999 rezultate për

dialogut

Zbulimi interesant, platforma e dialogut nuk i kërkon njohjen Serbisë Kosova shprehet jo mjaftueshëm insistuese për njohjen e integritetit territorial nga Serbia, është gjetja e një eksperti
Hoti, kundërshton përsëri Platformën e dialogut Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti përsëri e ka kundërshtuar Platformën e dialogut, e cila pritet që së
Thaçi –Vuçiq: Flasim për taksën, dhe vazhdimin e dialogut Presidenti Hashim Thaçi ka deklaruar sot në Munih se marrëveshja finale do të rezultojë më njohjen reciproke Kosovë-Serb
Platforma e dialogut, kërkohet Tribunal për kriminelët serbë Platformën për dialogun me Serbinë, të cilën e ka përgatitur ekipi negociator dhe që sot do t’i dërgohet Kuvendit. Në kë
Thaçi takon Kosnettin dhe thotë se duhet hequr taksa Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot ambasadorin e SHBA-së, Philip S. Kosnett, aty është biseduar për tema
A po bën lojë BE-ja me Trepçën? Zyrtarë të Bashkimit Evropian i kanë tërhequr deklaratat se “Trepça” duhet të futet në bisedimet e Brukselit pas reagime
BE ndërron mendje për Trepçën Zëdhënësja e Bashkimit Evropian, Maja Kocijancic, ka sqaruar qëndrimin e institucioneve evropiane lidhur me mundësitë që
Edhe Veseli del kundër BE-së për Trepçën Kryeparlamentari Kadri Veseli i ka reaguar Bashkimit Evropian për qëndrimin e tyre për Trepçën. Përmes Facebook-ut Ve
Haradinaj nxehet me BE-në: Trepça është e jona, mos na cënoni pavarësinë I pari i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, ka komentuar qëndrimin e Bashkimit Evropian sa i përket Trepçës. Haradinaj ka de
BE del edhe kundër Trepçës, kërkon harmonizim me Serbinë Edhe përkundër faktit se Kuvendi i Republikës së Kosovës ka votuar Statutin e ri për Trepçën, zëdhënësja e Komisionit Ev
Qeveria reagon zyrtarisht: S'ka zgjedhje të parakohshme në Kosovë Qeveria e Kosovës ka reaguar me anë të një deklaratë pas takimit të Haradinajt dhe veselit pas spekullimeve se do të ket
Bugajski: Rrezikon të mashtrohet, Kosova të bëjë kujdes gjatë dialogut Analisti dhe eksperti amerikan për çështjet e Ballkanit, Janusz Bugajski mendon se Kosova duhet të jetë jashtëzakonisht
Daçiç nxjerr sekrete, gjatë një takimi të dialogut u rraha me këtë ministër të Kosovës Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiç ka konfirmuar atë që ka thënë Vuçiçi lidhur me një rast kur gjatë një takimi me del
Vuçiçi nxjerr detaje shokuese: Në takimet e dialogut e kemi sharë në serbisht Thaçin Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka dhënë një detaj nga takimet që i zhvillon me homologun e tij kosovar, Hashim
Thaçi nuk e përfill afatin për dërgimin e dokumenteve të dialogut Kryenegociatori Shpend Ahmeti ka folur për dokumentet të cilat presidenti Hashim Thaçi nuk ia ka dorëzuar delegacionit s
PDK bën lojra fjalësh me LDK-në, kanë hallin e dialogut Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe zëvendëskryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj i është përgjigjur sulmeve të Isa Mustafës së
Mjekët dhe infermierët ndërpresin grevën Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës në mbledhjen e Këshillit Drejtues të datës 03.01.2019 ka vendosur që g
Haradinaj nuk tërhiqet, çfarë po i bën taksa dialogut me Serbinë Kosova ka ashpërsuar masat ndaj produkteve që vijnë nga Serbia, pavarësisht kërkesave të autoriteteve serbe dhe të zyrta
Limaj flet për porositë që morën nga ambasadorët ndërkombëtarë Njëri prej udhëheqësve të ekipit Negociator të dialogut Kosovë- Serbi, Fatmir Limaj pas përfundimit të takimit me ambasa
Nis takimin ekipi i dialogut, 300 mijë euro i morën nga xhepat e qytetarëve Sot rreth orës 17:00 ka filluar takimi i ekipit negociator për dialog me Serbinë. Me herët kryesuesit e ekipit, Fatmi