999 rezultate për

diellor

Për herë të fundit? Në natën mes 24 dhe 25 tetorit kthehet ora diellore Dy gjëra janë tashmë të qarta. E para që pas pak ditësh, pikërisht në natën mes 24 dhe 25 tetorit, kthehet ora diellore
Instalojnë 187 panele diellore, por harrojnë t’i lidhin me rrjetin e energjisë! Qyteti francez i Roubaix njoftoi me entuziazëm të madh se kishte blerë 187 panele diellore për të gjeneruar një pjesë të
Tmerrohen banorët në Greqi, breshëri sa një top tenisi thyen makina e panelet diellore (FOTO LAJM) Ditën e sotme, në orët e pasdites në zonën e Kosturit në Greqi ka ndodhur një stuhi breshëri. Sa një top tenisi, bres
Sonte sytë nga qielli, bëhuni gati të shihni "unazën e zjarrit" (VIDEO) Mbrëmjen e sotme drejtoni sytë nga qielli pasi do ndodhë një eklips diellor i rrallë dhe me shumë mundësi do jetë më i m
Shpërthim i fortë në Elbasan, policia jep detajet e para Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur mëngjesin e sotëm në një nga lokalet në qendër të qytetit të Elbasanit. Fillimish
Ciklet diellore: Dielli shënon rekordin e tij minimal të aktivitetit në 2019 2019 është një vit rekord për Diellin: ai është në nivelin e tij më të ulët të aktivitetit dhe gjatë këtij viti që po lë
MAGJKE/ Pamje unike nga eklipsi diellor në Lindjen e Mesme (FOTO LAJM) Këto foto magjike janë shkrepur gjatë eklipsit diellor në Lindjen e Mesme. Pamjet vijnë nga Deutsche Welle në Riadi,
Një "unazë zjarri", çfarë do të ndodhë sonte në qiell? Në qiell mbrëmjen e sotme do të shihni një gjë ndryshe nga e zakonshmja. Eklipsi i fundit diellor i dekadës, i cilësu
NASA zbulon detaje të papritura për Diellin: Këto janë ndryshime dramatike Bollëku i informacioneve që vijnë nga një takim i afërt i sondës së NASA-s me Diellin, u jep shkencëtarëve një pasqyrë u
Trenat e së ardhmes, hapet linja e parë hekurudhore me energji diellore Disa trena në Britani, tani po kalojnë në një linjë hekurudhore me energji diellore. Ferma e parë diellore në botë që do
Shkencëtarët në kërkim të meteorit misterioz që goditi tokën Njerëzimit mund t`i duhen qindra, në mos mijëra vjet për të zhvilluar kapacitetin e eksplorimit te hapësirës ndëryjore,
Varka mbërrin në breg me një mesazh misterioz Një varkë misterioze ka zbarkuar në brigjet e një fshati të vogël Irlandez. Mendohet se ka ardhur nga Kanadaja. Kjo v
Varka misterioze mbërrin në breg, shënimi mbi të bëhet viral Një varkë misterioze ka zbarkuar në brigjet e një fshati të vogël Irlandez. Mendohet se ka ardhur nga Kanadaja. Kjo v
Mbiekspozimi në diell shkakton sëmundje të rënda mendore Terapia e dritës është dëshmuar të jetë efektive mbi pacientët që vuajnë nga disa lloje depresioni, manish, dhe dementie
Saharaja do të prodhojë dyfishin e energjisë së botës, por "s'do të jetë" më shkretëtirë Instalimi i numrit të madh të paneleve diellore dhe turbinave me erë në shkretëtirën e Saharasë do të kishte një ndikim
Njollat kafe, pasojë e moshës apo nxirja diellore Njollat kafe që shihni në lëkurën tuaj, nuk janë thjesht pasojë e moshës, por, mbi të gjitha, e kohës së ekspozimit në d
Krijohet impianti i parë me panele diellore në Tiranë Tirana po nis një erë të re në shfrytëzimin e energjisë së pastër. Pas tarracave të gjelbra në disa prej institucioneve
Një mrekulli që ecën mbi rrota, transformimi i jashtëzakonshëm i këtij kamioni (FOTO LAJM) Sa nga ju keni ëndërruar të jetoni në një pallat përrallor apo ta udhëtoni të gjithë botën? Një familje nga Zelanda e
Zbulohet një asteroid i ri pranë sistemit tonë diellor Një asteroid gjigant i quajtur 2004 EW95 dhe i pasur me karbon është shkëputur nga një tjetër sistem planetar dhe ka mbë
Publikohet studimi, diamantet kanë ardhur nga planete tjera Një shkëmb hapësinor që shpërtheu në atmosferën e tokës në 2008 dhe që mbante diamante në të, ishte pjesë e një planeti