999 rezultate për

dieta

Dieta mbretërore: Këto janë vaktet që ha Kate Middleton për të mbajtur trupin në formë Kate Middleton është padiskutim një nga gratë më të para në botë. Me kamerat që e vëzhgojnë 24orë në 7 ditë të javës ,
E keni vetë në dorë, 3 gjërat që duhet të bëni çdo ditë për të rënë nga pesha pa dieta e palestër Humbja e peshës pa bërë domsdoshmërisht ushtrime të mundimshme fizike, dhe pa ndjekur ndonjë dietë është e mundur. Kjo t
Dieta që ka dobësuar yjet më të famshëm të showbiz-t në botë Duke qenë se është bërë e njohur vitin e kaluar, nuk ju falet që të mos e dini se çfarë është “dieta e sirtfood”. Pas
Ju dështojnë gjithmon dietat? Këto janë gabimet që bëni rregullisht Sipas Centers for Disease Control and Prevention, obeziteti, po shndërrohet në një nga problemet më shqetësuese për shoq
Në bazë të moshës që keni, këto janë dietat që duhet të ndiqni Dallimi i dietave në bazë të moshës. Duke marrë parasysh se të gjithë organizmat e njerëzve janë të ndryshëm vijmë në
"Dietat VIP", si i kanë humbur kilet e tepërta vajzat e famshme shqiptare (FOTO LAJM) Koha ka treguara se e bukura (natyrale) kërkon vullnet. Dhe më poshtë do t'ju prezantojmë me vajzat e njohura të ekr
Çfarë është dieta Sirt me të cilën Adele u dobësua 40 kilogramë? Fjala dietë gjithmonë ka tendencë të shoqërohet me një seri limitesh dhe detyrimesh dietike që synojnë mbërritjen e pesh
Dieta që iu ndihmon të parandaloni kancerin, diabetin dhe iu bën të humbni peshë Dieta ketogjene përqendrohet në konsumimin e yndyrnave të shëndetshme, proteinave dhe karburanteve të ulëta. Kjo lloj
Një trup perfekt si të saj? Zbulohet dieta e Rosie Huntington (FOTO LAJM) Kur Rosie Huntington-Whitely flet për punë regjimesh ushqimore dhe ushtrimesh, ne dëgjojmë. Në një intervistë me Sund
Ekspertët shpallin dietën mesdhetare si dietën më të mirë në botë Për të tretin vit radhazi, dieta mesdhetare – e pasur në yndyrna të shëndetshme, peshk, drithëra dhe e varfër në ushqime
Dieta e Ronaldos, me çfarë ushqehet portugezi 6 herë në ditë? Një nga çelësat e suksesit që ka pasur Cristiano Ronaldo gjatë gjithë karrierës së tij në futboll është dieta që ka udhë
Dieta 3-ditore pas festave që ju rikthen në formë Nuk duam t’ju pyesim sa keni ngrënë për festa, mjafton të spiunojmë pak frigoriferin për ta marrë vesh. Nata e Vitit të
Ekspertët shpallin dietën mesdhetare si dietën më të mirë në botë Për të tretin vit radhazi, dieta mesdhetare – e pasur në yndyrna të shëndetshme, peshk, drithëra dhe e varfër në ushqime
Dieta e Ushtrisë pas festave të fundvitit: Humbisni 5 kg për 3 ditë! Deri më sot, mund të keni dëgjuar rreth shumë dietave e mund të keni ndjekur shumë të tilla, por e sigurt që për Dietën
E konfirmojnë shkencëtarët amerikanë: Agjërimi është dieta më e mirë për një jetë të gjatë Një jetë e gjatë dhe e shëndetshme vështirë se mund të arrihet pa një dietë të shëndetshme e të balancuar mirë. Sidoq
Dieta magjike me mandarina: Humbni shumë peshë për 7 ditë Nëse jeni duke pyetur veten se si mund të humbisni peshë në 7 ditë, e dini se tashmë është e mundur?! Këtu është fruta j
Dieta me limon, si të humbisni 10 kilogramë në 14 ditë në kushte shtëpie Nëse dëshironi që tërësisht ta ndryshoni pamjen tuaj dhe të humbni së paku 10 kilogramë, përpos një vullneti të hekurt d
Dieta që ka dobësuar yjet më të famshëm të showbiz-t në botë Duke qenë se është bërë e njohur vitin e kaluar, nuk ju falet që të mos e dini se çfarë është “dieta e sirtfood”. Pas
Dieta e vetme që ju sjell në formë para festave të fundvitit! Festa e Krishtlindjeve është gjithmonë edhe një sforcim përsa i përket ushqimit, mes drekave në familje, darkave festive
Dieta gjermane, si të humbisni 9 kilogramë brenda dy javëve Parimi i dietës është të hani ushqimin me të cilin do të humbni më shumë kalori se sa do të merrni. Gjatë tri ditëve