999 rezultate për

dielli

Harrojeni diellin, si pritet të jetë moti në vazhdim Ditët me kohë të mirë e me diell duket se sa vijnë e bëhen më të rralla në stinën e vjeshtës. Sot priten reshje të do
Iku vapa e dielli! Nesër nisin rrebeshet e shiut në të gjithë vendin Të enjten pritet që moti të ndryshojë në mënyrë drastike në të gjithë territorin e Shqipërisë duke shënuar rikthimin e r
Harrojeni diellin, bëhuni gati për uraganin Lorenzo dhe rryma të ftohta polare Dita e parë e tetorit filloi me diell dhe e ngrohteë, por gjatë javës priten rreshje shiu dhe vranësira në të gjithë ter
NASA: Dielli do të kthehet në një "yll xhuxh", çfarë pritet të ndodhë (FOTO LAJM) Astronomët e Nasa-s dolën me një shpjegim se çfarë do të ndodhë me diellin pas 6 miliardë vjetësh, në kohën kur llogaris
Nga dielli në rrebeshe, si pritet të jetë moti javën e ardhshme Muaji tetor nis me temperatura pranverore, por pa mungesën e reshjeve të shiut. Ky është parashikimi i Shërbimit Mete
Skandali me vajin e ullirit, kështu përzihet me vaj luledielli Siguria ushqimore është një nga problemet që ende nuk ka gjetur zgjidhje në vendin tonë. Emisioni investigativ “Stop” në
Paska një arsye pse avionët lyhen me të bardhë Kur Wilbur dhe Orville Wright arritën atë që historia e përshkruan si "fluturimi i parë i një avioni" në botë në vitin 1
Mos iu gëzoni diellit, pasdite ka rrebeshe shiu në këto zona Vendi ynë do të vijoi të mbetet në ndikimin e motit të kthjellët, por vranësira të shpeshta ka patur në zonat e ulëta dh
E kemi ditur gabim, nuk është kosi, disa metoda efikase për djegien nga dielli Nëse deri më dje keni besuar mamanë ose gjyshes që ju lyente shpinën, shpatullat ose këmbët me kos, pa ditur se enzimat
Mes palmave, bikinit dhe diellit: Vajza e ish-deputetes së PD e "djeg" në jug (FOTO LAJM) Vajza e ish-deuptetes së PD është kthyer ndër vajzat shqiptare më të ndjekura në rrjetet sociale duke fituar kështu edhe
Jo kosi, ky produkt shtëpiak është shpëtim për djegien nga dielli Nëse pushimet tuaja ju janë shkatërruar sepse jeni djegur shumë nga dielli, ka një zgjidhje. Është shumë pak e kushtu
Z. Ahmet Çalık dekorohet me Urdhrin e Lindjes së Diellit të Japonisë Në emër të Lartmadhërisë së Tij, Perandorit të Japonisë, Ambasadori Akio Miyajima i dorëzoi Kryetarit të Bordit të Çal&#
Gabimet që bëjmë për t’u mbrojtur nga dielli Në luftën kundër plakjes, ne nuk po mbrohemi ashtu si duhet nga rrezet ultravjollcë. Të gjithë e dimë se duhet të për
E frikshme, kjo i ndodhi një adoleshenteje nga djegia e diellit (FOTO LAJM) Një adoleshente ka shfaqur imazhe të stomakut të djegur nga dielli pavarësisht që ka përdorur krem kundër diellit. M
A është i dëmshëm kremi i diellit për lëkurën Mbrojtësit kundër diellit janë të këshilluar të përdoren në çdo stinë të vitit, por ajo që ndryshon është mbrojtja, në v
Kjo maskë natyrale është ajo që ju duhet për t’i mbrojtur flokët nga dielli këtë sezon Gjatë verës, dielli është armiku më i madh i flokëve të femrës. Për këtë arsye jemi përpjekur që të gjejmë maskën më të
Ide fantastike për të shkrepur foto në perëndim të diellit (FOTO LAJM) Perëndimet e diellit janë më të shumëpriturit në fund të një dite të nxehtë vere. Përveç momenteve romantike që mund të
A ndikon dielli në psikikën tonë? Ekspertët japin përgjigjen që të gjithë duhet ta mësojnë Me gjithë këto aktivitete elektromagnetike që na vijnë nga dielli, fushat tona elektromagnetike mund të “përzihen” shumë
Lëkura e meshkujve me e ndjeshme ndaj diellit se ajo e femrave Dielli shkakton një rritje më të shpejtë të kancerit të keq të lëkurës tek meshkujt. Ai paraqitet më shpejtë dhe është
10 gabimet që keni bërë deri tani me kremin e diellit! Të gjithë kemi gabuar me mënyrat sesi e kemi mbrojtur lëkurën nga rrezet e forta të diellit. Nuk mjafton vetëm një kr