999 rezultate për

dialog

Dashuri e vjetër, Thaçi bashkohet me Limajn Presidenti Hashim Thaçi dhe zëvendëskryeministri Fatmir Limaj janë kthyer si në kohët e vjetra, kur çdo hap e bënin bash
Dialogu me Serbinë, shtyhet debati në Kuvendin e Kosovës Kuvendi i Kosovës ka hequr nga rendi i ditës votimin e propozim-rezolutës nga debati parlamentar për dialogun me Serbinë
Hiqet nga rendi i ditës Rezoluta për Dialog me Serbinë Kuvendi i Kosovës ka hequr nga rendi i ditës votimin e Propozim-Rezolutës nga debati parlamentar për dialogun me Serbinë
Çarja e madhe rreth dialogut po bllokojnë punën e Kuvendit Përplasjet dhe mosmarrëveshjet e partive politike të pushtetit dhe opozitës lidhur me mundësitë e miratimit të rezolutav
LDK jep sinjale për injorim ndaj Kadri Veselit Kryeparlamentari Kadri Veseli po provon të bëhet nikoqir i një takimi gjithëpërfshirës të partive parlamentare për harmo
Vetëvendosje jep qëndrimin e vet për rezolutën e koalicionit për dialogun me Serbinë Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku, ka dhënë kritika për rezolutën e dialogut me Serbinë, t
Veseli i shkruan letër Mustafës, a po formon kampin kundër Thaçit? Pas refuzimit që mori të shtunën nga opozita, Kadri Veseli ka vendosur që të provojë edhe njëherë të bind partitë opozit
Sekretari i NATO-s: Do ta monitorojmë dhe mbështesim dialogun Kosovë-Serbi NATO mbështet fuqishëm dialogun dhe të gjitha përpjekjet mes Prishtinës e Beogradit, duke shpresuar në një reduktim të t
Veseli me iniciativë për harmonizimin e Rezolutës për Dialogun Kryeparlamentari Kadri Veseli ka mbledhur sot në kabinetin e tij liderët e koalicionit qeverisës, për ta diskutuar me ta
Zbardhet draft-rezoluta për dialogun (FOTO LAJM) Liderët e koalicionit qeveritar, të cilët sot i ka mbledhur në kabinetin e tij Kryeparlamentari Kadri Veseli, kanë hartu
Tahiri paralajmëron zgjedhje të parakohshme nëse nuk dialogon Thaçi Në këtë periudhë s’mund të arrihet konsensusi për dialogun, vendi mund të shkojë në zgjedhje. Politologu Ramush Tahir
LDK gati të hyjë nën udhëheqjen e Thaçit për dialogun Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është takuar sot me kryesinë e kësaj partie për të gjetur një rrugë për rrëzimin e Qeveri
Opozita nuk dëshiron të marrë pjesë në dialog, do zgjedhje Partitë më të mëdha opozitare që janë pjesë e Kuvendit të Kosovës, thonë se pa largimin e presidentit Hashim Thaçi nga k
Kosova kërkon nga Edi Rama që të përfshihet në dialogun me Serbinë Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka pritur sot homologun e tij shqiptar, Ditmir Bushati, ku është diskutuar
Zbardhet takimi i Metës me politikanët shqiptarë të Kosovës Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është pritur në Tiranë nga presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, të cilin e k
Ali Ahmeti bisedon me Thaçin për dialogun dhe referendumin Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka pritur sot në Shkup presidentin e Republikës së Kosovës,
Gjukanoviç ia thotë në sy Thaçit: Na sillni paqen nga dialogu Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar për në Mal të Zi, ku është takuar me homologun e tij malazez, Milo Gjuka
Pasi mbaroi gjithçka reagon edhe Veseli, ankohet ndaj Vuçiçit Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç edhe me këtë vizitë dësh
Vuçiç reagon ndaj protestës në Drenicë, a do të kalojë? Në lidhje me bllokadën në Skenderaj, këtë mëngjes është deklaruar edhe vetë kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiç. Ai
Thaçi romantik: Sot folëm në distancë me Vuçiçin Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se çdo takim që po ndodhë në Bruksel, po kuptohet se dialogu është tepër i v