999 rezultate për

dialog

Rama nuk heq dorë nga dialogu: Ose do vdesim të gjithë së bashku, ose… (FOTO LAJM) Kryeministri, Edi Rama vazhdon të këmbënguli për një dialog me studentët të cilët janë në protestë që prej 12 ditësh.
Thaçi: Serbia ka bërë gjenocid por me dialog do ta mbyllim këtë temë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se Kuvendi i Kosovës ka bërë mirë që ka miratuar Rezolutën e dialogut me Ser
Rama kërkon 300 studentë dhe live të dialogojë, Sali Berisha kundër (FOTO LAJM) Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publike një foto që ka mbërritur në adresën e tij. Në këtë foto janë disa mesazhe
"Duam dialog dhe transparencë", Rama ka nje mesazh për studentët (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama, për të disatën herë ka reaguar në lidhje me protestën e organizuar nga studentët. Rama e ka k
Shpendi i bashkohet Haradinajt, si reagon Kurti për dialogun Pas miratimit të Rezolutës për dialog nga Kuvendi i Kosovës, ka reaguar i pari i LVV-së, Albin Kurti. Kreu i Lëvizjes
Fisi tallet me Albin Kurtin, krenohet që ju bashkua dialogut me Serbinë Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Fisnik Ismali, është tallur me ish-kryetarin e partisë së tij, Albin Kurti. Ismaili p
Kuvendi i Kosovës voton rezolutën për dialogun me Serbinë Një projekt-rezolutë e bërë nga Partia Socialedemokratike dhe NISMA Socialdemokrate ka marr votat e deputetëve të Kuvend
"Po na bëhet dialogu burrë", Rama ironizon në Instagram (FOTO LAJM) Edhe ditën e sotme studentët nuk kanë ndalur së protetuari, pavarësisht kushteve jo të favorshme atmosferike. Ata pr
Zbulohet teksti i Projekt-Rezolutës për dialogun Partia Socialdemokrate, NISMA Socialdemokrate, janë pajtuar për tekstin e Projekt-Rezolutës mbi Procesin e Dialogut për
Nga momenti në moment pritet të fillojë seanca e jashtëzakonshme për dialogun me Serbinës Çdo çast pritet të fillojë seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës, e thirrur për orën 14:00, me iniciativën e 42
Çfarë po kurdiset pas ushtrisë? Sot në 14:00, mbledhja e jashtëzakonshme e Kuvendit për dialogun Sot në orën 14:00, Kuvendi i Kosovës mban seancë të jashtëzakonshëm për rezolutën e paraqitur nga koalicioni PAN dhe PSD
"Një grusht njerëzish mbajnë peng mijëra studentë", Rama publikon foton e dronit Rama ka pasur disa reagime për protestën e studentëve. Ditën e sotme, ai ka publikuar një foto të bërë me dron të stu
Studentët ultimatum Ramës: "Dikush do mbajë përgjegjësi, afat deri në orën 16:00" Studentët që protestojnë para kryeministrisë për plotësimin e kërkesave të tyre, duket se janë shumë të vendosur për ta
"Pse nuk vini në dialog se më çmendët", Berisha bën meme me Ramën (FOTO LAJM) Ish-kryeministri Sali Berisha, ka zgjedhur të ironizoi kreun e qeverisë me anë të një memeje. Beisha me anë të një
Dikur e refuzonte, sot Haradinaj bëhet pjesë e dialogut Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, pas një refuzimi gati dy vjeçar që të merret me çështjen e dialo
Imzot Frendo: Dialogu, rruga e vetme drejt paqes e zgjidhjes së drejtë Kreu i Kishës Katolike, Imzot George Frendo apelon për dialog në mesazhin e përcjellë lidhur me protestën studentore, e
Kërkon dialog, por Rama hyn fshehurazi në Kuvend Edhe pse ka një javë që kërkon dialog, kryeministri Rama nuk ka dashur të përballet me studentët para Parlamentit duke z
Akademik Artan Fuga: Rama të shkarkojë bordet dhe drejtorët e agjencive, aty fillon dialogu Studentët ndodhën në ditën e dhjetë të protestës së tyre duke kërkuar plotësimin e tetë pikave, ndërsa kryeministri Rama
6 arsye pse Rama kërkon me kaq ngulm dialog? Nga Ervin Goci Pyetja eshte, se pse e ka kaq me merak Rama dialogun? 1. Se pari me dialog Rama shndrrit si
Një për një me emra dhe foto, si dështoi dialogu i Ramës me FRESSH-istat (FOTO LAJM) Ditën e djeshme kreu i qeverisë, Edi Rama ngulmoi për një përballje mes tij dhe studentëve që protestojnë prej 8 ditësh.