999 rezultate për

diellit

Erdhi sezoni: Mos harroni t’i merrni me vete në plazh këto gjëra Ka disa gjëra që nuk duhet kurrsesi t’i harroni kur shkoni në plazh pasi janë vërtet të domosdoshme. 1 Canta e plazhi
Kujdesi për bebet në verë Spitali Amerikan, këshilla të vlefshme për prindërit Ka vetëm një gjë me të cilën nuk mund të bëni kompromis, me atë
Keni mungesë të vitaminës D? Eshtë momenti ta rikuperoni Mungesa e vitaminës D mund të dëmtojë shëndetin e një personi. Dhimbjet në muskujt dhe lodhja e vazhdueshme janë vetëm d
Mos ju gëzoni diellit, sot pasdite dhe nesër rikthehet shiu (FOTO LAJM) Paraditja e sotme ka qenë me diell në pjesën më të madhe të vendit, por situata do të ndryshojë në orët në vazhdim.
Njollat e diellit, si largohen nga fytyra Shpesh një ekspozim jo i duhur ndaj rrezeve të diellit mund të shkaktojë njolla në lëkurë, dhe zonat më në rrezik janë f
Sot pastrohet kjo pjesë e Tetovës Në qendrën turistike “Kodra e Diellit” sot do të zhvillohet aksion ekologjik, ku do të pastrohen terrenet dhe rrethina p
Simptomat që tregojnë mungesën e vitaminës D Një studim i kryer nga Shkolla e Shëndetit Publik të Harvardit zbuloi se një miliard njerëz në mbarë botën vuajnë nga mu
Deputeti i PS-së godet Veliajn: Tirana është e pajetueshme Deputeti i Ps-së Erion Braçe ka sulmuar si rrallëherë kryetarin e Bashkisë, Erion Veliajn, për ndërtimin e një pallati p
Nëse nuk bëni këto veprime, do e shkatërroni lëkurën gjatë këtyre ditëve të nxehta Temperaturat e larta dhe koha me diell duket sikur ka sjell verën parakohe. Fundjavat e nxehta i ka drejtuar shumë pe
Trupi juaj do diell, që të shmang këto 6 sëmundje! Kur e ekspozoni lëkurën tuaj në diell, trupi juaj fillon prodhimin e vitaminës D, e njohur edhe si “vitamina e diellit”.
Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse nuk merrni diell të mjaftueshëm Kur e ekspozoni lëkurën tuaj në diell, trupi juaj fillon prodhimin e vitaminës D, e njohur edhe si “vitamina e diellit”.
Kujdesi i duhur për lëkurën tuaj kur jeni në të 30-at Dekada e tretë është përiudhë shumë e ngarkuar për jetën tuaj pasiqë për disa kjo periudhë është momenti kur keni ngritj
Gëzojuni edhe sot diellit! Fundjava sjell surpriza jo të këndshme nga moti Nëse keni bërë plane për fundjavën, ju këshillojmë t'a mendoni edhe njëherë. Kjo për shkak se sipas parashikimeve do
Gjendet zgjidhja për ndryshimet klimatike, shkencëtarët zbulojnë planin (FOTO) Spërkatja me kripë 11 milje mbi planetin tonë mund të ngadalësojë ritmin e ngrohjes globale, kanë sugjeruar shkencëtarët
Stinët ku ndodhin ndarjet më të mëdha Me ngrohjen e motit dhe praninë e rrezeve të diellit më gjatë, pranvera rezulton të jetë koha ku lidhja juaj mund të për
Sot moti përsëri habit, mos iu gëzoni shumë diellit Gjatë fundjavës, temperaturat dhe dielli, rikthyen atmosferën pranverore në vendin tonë. Por sipas sinoptikanëve, gja
Gëzojuni diellit sot pasi mbrëmja sjell surpriza, mësoni parashikimin e motit Kthjellime dhe vranësira të lehta dominojnë motin në të gjithë vendit gjatë paradites dhe pasdites. Ndërsa mbrëmja s
Hiqni xhupat e vendosni syzet e diellit! Ky është moti për sot Gjatë gjithë ditës territori shqiptar mbetet me kthjellime ndërsa në orët e vona të pasdites shfaqen vranësira kalimtare
Kur njerëzit harruan kremin e diellit në shtëpi! (FOTO LAJM) A keni kërkuar ndonjëherë të bëni një tatuazh? Merrni disa këshilla nga këta njerëz, të cilëve dielli u bëri një tat
Gëzojuni sot diellit, nga nesër rikthehet në vend i ftohti siberian Këtë fundjavë një valë e ftohtë do të godasë pjesën më të madhe të Europës, ndër këto vende edhe Shqipërinë. Të hënën