999 rezultate për

dialog

Zbulohet teksti i Projekt-Rezolutës për dialogun Partia Socialdemokrate, NISMA Socialdemokrate, janë pajtuar për tekstin e Projekt-Rezolutës mbi Procesin e Dialogut për
Nga momenti në moment pritet të fillojë seanca e jashtëzakonshme për dialogun me Serbinës Çdo çast pritet të fillojë seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës, e thirrur për orën 14:00, me iniciativën e 42
Çfarë po kurdiset pas ushtrisë? Sot në 14:00, mbledhja e jashtëzakonshme e Kuvendit për dialogun Sot në orën 14:00, Kuvendi i Kosovës mban seancë të jashtëzakonshëm për rezolutën e paraqitur nga koalicioni PAN dhe PSD
"Një grusht njerëzish mbajnë peng mijëra studentë", Rama publikon foton e dronit Rama ka pasur disa reagime për protestën e studentëve. Ditën e sotme, ai ka publikuar një foto të bërë me dron të stu
Studentët ultimatum Ramës: "Dikush do mbajë përgjegjësi, afat deri në orën 16:00" Studentët që protestojnë para kryeministrisë për plotësimin e kërkesave të tyre, duket se janë shumë të vendosur për ta
"Pse nuk vini në dialog se më çmendët", Berisha bën meme me Ramën (FOTO LAJM) Ish-kryeministri Sali Berisha, ka zgjedhur të ironizoi kreun e qeverisë me anë të një memeje. Beisha me anë të një
Dikur e refuzonte, sot Haradinaj bëhet pjesë e dialogut Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, pas një refuzimi gati dy vjeçar që të merret me çështjen e dialo
Imzot Frendo: Dialogu, rruga e vetme drejt paqes e zgjidhjes së drejtë Kreu i Kishës Katolike, Imzot George Frendo apelon për dialog në mesazhin e përcjellë lidhur me protestën studentore, e
Kërkon dialog, por Rama hyn fshehurazi në Kuvend Edhe pse ka një javë që kërkon dialog, kryeministri Rama nuk ka dashur të përballet me studentët para Parlamentit duke z
Akademik Artan Fuga: Rama të shkarkojë bordet dhe drejtorët e agjencive, aty fillon dialogu Studentët ndodhën në ditën e dhjetë të protestës së tyre duke kërkuar plotësimin e tetë pikave, ndërsa kryeministri Rama
6 arsye pse Rama kërkon me kaq ngulm dialog? Nga Ervin Goci Pyetja eshte, se pse e ka kaq me merak Rama dialogun? 1. Se pari me dialog Rama shndrrit si
Një për një me emra dhe foto, si dështoi dialogu i Ramës me FRESSH-istat (FOTO LAJM) Ditën e djeshme kreu i qeverisë, Edi Rama ngulmoi për një përballje mes tij dhe studentëve që protestojnë prej 8 ditësh.
Mos të guxojë njeri të negociojë me Ramën! Studentët janë të prerë në kërkesa Studëntët kanë përsëritur sërish faktin se nuk duan të dialogojnë me asnjë, thjesht duhet që qeveria të plotësojë kërkes
Dje e refuzuan, Rama fton sërish studentët për dialog Edhe pse ata e refuzuan që ditën e djeshme, Kryeministri Edi Rama nuk ka ndërmend të ndale. Me anë të një postimi në
Rama nuk gjen qetësi, i kthen përgjigjen “roman” studentes në Facebook Bisedat e Ramës me studentët duket se nuk po shkojnë aq mirë sa do donte Kryeministri. Teksa mbasditen e sotme, Rama
Edi Rama regon për protestën e studentëve, ftesë për dialog (FOTO LAJM) Studentët prej 6 ditësh janë në ptotestë për të kërkuar të drejtat e tyre në Universitete publike. Edhe ditën e sotm
Studentët i përgjigjen Ramës: Dhjaks, na shave tani do negociata (VIDEO) Ka ardhur mënjehërë përgjigja e studentëve ndaj kërkesës së Edi Ramës për t'u ulur që të bisedojnë për kërkesat e tyre,
Thaçi ka bllokuar PDK-në të mos votojnë, kush është kryetar ai apo Veseli? Ka mjaftuar një mospajtim nga presidenti Hashim Thaçi drejtuar zyrtarëve të PDK-së, që të dështojë gjatë së martës në Ku
Surroi: Nuk jam pjesë e ekipit negociator por do të përfshihem në dialog Publicisti Veton Surroi ka zhvilluar gjatë ditës së sotme takime me krye parlamentarin Kadri Veseli dhe me kryeministrin
Haradinaj merr edhe Surroin në dialogun me Serbinë Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, sot është takuar me publicistin Veton Surroi dhe përfaqësuesin e