999 rezultate për

dialogun

Hyseni i bindur: Do të shohim hapa konkretë në dialogun Kosovë-Serbi Bashkërenduesi i Kosovës për bisedimet me Serbinë, Skënder Hyseni tha të hënën në Uashington se Prishtina e sheh rolin e
Hyseni takon Palmer, çfarë ndodhi Skender Hyseni, koordinator i Kosoves për dialogun me Serbinë, ka zhvilluar në Washington një takim me emisarin Special
Haradinaj- Stublla dhe ministri francez diskutojnë për dialogun dhe vizat Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj – Stublla, zhvilloi përmes telefon
Hoti i prerë për dialogun Kosovë-Serbi: Integriteti territorial nuk negociohet Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti para deputetëve të Kuvendit të Kosovës përsëriti qëndrimin e tij se dialogu me Ser
Hoti flet sot për takimet me Vuçiç, dialogun me Serbinë dhe marrëveshjen Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti sot duket se do të ketë ditën e ballafaqimit me përfaqësuesit e Kuvendit lidhur me
Vuçiç njofton ambasadorin rus për dialogun me Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, e njoftoi ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksandar Botsan Harchenko, në lidhj
Vuçiç për dialogun: Do të na bëjnë presion për të humbur Presidenti serb Aleksandar Vuçiç, tha se “do të kërkojë që Bashkimi Evropian të luajë një rol më të rëndësishëm politik”
Lajçak mban takime në Berlin për dialogun Kosovë-Serbi Përfaqësuesi i Posaçëm i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, tha se ka pasur “diskutime të thella” me zyrtarë të lartë
Hoti: Dialogun me Serbinë do ta kryesoj unë Pavarësisht propozim aktakuzave ndaj dy liderëve të UÇK-së, dialogu me Serbinë duhet të vazhdojë sepse nuk ka alternativ
Akuzat ndaj Thaçit anuluan takimin për dialogun me Serbinë, flet Hoti Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti lajmeroi sot ne nje konferencë për media se takimi mes perfaqesuesve te Serbise dh
Grenell flet me shqiptaro-amerikanët: Dialogu duhet të fillojë në Shtëpinë e Bardhë Emisari i posaçëm i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, mbrëmë ka mbajtur një takim virtual bashkë me a
Grenell për dialogun Kosovë-Serbi: Shkëmbimi i territoreve nuk është diskutuar asnjëherë I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, për çështjen e dialogut në mes të
Kuvendi i Kosovës anulon vazhdimin e seancës për dialogun Kuvendi i Kosovës e ka anuluar vazhdimin e seancës së nisur me 23 qershor, për shkak të situatës së krijuar, pas paraqit
Kryeministri Hoti në Bruksel, nuk po qëndron për dialogun Dy ditë përpara takimit të shumëdiskutuar të Washingtonit, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të qëndrojë në Bruks
Grenell tjetër thirrje për dialogun me Serbinë: Shfrytëzoni rastin në Shtëpinë e Bardhë Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit amerikan Trump për bisedimet Kosovë-Serbi, ka reaguar edhe njëherë du
Grenell: Më 27 qershor Kosova e Serbia takohen në Washington për dialogun Emisari special i presidentit të SHBA-së për dialogun, Richard Grenell ka konfirmuar datën e diskutimeve për dialogun Ko
Presidenti i Serbisë për dialogun: Nuk mund t’i them jo Grenellit Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka zbuluar detaje në lidhj e me vazhdimin e mundshëm të dialogut midis Kosovës d
Sot prezantohet nga qeveria Hoti platforma mbi dialogun me Serbinë Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, do të prezentojë sot platformën e tij për dialogun. Kjo do të bëhet në Akadem
Thaçi: Kosova nuk duhet të vonohet në dialogun me Serbinë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë konferencës për shtyp deklaroi se Kosova nuk duhet të vonohet në dialogun me Se
Mustafa dhe Lajçak bisedojnë për mundësinë e rifillimit të dialogut Kosovë-Serbi Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa ka zhvilluar një bisedë telefonike me të dërguarin e posaçë