë botën. Kështu thuhet në një raport të përfun
Dieta e shëndetshme me vezë të ziera Me dietën me vezë, për 14 ditë do të humbni 5 kilogramë. Duhet t'i kufizoni karbohidratet, ndërsa që buka e bardhë dhe m
Dieta vegjetariane ul kolesterolin Studimet më të fundit kanë treguar që të gjithë dietat vegjetariane janë të përsosura kur vjen puna në uljen e nivelit t
E dini çfarë është dieta pa gluten dhe kush duhet të ketë kujdes!? Gluteni eshte nje proteine specifike te cilen nuk do ta gjeni te veza apo te peshku. Gluteni gjendet ne 4 drithrat:
Bileta avioni dhe hotele luksoze, miliardat e shqiptarëve që harxhuan deputetët nëpër botë Udhëtimet e deputetëve jashtë vendit, gjatë gjashtëmujorit të parë të vitit 2017, duke përfshirë bileta avioni, hotele,
Dieta më e famshme anti-celulit që trajton dhe parandalon shfaqjen e celulitit Jo rrallë herë celuliti ngatërrohet me yndyrën apo kilogramët e tepërt, por ajo që nuk dinë femrat është se celuliti nuk
Moderatorja e njohur habit: Më mirë të ha turpin me bukë (FOTO LAJM) Moderatorja shumë e njohur Fiori Dardha njihet për deklaratat e saj gjithmonë të hapura dhe ndonjëherë edhe ndryshe nga
Ja si të shmangni dhimbjen e kokës Siç e dimë dhimbja e kokës apo migrena është tepër e bezdisshme. Por, gjithmonë ka një zgjidhje. Një nga mënyrat ësht
Dieta që një femër duhet të mbajë gjatë kemioterapive kundër kancerit të gjirit Kanceri i gjirit është një nga llojet më të zakonshme të kancerit tek gratë . 1 në 8 gra preket nga kanceri i gjirit dhe
Mos i ndani këto produkte nga dieta juaj nëse doni të bini nga pesha (FOTO LAJM) Në Amerikë obeziteti është kthyer në një epidemi, ndërkohë që edhe shtetet e tjera të botës nuk mbeten pas. Humbja e pe
Jepuni fëmijëve tuaj peshk, i mbron nga alergjitë gjatë rritjes Dieta me peshk është kondideruar gjithmonë si një nga më të shëndetshmet. Por edhe pse hulumtimet e mëparshme kanë s
Bëni kujdes! Dietat mund të çojnë në depression Heqja dorë nga buka, makaronat, karbohidratet dhe zëvendësimi i tyre me një dietë me pak kalori ndikon në humbjen e pesh
Dieta ushtarake! Ja sa do të humbisni për 3 ditë Sa herë jeni pikëlluar sepse nuk keni mundur t’i eliminoni kilogramët e tepërt, dhe që nuk keni më fuqi të provoni asgje
Qeveritarët po marrin miliona vetëm nga dietat Dietat po u sjellin të ardhura të majme zyrtarëve të lartë të shtetit. Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka marrë afërs
Dieta e Hollywood-it që jep rezultate të menjëhershme Të gjithë i duan dietat e shpejta dhe që japin menjëherë rezultate. E tillë është edhe dieta që ne do t’ju tregojmë më p
Dieta me patate që heq 5 kg për tri ditë, por duhet të kini kujdes! Kjo dietë është shumë e varfër dhe nuk është për të gjithë, prandaj do të duhej të kërkoni këshillë te mjeku para se të
Dieta “çudibërëse” me vezë e grejpfrut Dieta për humbjen e kilogramëve të tepërt që ju sjellim në vazhdim mund të duket e çuditshme dhe aspak e ngjashme me ato
Banane dhe ujë i ngrohtë, dieta që zhduk 5 kg në 7 ditë Tani më shumë se kurrë njerëzit përpiqen të gjejnë mënyrat më efektive dhe më të shpejta për të rrëzuar kilogranët e tep
Ja sa paga dhe dieta kanë marrë deputetët e PD-së gjatë 3 muajve të çadrës Deputetët e opozitës, të cilët munguan në seancat plenare në Kuvendin e Shqipërisë prej tre muajsh, kanë marrë paga, die