E FUNDIT/ Ndahet nga jeta në moshën 99 vjeçare Nexhmije Hoxha
999 rezultate për

diellit

Bëni planet për nesër! Rrezet e diellit do të pushtojnë Shqipërinë Kjo javë ka patur ditë me diell, por nuk kanë munguar reshjet e diellit. Dita e fundit premton rreze të forta dielli der
Kujdes kur udhëtoni, nisin reshje dëbore në Strazhë, Mavrovë dhe në Kodrën e Diellit Reshje të borës këtë mëngjes ka në Strazhë, Mavrovë dhe Kodrën e Diellit, njofton ndërmarrja publike “Rrugët e Maqedonis
Janari është muaji më i rëndë për ndryshime Vendimet është më mirë t’i merrni në pranverë sesa në janar. Fillimi i vitit zakonisht është kohë e vendimeve dhe s
Një "unazë zjarri", çfarë do të ndodhë sonte në qiell? Në qiell mbrëmjen e sotme do të shihni një gjë ndryshe nga e zakonshmja. Eklipsi i fundit diellor i dekadës, i cilësu
Nga Fatos Nano te Blendi Fevziu, 2 lagjet ku jetojnë VIP-at e Tiranës (FOTO LAJM) Ndodhemi afro katër kilometra larg qendrës së kryeqytetit, jo shumë larg Parkut të Liqenit dhe Kopshtit Botanik. Me sigu
NASA zbulon detaje të papritura për Diellin: Këto janë ndryshime dramatike Bollëku i informacioneve që vijnë nga një takim i afërt i sondës së NASA-s me Diellin, u jep shkencëtarëve një pasqyrë u
"Minierë" lëndësh ushqyese, pse duhet të hani një grusht fara luledielli Të vogla në madhësi, por të pasura me lëndë ushqyese dhe shumë të shëndetshme. Farat e lulediellit përmbajnë sasi të mëd
Shikoni hënën gjatë ditës? Mësoni arysen Një nga gjërat më të hershme që mësoni është se Dielli është një rreth i madhe i verdhë dhe i bardhë në qiell gjatë ditë
Jemi drejt dimrit, mësoni arsyet pse shëndosheni Mungesa e diellit ul nivelin e serotonines, e cila lidhet me gjendjen tone shpirtërore. Dhe kur jemi të mërzitur, ne kër
Po vjen dimri, si të shpëtoni pa fituar kilogramë të tepërt Mungesa e diellit ul nivelin e serotonines, e cila lidhet me gjendjen tone shpirtërore. Dhe kur jemi të mërzitur, ne kër
"Qyteti i fantazmave" ku është e ndaluar të hyni pas perëndimit të diellit India është një tokë me histori. Në të do të dëgjoni shumë histori interesante për magjinë, perënditë, njerëzit dhe kafs
Paska një arsye pse avionët lyhen me të bardhë Kur Wilbur dhe Orville Wright arritën atë që historia e përshkruan si "fluturimi i parë i një avioni" në botë në vitin 1
Mos iu gëzoni diellit, pasdite ka rrebeshe shiu në këto zona Vendi ynë do të vijoi të mbetet në ndikimin e motit të kthjellët, por vranësira të shpeshta ka patur në zonat e ulëta dh
Mes palmave, bikinit dhe diellit: Vajza e ish-deputetes së PD e "djeg" në jug (FOTO LAJM) Vajza e ish-deuptetes së PD është kthyer ndër vajzat shqiptare më të ndjekura në rrjetet sociale duke fituar kështu edhe
Z. Ahmet Çalık dekorohet me Urdhrin e Lindjes së Diellit të Japonisë Në emër të Lartmadhërisë së Tij, Perandorit të Japonisë, Ambasadori Akio Miyajima i dorëzoi Kryetarit të Bordit të Çal&#
E frikshme, kjo i ndodhi një adoleshenteje nga djegia e diellit (FOTO LAJM) Një adoleshente ka shfaqur imazhe të stomakut të djegur nga dielli pavarësisht që ka përdorur krem kundër diellit. M
A është i dëmshëm kremi i diellit për lëkurën Mbrojtësit kundër diellit janë të këshilluar të përdoren në çdo stinë të vitit, por ajo që ndryshon është mbrojtja, në v
Ide fantastike për të shkrepur foto në perëndim të diellit (FOTO LAJM) Perëndimet e diellit janë më të shumëpriturit në fund të një dite të nxehtë vere. Përveç momenteve romantike që mund të
Lëkura e meshkujve me e ndjeshme ndaj diellit se ajo e femrave Dielli shkakton një rritje më të shpejtë të kancerit të keq të lëkurës tek meshkujt. Ai paraqitet më shpejtë dhe është
10 gabimet që keni bërë deri tani me kremin e diellit! Të gjithë kemi gabuar me mënyrat sesi e kemi mbrojtur lëkurën nga rrezet e forta të diellit. Nuk mjafton vetëm një kr