999 rezultate për

diellit

Pamje të adhurueshme! Fevziu shijon perëndimin e diellit me njeriun e shtrenjtë Moderatori i njohur Blendi Fevziu ka nisur pushimet. Larg ekranit të Tv Klan dhe larg “Opinionit” Blendi ka vendosur
Mënyrat më të mira për t’i larguar dhimbjet e djegies nga dielli Kur dilni jashtë, është e domosdoshme të vendosni krem kundër diellit, ta aplikoni atë herë pas here (thuajse çdo dy orë
Si të mbroni lëkurën tuaj nga rrezet e diellit Tashmë ditët janë gjithmonë e më të nxehta dhe dermatologët kanë disa këshilla për të na dhënë. Ata këmbëngulin se lëkur
Femrat rrezikohen nga kanceri i gjirit, këtë gabim e bëni të gjithë Mos notoni nëse keni aplikuar krem mbrojtës ndaj dielli – nëse nuk doni të merrni kancer. Një përbërës i përdorur në
Ilda Bejlerit i ka ndodhur diçka e pakëndshme (FOTO LAJM) Moderatorja e SuperSport, Ilda Bejleri njihet edhe për bukurinë dhe format bombastike të saj. Shumë aktive në rrjetet
Besit i ka ndodhur diçka shumë e keqe në Meksikë (FOTO LAJM) Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj momentalisht janë duke shijuar disa pushime para dasmës së tyre, në detet e Meksikës
Njihuni me vlerat ushqyese të pjeshkave Kohëve të fundit gjithnjë e më shumë bëhen hulumtime në temën se si pigmentet ndikojnë në mbrojtjen nga rrezet e dëmshme
E dini cili është kuptimi i vërtetë i emrit të syzeve Ray-Ban ? Syzet e diellit janë një ndër aksesorët që nuk duhet t'i neglizhoni kurrsesi gjatë verës, madje përdorimi i tyre duhet t
Keni tatuazh? Kujdes nga rrezet e diellit gjatë verës Sidomos tani që vera është erdhi, dhe trupi ekspozohet më tepër Mjaft persona tundohen nga një tatuazh. Tendencat e tat
Alarm! 11 kremrat kundra diellit që nuk duhen përdorur kurrë tek fëmijët Temperaturat e larta dhe ekspozimi i pakufizuar në diell janë dy prej faktorëve që rrezikojnë më së shumti fëmijët gjatë
Rreziku nga Kanceri i Lëkurës, si të mbrohemi! Mjekët onkologë japin këshilla sesi duhet mbrojtur lëkura nga ekspozimi i tepruar në diell. Dr. Emiljana Huti, mjeke
Mësoni përfitimet shëndetësore të farave të lulediellit Vitaminë E, magnez, bakër, selenium, vitamin B6, folate, hekur, potasium, të gjitha këto minerale, vitamina dhe enzima g
Çfarë përfitoni nëse hani çdo ditë fara luledielli Imagjinoni se sa do përfitonit nëse çdo ditë do të hanit një grusht nga këto farat e lulediellit. Vitamina E, magnez,
Pse nuk duhet të përdorni shumë krem dielli Përdorimi i tepërt i kremit kundër diellit, largon mundësinë e marrjes shtesë të Vitaminës D, thotë një studim i fundit.
Përgatisni krem kundra dielli në kushte shtëpie Me ardhjen e pranverës, në çantën e gjithësecilës prej jush nuk duhet të mungojë kurrsesi një produkt thelbësor siç ësht
Ja si përgatisni krem kundra diellit në kushte shtëpie Personat që kanë fytyrë të ndjeshme që hiperpigmentohet lehtë ose kanë njolla kafe duhet ta përdorin kremin kundra diell
Rikthehen rrezet e diellit në Maqedoni Janë rikthyer rrezet e diellit në Maqedoni, por temperaturat do të vijojnë të mbeten të ulta e për pasojë do të jetë fto
Sot dita e parë e pranverës 21 marsi është dita e parë e stinës së pranverës, e cila sipas kalendarit gregorian fillon në ora 5:30 të mëngjesit.
Ujëvara që kthehet në “llavë” gjatë muajit shkurt (FOTO LAJM) Fotografë të ndryshëm dhe kureshtarë presin me padurim për të parë dhe fotografuar fenomenin e çuditshëm në Parkun Kombë
Probleme me imunitetin? Me shumë siguri ju mungon kjo vitaminë Vitamina D qëndron në linjën e parë të forcimit të imunitetit nga sulmi i agjentëve të jashtëm, pikë së pari nga mikrobe