999 rezultate për

diellit

Si janë zgjuar njerëzit para krijimit të orëve me alarm? A e keni pyetur veten ndonjë herë, para se të kishte orë me alarm, si janë zgjuar paraardhësit tonë? Prej shpikjeve m
Pas lindjes së Diellit, Arbana tregon kur do e shohim në ekran Moderatorja e njohur Arbana Osmani është treguar shumë aktive në rrjete sociale edhe pasi u bë nënë për herë të dytë.
Shkencëtarët shpjegojnë se pse shtoni peshë gjatë dimrit dhe si ta parandaloni Pyetjet tuaja përgjigjen më në fund dhe gjithashtu këto janë këshillat e duhura se si të parandaloni shtimin në peshë.
"Vitamina e diellit", një tjetër mënyrë për të marrë vitaminën D Sipas studimeve, mbi 80% e pacientëve të shtruar në spital me Covid-19, në Angli, kanë mungesë të vitaminës D krahasuar
Darkën e parë si prindër, Arbana dhe Eduarti e shijojnë kështu (FOTO LAJM) Pas lindjes së Diellit, Arbana dhe Eduarti iu përkushtuan me kohë të plotë vogëlushit. Këtë na e ka treguar vetë Arb
"Dardha bie nën dardhë", vajza e Orgesa Zaimit qenka një artiste e vërtetë (VIDEO) Është vetëm 8 vjeç, por vajza e Orgesës, Bora ka një talent të veçantë, pikturën. Orgesa ka publikuar këtë mbrëmje n
Pas lindjes së Diellit, Arbana Osmani tregoi hapur si ka ndryshuar tashmë jeta e saj (FOTO LAJM) Vetëm pak ditë më parë, moderatorja Arbana Osmani dhe regjisori Eduart Grishaj u bënë prindër të një djali. Arbana so
LSI i numëron pasuritë Spiropalit: Gjithë jetën mish për top vajte për Skënderbeun tënd Ministrja Elisa Spiropali hodhi ditën e sotme akuza mbi dekorimet e Presidentit të Republikës Ilir Meta në Koplik. Pi
Si e shkaktojnë rrezet e diellit kancerin në lëkurë? Shkencëtarët kanë dokumentuar për herë të parë dëmtimin e ADN-së që mund të ndodh në lëkurë për shkak të një rangu të gj
Mos harroni t’i merrni me vete në plazh këto gjëra Ka disa gjëra që nuk duhet kurrsesi t’i harroni kur shkoni në plazh pasi janë vërtet të domosdoshme. 1 Canta e plazhi
A mund të përdor kremin kundër diellit të vitit të kaluar? Ekspertët shpjegojnë kur skadon Menjëherë sapo nis koha e plazhit, ne të gjithë vrapojmë të kapim kremin e diellit të mbetur përgjysmë nga viti i kaluar
Të pasmet në plan të parë, Trejsi Sejdini ngre temperaturat (FOTO LAJM) Modelja e njohur, Trejsi Sejdini, ka disa ditë që është kthyer nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe po bën pushime në
Flet mjekja: Ku janë zonat më "të nxehta" të koronavirusit në Tiranë Minsitrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ditën e sotme ka takuar nga afër epidemiologët dhe mjekët e Tiranës, teksa ë
Vaj apo krem plazhi? Cili është i duhuri për lëkurën tuaj Deti dhe dielli janë fjalët kyç të verës, por duhet të shtojmë edhe një të tretë, “mbrojtësit” nga dielli. Dhe kjo vlen
Nuk i ndaheni të zezës as në verë? Disa ide si të dukeni bukur (FOTO LAJM) Ardhja e verës me temperaturat e larta dhe diellin prezent vetvetiu sjell në mednje larmishmeri ngjyrash si në natyrë as
Pamjet e jashtëzakonshme të diellit, publikohen fotot e kapura më afër se kurrë (FOTO LAJM) Agjencia Europiane e Hapësirës (ESA) dhe NASA ka publikuar të enjten fotot e para të Diellit të kapura nga misioni i për
Tre masat kryesore si mund të mbrohemi nga rrezet e diellit Një ndër problemet e stinës së verës janë rrezet e diellit, të cilat ndikojnë tek shumë njerëz. Jo të gjithë i konsidero
Vaj luledielli apo vaj misri, cili është më i shëndetshëm për gatim? Edhe pse dietologët dhe ekspertët e shëndetit këshillojnë t'u rrini larg ushqimeve me yndyrë dhe t'i gatuani ato me avul
Koha për plazh, disa këshilla se si të mbrohemi nga rrezet e dëmshme të diellit Temperaturat e larta dhe koha me diell duket sikur ka sjell verën parakohe. Fundjavat e nxehta i ka drejtuar shumë perso
Sela nga Drenoveci: Kodra e Diellit do të rilindë Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela ka qenë sot në Drenovec nga ku përmendi rrugën Tetovë-Jazhincë. Ai tha