999 rezultate për

diellit

Paska një arsye pse avionët lyhen me të bardhë Kur Wilbur dhe Orville Wright arritën atë që historia e përshkruan si "fluturimi i parë i një avioni" në botë në vitin 1
Mos iu gëzoni diellit, pasdite ka rrebeshe shiu në këto zona Vendi ynë do të vijoi të mbetet në ndikimin e motit të kthjellët, por vranësira të shpeshta ka patur në zonat e ulëta dh
Mes palmave, bikinit dhe diellit: Vajza e ish-deputetes së PD e "djeg" në jug (FOTO LAJM) Vajza e ish-deuptetes së PD është kthyer ndër vajzat shqiptare më të ndjekura në rrjetet sociale duke fituar kështu edhe
Z. Ahmet Çalık dekorohet me Urdhrin e Lindjes së Diellit të Japonisë Në emër të Lartmadhërisë së Tij, Perandorit të Japonisë, Ambasadori Akio Miyajima i dorëzoi Kryetarit të Bordit të Çal&#
E frikshme, kjo i ndodhi një adoleshenteje nga djegia e diellit (FOTO LAJM) Një adoleshente ka shfaqur imazhe të stomakut të djegur nga dielli pavarësisht që ka përdorur krem kundër diellit. M
A është i dëmshëm kremi i diellit për lëkurën Mbrojtësit kundër diellit janë të këshilluar të përdoren në çdo stinë të vitit, por ajo që ndryshon është mbrojtja, në v
Ide fantastike për të shkrepur foto në perëndim të diellit (FOTO LAJM) Perëndimet e diellit janë më të shumëpriturit në fund të një dite të nxehtë vere. Përveç momenteve romantike që mund të
Lëkura e meshkujve me e ndjeshme ndaj diellit se ajo e femrave Dielli shkakton një rritje më të shpejtë të kancerit të keq të lëkurës tek meshkujt. Ai paraqitet më shpejtë dhe është
10 gabimet që keni bërë deri tani me kremin e diellit! Të gjithë kemi gabuar me mënyrat sesi e kemi mbrojtur lëkurën nga rrezet e forta të diellit. Nuk mjafton vetëm një kr
Këto janë mitet e gabuara për rrezet e diellit Ndonjëherë dëshira për të marrë rreze sa më shpejt dhe për një periudhë të shkurtët kohore, na bënë të kryejmë disa gabi
Pamje mahnitëse nga fenomeni "Manhattanhenge" (FOTO & VIDEO) Shumë njerëz në Nju Jork janë tubuar në Manhattan për të shijuar pamjet e fenomenit të ashtuquajtur “Manhattanhenge”, pe
Syzet e diellit vetëm në verë apo në çdo kohë?! Syzet e diellit janë një ndër aksesorët më të rëndësishëm jo vetëm gjatë stinës së verës por në çdo kohë. Duhet të trego
Mes kripës së detit dhe diellit përvelues, kjo është maska perfekte për flokët tuaja Gjatë verës, dielli është armiku më i madh i flokëve të femrës Pos diellit, praktikisht kombinime vdekjeprurëse për s
10 gjëra esenciale që s' duhet të mungojnë në çantën e plazhit 1.Çanta Ajo e cila duhet të mbajë pak a shumë çdo gjë që na duhet për plazh, duke filluar nga peshqirët, kremrat, syz
E TRISHTE/ Historia e të riut shqiptar që nuk e shikon dritën e diellit prej 33 vitesh Në rubrikën “Shqipëria pa filtra” kamera e emisionit BOOM është ndalur në Paskuqan, aty ku jeton familja Pirra e përbërë
Si të mbrohemi nga rrezet e forta të diellit Edhe në qoftë se nuk shkojmë në plazh, vera është një kohë kur është e nevojshme të merren disa masa paraprake kundër di
Si të kujdesemi për lëkurën gjatë verës Në mënyrë që lëkura e zhveshur të duket e bukur, është e nevojshme përgatitja e saj dhe rikthimi i dëmeve që mund t’i je
Kura shtëpiake për tu qetësuar nga djegia e diellit Djegia e lëkurës nga dielli është një fenomen që ndodh kur keni qëndruar për një kohë të gjatë të ekspozuar ndaj diellit
Çfarë nuk duhet të mungojë në çantën e plazhit Sa herë është fjala për të paketuar sendet e plazhit, femrave u fillon dhimbja e kokës. Por, me disa truke të vogla orie
Kura për të shpëtuar nga djegia e diellit në pak minuta Me frekuentimin e plazhit një ndër problemet kryesore që lind, është edhe djegia e lëkurës. Kjo vjen nga mbiekspozimi i