999 rezultate për

diellore

Ciklet diellore: Dielli shënon rekordin e tij minimal të aktivitetit në 2019 2019 është një vit rekord për Diellin: ai është në nivelin e tij më të ulët të aktivitetit dhe gjatë këtij viti që po lë
NASA zbulon detaje të papritura për Diellin: Këto janë ndryshime dramatike Bollëku i informacioneve që vijnë nga një takim i afërt i sondës së NASA-s me Diellin, u jep shkencëtarëve një pasqyrë u
Trenat e së ardhmes, hapet linja e parë hekurudhore me energji diellore Disa trena në Britani, tani po kalojnë në një linjë hekurudhore me energji diellore. Ferma e parë diellore në botë që do
Varka mbërrin në breg me një mesazh misterioz Një varkë misterioze ka zbarkuar në brigjet e një fshati të vogël Irlandez. Mendohet se ka ardhur nga Kanadaja. Kjo v
Varka misterioze mbërrin në breg, shënimi mbi të bëhet viral Një varkë misterioze ka zbarkuar në brigjet e një fshati të vogël Irlandez. Mendohet se ka ardhur nga Kanadaja. Kjo v
Mbiekspozimi në diell shkakton sëmundje të rënda mendore Terapia e dritës është dëshmuar të jetë efektive mbi pacientët që vuajnë nga disa lloje depresioni, manish, dhe dementie
Saharaja do të prodhojë dyfishin e energjisë së botës, por "s'do të jetë" më shkretëtirë Instalimi i numrit të madh të paneleve diellore dhe turbinave me erë në shkretëtirën e Saharasë do të kishte një ndikim
Njollat kafe, pasojë e moshës apo nxirja diellore Njollat kafe që shihni në lëkurën tuaj, nuk janë thjesht pasojë e moshës, por, mbi të gjitha, e kohës së ekspozimit në d
Krijohet impianti i parë me panele diellore në Tiranë Tirana po nis një erë të re në shfrytëzimin e energjisë së pastër. Pas tarracave të gjelbra në disa prej institucioneve
Një mrekulli që ecën mbi rrota, transformimi i jashtëzakonshëm i këtij kamioni (FOTO LAJM) Sa nga ju keni ëndërruar të jetoni në një pallat përrallor apo ta udhëtoni të gjithë botën? Një familje nga Zelanda e
Bëhuni gati! Stuhia e rrezikshme diellore godet sot tokën (VIDEO) Një stuhi e madhe diellore është duke iu afruar tokës dhe sipas shkencëtarëve, me shumë mundësi ajo do të godasë planeti
Stuhia diellore do të godasë tokën, mund të mbetemi pa energji (VIDEO) Një stuhi e madhe diellore i është drejtuar Tokës dhe me shumë gjasa mund ta godasë që nesër. Ajo mund të shkatërrojë sa
Armenia drejt energjisë diellore për reduktimin e varësisë ruse E varfër dhe e izoluar, Armenia është mbështetur te Rusia për një kohë të gjatë për të mbuluar nevojat energjetike. A
Asteroidi shpëton nga rrezet diellore falë mbrojtjes misterioze Një asteroid me formë të çuditshme që ka hyrë në sistemin tonë diellor ka shpëtuar nga nxehtësia e madhe e rrezeve të di
Treni i parë me energji diellore fillon punën Në Australi, treni i parë në botë me energji diellore tani transporton pasagjerë. Byron Bay Railroad Company ka zhvil
Kthehet ora diellore, si të përgatitemi për stinën e ftohtë Në natën mes të shtunës 28 dhe të dielës së 29 tetorit, akrepat e orës do të lëvizin një orë mbrapa. Kjo na bën të fl
Moti sot në Maqedoni Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshwm. Pasdite do të ketë periudha më të gjata diellore dhe do të fryejë erë e
Jemi të kërcënuar nga një stuhi e frikshme Diellore Brenda pak ditësh, një grup njollash diellore u krijuan papritur, dhe më pas shpërtheu një stuhi magnetike, e cila gjunj
Ja si e ndoqi presidenti Trump eklipsin diellorë (FOTO) Presidenti amerikan Donald Trump e ka shikuar eklipsin diellor nga ballkoni Truman i Shtëpisë së Bardhë. Me syze përk
Karikuesi i iPhone që funksionon me energji diellore (FOTO LAJM) "Ginkgo Tree" quhet pajisja e cila mund të karikojë dy smartphone njëkohësisht vetëm duke përdorur energjinë diellore.