999 rezultate për

diagnostikua

Rita Ora tregon ngjarjen e dhimbshme: Mamaja u diagnostikua me kancer Mamaja e Rita Orës, Vera Ora, u diagnostikua me kancer gjiri kur ishte vetëm 39 vjeç. Lufta e saj me kancerin ka qenë
Shifrat e dhimbshme, mbi 75 milionë të diagnostikuar me koronavirus në botë Që në shfaqjen e tij, koronavirusi ka prekur deri tani mbi 75 milionë vetë në shkallë globale dhe ka shkaktuar më shumë
Zbulimi: Gati 1 në 5 pacientë me Covid u diagnostikuan me sëmundje mendore Pothuajse një në pesë persona që kanë pasur Covid-19 diagnostikohen me një çrregullim psikiatrik të tillë si ankthi, dep
Sëmundja e rëndë i merr jetën personit të parë që mposhti HIV/AIDS Personi i parë i kuruar nga virusi HIV – Timothy Ray Broën – ka vdekur nga kanceri. Broën, i cili është njohur edhe si “
Ndërron jetë nga koronavirusi 52 vjeçari në Kosovë Klinika Infektive e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës ka njoftuar se sot, më 21 qershor 2020, në orët e mëngjesit
U diagnostikua me koronavirus, Princi Charles del pas 7 ditësh nga izolimi Princi i Uellsit tani nuk është më në izolimi, pas diagnostikimit të tij me koronavirus. Princi Charles kaloi 7 ditë i m
Pacientja 0, shërohet plotësisht 38-vjeçarja në Greqi Qendra operative e krizave spitalore, ka njoftuar mbrëmjen e së mërkurës se pacientja 0 e diagnostikuar në Greqi me viru
Masakroi vajzën pasi doli natën, flet e ëma e Sabrinës dhe fajëson mjekët (FOTO LAJM) Pak muaj më parë një shqiptar kreu një vepër makabre duke vrarë me thikë vajzën e tij, Sabrinën pasi ajo e kishte kalua
Babai me kancer vret djalin 13 vjeç për arsyen e rëndë Një baba ka vrarë djalin e tij vetëm 13 vjeç duke e goditur për vdekje me thikë. Protagonisti i krimit të ndodhur më
Aplikacioni që mund të shpëtojë jetën tuaj duke diagnostikuar melanomat e lëkurës Quhet Miiskin dhe është një aplikacion që është zhvilluar prej kohësh për iPhone dhe Android për të mbajtur nën kontroll
U diagnostikua me leuçemi, Mihajlovic merr lajmin e madh Lajme të mira për trajnerin e Bolonjës, Sinisa Mihajlovic. Tekniku serb ka përfunduar seancën e tretë të kimioterapis
Arbenita është diagnostikuar me tre tumorë, ka nevojë për ndihmën tonë (FOTO LAJM) Arbenita Smaili nga Prishtina ka më tepër se një vit që është diagnostikuar me tumor në gjuhë, fyt dhe nofull. Deri s
Video e fundit e blogeres së njohur pasi zbulon se ka vetëm 2 javë jetë (VIDEO) Samantha Last, një blogere e njohur nga Anglia, u zgjua në 2 të mëngjesit me dhimbje migrene dhe disa orë më vonë u diag
Ishte i sëmurë me kancer, çfarë u gjet në xhupin e viktimës në ish-Bllok Fabian Gazhaj ishte viktima nga sherri i ndodhur në Bllok këtë të enjte. Avokati i Ervis Martinajt konfirmoi në Opini
Moderatori shqiptar përlotet në studio: Ajo është me kancer Moderatori Bledi Strakosha i ftuar në Rudina, ka rrëfyer për marrëdhënien e veçantë që ka me qentë e tij, Willy dhe Ushi
U diagnostikua me kancer, Berizzo mer lajmin e madh Pasi fitoi luftën ndaj kancerit, ish- trajneri i Sevillas, Eduardo Berizzo është gati të kthehet në punën e tij si trajn
"Trupi im ishte mbushur me kancer", rrëfimi prekës i 24-vjeçares që luftoi vdekjen Gjeorgjia McLennan 24-vjec u diagnostikua me kancer pasi vuajti prej tre muajsh nga dhimbje të forta koke dhe gjoksi.
I thanë se do të vdiste nga kanceri, ai e feston me 1 mijë persona Disa javë më parë u diagnostikua me një formë agresive të kancerit në gjak dhe mes kimioterapisë dhe efekteve anësore të
Rritet numri i kosovarëve të prekur nga kanceri Për nëntë muajt e parë të këtij viti, 1278 kosovarë janë diagnostikuar me kancer. Numër ky më i lartë për 363 raste.
Në këto komuna është shfaqur më shumë kanceri Për nëntë muajt e parë të këtij viti 1 mijë e 1278 kosovarë janë diagnostikuar nga sëmundja e kancerit. Numër ky më i la