999 rezultate për

diabetit

Kjo është sëmundja që po vret më shumë se koronavirusi Një sëmundje e cila i rrezikon shumë jetën qytetarëve dhe nuk duhet neglizhuar, është diabeti. Instituti i Shëndetit
Kini kujdes! Diabeti nuk njeh moshë, si ta kuptosh nëse je prekur Diabeti është një gjendje shqetësuese, por e zakonshme mjekësore. Nëse keni diabet, duhet të menaxhoni sheqernat në gjak
A kam diabet? Njihuni me shenjat paralajmëruese Informacion i përgjithshëm Diabeti është një gjendje shqetësuese, por e zakonshme mjekësore. Nëse keni diabet, duhet
Një burrë është më i shëndetshëm në një martesë në të cilën gruaja e tij ankohet Një studim i fundit zbuloi se burrat që janë në një martesë "të keqe" kanë një rrezik më të ulët të diabetit sesa ata që
Mëso të vërtetën për simptomat e diabetit, cilat janë shenjat që ta kuptosh Etje dhe urinim i shpeshtë. Një nga shenjat kryesore të diabetit është etja e dhe urinimi i vazhdueshëm. Kjo, për arsye
Zbuloni shenjat e para, mëso të vërtetën për simptomat e diabetit Etje dhe urinim i shpeshtë. Një nga shenjat kryesore të diabetit është etja e dhe urinimi i vazhdueshëm. Kjo, për arsye
Covid-19 rrit diabetin te fëmijët, studimi i fundit zbulon të dhëna interesante Një studim i ri në Britani ka zbuluar se ekziston një lidhje e mundshme mes COVID-19 dhe zhvillimit të diabetit të tipit
Mos i lini pas dore, cilat janë shenjat e para të diabetit Diabeti është një sëmundje që mund të prekë çdo moshë. Ai shkaktohet nga mungesa totale e prodhimit të insulinës. P
Lufton shumë sëmundje, por e dini që Aloe vera përdoret kundër diabetit? Aloe vera është përdorur prej shekujsh si një kurë natyrale për të gjitha shqetësimet e lëkurës. Nga ana tjetër, sipas t
Mos i lini pas dore, kush janë shenjat e para të diabetit Diabeti është një sëmundje që mund të prekë çdo moshë. Ai shkaktohet nga mungesa totale e prodhimit të insulinës. P
Cilat janë rreziqet e diabetit te fëmijët? Frekuenca e diabetit po rritet në të gjithë botën, dhe studimet po tregojnë se fëmijët kanë një risk të rritur për të zh
Mjekët izraelitë zbulojnë ilaçin kundër diabetit Një ilaç i ri,i cili është duke u zhvilluar në Izrael, mund të jetë përgjigjja për trajtimin e shkaktarit kryesor të dia
Ilaçi më i përdorur i diabetit nën hetim: Shkakton kancer! Një ilaç për diabetin COMMON po hetohet për një agjent të mundshëm shkaktues të kancerit, është zbuluar. Metformina, e c
Dita ndërkombëtare e diabetit, çfarë duhet të dini 14 Nëntori,si dita botërore e diabetit është vendosur për nder të ditëlindjes së Frederik Banting i cili së bashku me Ch
Mos i lini pas dore, kush janë shenjat e para të diabetit Diabeti është një sëmundje që mund të prekë çdo moshë. Ai shkaktohet nga mungesa totale e prodhimit të insulinës. P
Krijoi testin e diabetit, shkencëtari dëmshpërblehet me 2 milion paund pas 40 vjetësh Një shkencëtari i është dhënë 2 milion paund dëmshpërblim nga gjykata më e lartë në Mbretërinë e Bashkuar për shpikjen e
Frutat që duhet konsumuar kundër diabetit Ka spekulime sipas të cilave diabetikët nuk mund të hanë fruta për shkak të përmbajtjes së lartë të sheqerit. Këto speku
Vuani nga diabeti? Provoni kurën me çikore Çikorja është nga bimët e egra më të dashura për konsumatorët dhe më të mirat për shëndetin e tyre. Kjo bimë që rritet k
Jo vetëm komposto, kjo kurë e lashtë natyrale me thana vendi parandalon 100% shfaqjen e diabetit Krahas shijes së tyre të athët, të ëmbël, thanat janë ndër frutat më të veçantë medicinalë me përdorim të gjerë në mjekë
Studim, tre ushqime që ulin rrezikun e diabetit Diabeti ndez një numër të simptomave të pështira, duke përfshirë dhimbje koke dhe shikim të turbullt. Ai gjithashtu m