999 rezultate për

diellit

Shfaqet eklipsi i parë diellor i plotë që prej një shekulli, ja çfarë po ndodh në SHBA (FOTO LAJM) Rreth 12 milionë amerikanë parashikohet të jetojnë në zonën ku do të ndodhë eklipsi i plotë i diellit ndërkohë që milion
LIVE/ Errësohet toka, shikoni pamjet spektakolare të eklipsit në SHBA (FOTO&VIDEO) Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës po ndodh eklipsi i plotë i diellit, një fenomen që ndodh një herë në 100 vjet. 12
Mahnitëse, shihni pamje të tjera të eklipsit të diellit (FOTO LAJM) SHBA po sheh paraqitjen e parë të eklipsit të diellit ku hëna do të fshijë ngadalë diellin nëpër SHBA, shkruan albeu.com
Ndiqni Live eklipsin e diellit, shihni pamjet e mrekullueshme (VIDEO) 12 milionë amerikanë parashikohet të jetojnë në zonën ku do të ndodhë eklipsi i plotë i diellit ndërkohë që miliona të t
LIVE/ Nis eklipsi i plotë i diellit, ndiqeni KËTU (VIDEO) 12 milionë amerikanë parashikohet të jetojnë në zonën ku do të ndodhë eklipsi i plotë i diellit ndërkohë që miliona të t
Toka do të errësohet, nisin ethet e eklipsit në SHBA (FOTO LAJM) Në orët e pasdites pasditës së sotme pritet të fillojë eklipsi total i diellit në SHBA, gjë e cila ka shkaktuar një rrëm
Duhet edhe një ditë, amerikanët presin me entuziazëm eklipsin e plotë të diellit Të hënën, më 21 gusht – për herë të parë në 99 vjet – të gjithë Shtetet e Bashkuara do të përjetojnë një eklips të plotë
E jashtëzakonshme ajo që do të ndodhë më datë 21, alarmohen autoritetet amerikane Eklipsi i diellit që pritet të ndodhë pas dy ditësh ka marrë vëmendje të madhe në mediat amerikane, pasi një pjesë e mir
Amerika përgatitet për eklipsin e Diellit më 21 gusht Në mbarë Amerikën po ndizet kureshtja dhe entuziazmi për eklipsin e 21 gushtit. Megjithëse eklipsi i plotë do të shih
Disa presin shkatërrimin e botës, por NASA ka një lajm të madh pas një jave Të hënën, më 21 gusht, e gjithë Amerika e Veriut do të përfshihet në një eklips të Diellit. NASA do ta transmetojë at
Çfarë duhet të hani në plazh për t’u mbrojtur nga rrezet e diellit Rrezet e diellit gjatë këtij stinës së verës janë shumë të forta, prandaj është e rëndësishme që lëkura të mbrohet për t
Mos reshtni së pari perëndimin e diellit, ja për çfarë ndihmon Të përqafuar buzë detit, apo të relaksuar në mal, apo dhe në katet më të larta të një ndërtese të qytetit, perëndimi për
Këto ushqime ju mbrojnë nga rrezet e diellit Shumë pak e dinë por në fakt edhe suhqimi që ha mund të të mbrojë nga dielli. Tashmë është e provuar që ushimi është
Sonte ndodh eklipsi i hënës, spektakël pas perëndimit të diellit Një eklips i pjesërishëm i Hënës do të mund të shihet sot në pjesën më të madhe të Hemisferës Lindore, që do të jetë hyr
Zjarr në Kodrën e Diellit në Tetovë Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë malin e Kodrës së Diellit në qytetin e Tetovës vend që njihet tashmë si qendër turisti
Japonia shpik akulloren që nuk shkrihet (VIDEO) Në Japoni është shpikur akullorja që nuk shkrihet. Ishte një shpikje rastësore e kërkuesve të Qendrës së kërkimit të
Gropa në Kodrën e Diellit rrezikon turistët Një gropë e madhe është hapur në parkingun kryesor të Qendrës Rekreative “Kodra e Diellit”. Kjo gropë është shkaktuar
Mos harxhoni më lekë! Përgatisni vetë krem kundër diellit me 3 përbërës që i keni në shtëpi (FOTO LAJM) Ju kërkoj ndjesë të gjitha mamave që besojnë në fuqitë magjike të vajit të ullirit. Aq shumë çudibërës ju duket ky v
Dielli shkakton tumor? Ja dhe rastet kur e kuron atë Mund të duket e çuditshme, por disa tumore që shkaktohen nga dielli mund të kurohen pikërisht nëpërmjet diellit dhe këtu
Shkencëtarët japin alarmin! Kremi i plazhit shkakton kancer Në këto ditë të nxehta plazhi është “parajsa” e preferuar ku arratisemi për t’u freskuar. E padyshim një ndër akseso