999 rezultate për

diell

Si e shkaktojnë rrezet e diellit kancerin në lëkurë? Shkencëtarët kanë dokumentuar për herë të parë dëmtimin e ADN-së që mund të ndodh në lëkurë për shkak të një rangu të gj
Mos harroni t’i merrni me vete në plazh këto gjëra Ka disa gjëra që nuk duhet kurrsesi t’i harroni kur shkoni në plazh pasi janë vërtet të domosdoshme. 1 Canta e plazhi
Këshilla për të shmangur rreziqet e motit të nxehtë Këshilla për të shmangur rreziqet e motit të nxehtë Me ardhjen e verës, Instituti i Shëndetit Publik ka nisur një fus
Në këtë qytet dielli nuk del për 40 ditë (FOTO LAJM) Murmanskit është një qytet në veri-perëndim të Rusisë, ku nuk del dielli për 40 ditë. Rreth 300 mijë banorë të këtij
Këto pesë truke do ju bëjnë të nxiheni menjëherë në plazh Një lëkurë e nxirë ju bën të ndiheni më të bukur, por mos harroni se ju duhet njëkohësisht edhe ta mbroni atë nga rrezet
A mund të përdor kremin kundër diellit të vitit të kaluar? Ekspertët shpjegojnë kur skadon Menjëherë sapo nis koha e plazhit, ne të gjithë vrapojmë të kapim kremin e diellit të mbetur përgjysmë nga viti i kaluar
I bënë pritë në fushën me luledielli, si u kap i riu shqiptar me një vajzë 22 vjeçare Një 25 vjeçar shqiptar me iniciale R.A. dhe një vajzë 22 vjeçare janë vënë në pranga nga karabinierët. Informacioni n
Të pasmet në plan të parë, Trejsi Sejdini ngre temperaturat (FOTO LAJM) Modelja e njohur, Trejsi Sejdini, ka disa ditë që është kthyer nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe po bën pushime në
Flet mjekja: Ku janë zonat më "të nxehta" të koronavirusit në Tiranë Minsitrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ditën e sotme ka takuar nga afër epidemiologët dhe mjekët e Tiranës, teksa ë
Ndërron jetë Aneta Rama, kryeministri: Prehu në paqe mam! Nëna e kryeministrit Rama, Aneta Rama është ndarë nga jeta në moshën 82-vjeçare. Lajmin e ka dhënë vetë kryeministri
I nxehti afrikan, mësoni si do të jetë moti nesër Shqipëria është në ndikimin e masave ajrore afrikane këtë javë. Sipas meteorologëve, ditën e mërkurë, do të vijojnë depë
Mësoni çfarë duhet të përdorni nëse jeni djegur nga dielli Nëse fatkeqsisht në vend se të merrni ngjyrën e cokollatës që doni jeni djegur në diell duhet të bëni dicka për të ndalu
Temperatura afrikane nga java e ardhshme në Kosovë Prishtina Weather ka publikuar parashikimin e motit për javën e ardhshme. Në fundjavë do të ketë reshje shiu, tempera
"E këputur me ethe e kollë", moderatorja shqiptare dyshon se ka kaluar koronavirusin (FOTO LAJM) Moderatorja Einxhel Shkira ka folur për periudhën e izolimit dhe tregoi se gjithmonë kishte dashur një muaj pushim dhe k
Vaj apo krem plazhi? Cili është i duhuri për lëkurën tuaj Deti dhe dielli janë fjalët kyç të verës, por duhet të shtojmë edhe një të tretë, “mbrojtësit” nga dielli. Dhe kjo vlen
Ngrohet moti, temperatura deri më 37 gradë Moti në mbarë vendin do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare lokale. Pasdite në rajonet ma
Pëllumb Pipero: Virusi nuk ka fasha orari, muzika të shëron si dielli! Mjeku Pëllumb Pipero ka folur për vendimin për mbylljen e bareve dhe lokaleve të natës si dhe ndalimin e muzikës pas orë
Koha ideale për plazh do të jetë ky fund korriku, gushti pritet i freskët e me reshje shiu Meteorologia Adiola Bani tregon se dy javët e fundit të muajit korrik do të jenë me diell dhe me temperatura të lartë.
Nuk i ndaheni të zezës as në verë? Disa ide si të dukeni bukur (FOTO LAJM) Ardhja e verës me temperaturat e larta dhe diellin prezent vetvetiu sjell në mednje larmishmeri ngjyrash si në natyrë as
Pamjet e jashtëzakonshme të diellit, publikohen fotot e kapura më afër se kurrë (FOTO LAJM) Agjencia Europiane e Hapësirës (ESA) dhe NASA ka publikuar të enjten fotot e para të Diellit të kapura nga misioni i për