999 rezultate për

diellor

Bëhuni gati! Stuhia e rrezikshme diellore godet sot tokën (VIDEO) Një stuhi e madhe diellore është duke iu afruar tokës dhe sipas shkencëtarëve, me shumë mundësi ajo do të godasë planeti
Stuhia diellore do të godasë tokën, mund të mbetemi pa energji (VIDEO) Një stuhi e madhe diellore i është drejtuar Tokës dhe me shumë gjasa mund ta godasë që nesër. Ajo mund të shkatërrojë sa
NASA zbulon ujë në një planet jashtë sistemit tonë diellor Një ekzoplanet sa gjysma e madhësisë së Saturnit, i cili ndodhet 700 vjet drite larg tij, ka ujë në atmosferë, njoftoi N
E rrallë, njihuni me dy lulet e mrekullisë Shkencëtarët në Kili kanë zbuluar molekula tek dy lloje lulesh që rriten në Antarktidë dhe që i mbrojnë ato nga rrezatim
Armenia drejt energjisë diellore për reduktimin e varësisë ruse E varfër dhe e izoluar, Armenia është mbështetur te Rusia për një kohë të gjatë për të mbuluar nevojat energjetike. A
Asteroidi shpëton nga rrezet diellore falë mbrojtjes misterioze Një asteroid me formë të çuditshme që ka hyrë në sistemin tonë diellor ka shpëtuar nga nxehtësia e madhe e rrezeve të di
Treni i parë me energji diellore fillon punën Në Australi, treni i parë në botë me energji diellore tani transporton pasagjerë. Byron Bay Railroad Company ka zhvil
Google zbulon sozinë e sistemit tonë diellor Ashtu siç paralajmëroi që në fillim të javës, shkencëtarët e NASA-s dolën për të dhënë “lajmin e madh”. Bëhet fjalë
Nje objekt i mistershëm nga nje tjetër galaktikë në sistemin tonë diellor Një objekt i mistershëm prej guri që ka formën e një cigareje dhe që u detektua në tetor, vjen nga një tjetër sistem die
Kthehet ora diellore, si të përgatitemi për stinën e ftohtë Në natën mes të shtunës 28 dhe të dielës së 29 tetorit, akrepat e orës do të lëvizin një orë mbrapa. Kjo na bën të fl
Moti sot në Maqedoni Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshwm. Pasdite do të ketë periudha më të gjata diellore dhe do të fryejë erë e
Marsi goditet nga një shpërthim i fuqishëm diellor Planeti Mars u godit nga një shpërthim i papritur diellor gjatë muajit shtator duke dyfishuar nivelet e rrezatimit në si
Jemi të kërcënuar nga një stuhi e frikshme Diellore Brenda pak ditësh, një grup njollash diellore u krijuan papritur, dhe më pas shpërtheu një stuhi magnetike, e cila gjunj
Ky fëmijë lindi ditën e eklipsit diellor, ja çfarë emri të veçantë ka (FOTO LAJM) Një çift e ka quajtur ligjërisht vajzën e tyre Eclipse për të përkujtuar ngjarjen qiellore që pushtoi Amerikën e Veriut
Përfundon eklipsi diellor Në SHBA miliona njerëz patën rastin të shikojnë eklipsin e plotë diellor, i pari në gati një shekull që shtrihej nga një
Ja si e ndoqi presidenti Trump eklipsin diellorë (FOTO) Presidenti amerikan Donald Trump e ka shikuar eklipsin diellor nga ballkoni Truman i Shtëpisë së Bardhë. Me syze përk
Shfaqet eklipsi i parë diellor i plotë që prej një shekulli, ja çfarë po ndodh në SHBA (FOTO LAJM) Rreth 12 milionë amerikanë parashikohet të jetojnë në zonën ku do të ndodhë eklipsi i plotë i diellit ndërkohë që milion
Mahnitëse, shihni pamje të tjera të eklipsit të diellit (FOTO LAJM) SHBA po sheh paraqitjen e parë të eklipsit të diellit ku hëna do të fshijë ngadalë diellin nëpër SHBA, shkruan albeu.com
Ja si të shihni eklipsin e sotëm diellor (VIDEO) Dita e eklipsit diellor më në fund erdhi. Në zonën e Uashingtonit, do të shfaqet një eklips i pjesshëm diellor, duke
Shkencëtarët marrin sinjale misterioze nga një yll i afërt Astronomët që janë në gjueti për botën e banueshme përtej sistemit tonë diellor, thonë se kanë marrë “sinjale të çuditsh