999 rezultate për

diel

Shumë i rëndësishëm, si t‘a merrni kalciumin në mënyrën e duhur Studimet kanë treguar se femrat që marrin më pak kalcium se ç’duhet kanë një metabolizëm më të ngadaltë. Vitamina D ë
Diell dhe nxehtë, moti sot në Maqedoni Moti sot në Maqedoni do të jetë mot me diell dhe i nxehtë. Pasdite në vendet më të larta malore dhe në pjesën veriore
Rriten temperaturat, si do të jetë moti sot Sipas asaj që raporton IGJEUM, Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, temperatura maksimale në zonat e
Nesër nuk keni nevojë për çadra, shijoni diellin pranveror (TABELA) Rikthehen temperaturat pranverore/ Moti, e premte 19 Prill 2019 Pas ditëve të tëra me reshje shiu, e premtja pritet t
Shkencëtarët në kërkim të meteorit misterioz që goditi tokën Njerëzimit mund t`i duhen qindra, në mos mijëra vjet për të zhvilluar kapacitetin e eksplorimit te hapësirës ndëryjore,
Tayna tregon nëse ka të dashur Gjatë një paraqitje në “E diell”, ajo u pyet nëse është në lidhje me dikë dhe Tayna u përgjigj shkurt. “Jo”, tha ajo
Rrufe dhe breshër, në këto zona po vjen furtuna Sipas Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit pasditen e sotme moti do të pësojë përkeqësim ku nuk do të
Si po ndikojnë plakat e prillit në Tiranë dhe kur ngrihen temperaturat Ndonëse nisi me diell, muaji Prill nuk i ka shpëtuar luhatjeve të përhershme të asaj që njihet si periudha e "Plakave të
Tjetër grabitje spektakolare, bankomati thyhet me eskavator (VIDEO) Mund të duket e pabesueshme por është e vërtetë, një hajdut ka përdorur eskavatorin për të shembur një ndërtesë të vogël
Vidhet një bankë me eskavator (VIDEO) Bankat tashmë janë një vend ideal për grabitësit të cilët përdorin lloj lloj metodash për të arritur qëllimin. Një h
Inter-Atalanta, avullojnë biletat në San Siro Interi do të luajë të dielën në orën 18:00, kundër Atalantës. Një ndeshje që do të vendosë shumë për zikaltrit dhe rrugë
Çfarë do të ndodhë me motin sot pasdite dhe nesër Sot pasdite (e diel dt.31) dhe nesër (e hënë dt.1) nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin
Ukraina në votime për zgjedhjet presidentciale, kandidati "komik' (FOTO LAJM) Ukrainasit i janë drejtuar këtë të diel kutive të votimit për raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale. Presidenti
Bëni kujdes, sot ka ndryshuar ora Sot të gjithë e kanë pak më të vështirë zgjimin në orarin e përditshëm për shkak të ndërrimit të orës, një proces që ndo
Të dielën ndryshon ora, do flemë 1 orë më pak apo 1 orë më shumë? Të dielën, akrepat e orës do të shkojnë 60 minuta përpara, në atë që njihet si ora verore. Zyrtarisht ora ndryshon në or
Einxhel Shkira e pranon troç pse hoqi dorë nga televizioni (VIDEO) E ftuar në emisionin "Tag" nga Elona Duro, ishte moderatorja e njohur Einxhel Shkira, e cila tashmë ka nisur eksperiencë
Rriten temperaturat në Kosovë Masat e ftohta ajrore që depërtuan mbi rajon ditëve të fundit, do të vazhdojnë të mbesin mbi vendin tonë, ndërkohë fusha
Mos harroni, të dielën ndryshon ora! Me lëvizjen e akrepave të orës për një orë më vonë, nga e diela ora 2 pas mesnate do të konsiderohet 3, me çka fillon ll
Këtë të dielë ndryshohet ora, si lëvizin akrepat Të dielën më 31 mars, kur ora të jetë 2:00 pas mesnate, akrepat e orës do shkojnë 60 minuta para, pra ora do të jetë 3:0
Gëzojuni diellit, javën tjetër kthehet dimri Anticikloni mbi Europën Qendrore dhe masa të ngrohta ajrore do të shtrihen gjatë fundjavës mbi rajonin tonë, që do të ku