999 rezultate për

diabeti

Njihuni me ushqimin që lufton dhjamin e tepërt dhe diabetin Diabeti, dhjami i tepert apo shenjat e rrudhave shpesh kanë të përbashkët jetesën jo të shëndetshme ndaj duhet të kini p
Pse ngrënia e kosit ndihmon në parandalimin e sëmundjes që prek miliona njerëz në botë Diabeti është një sëmundje kronike që shkaktohet nga nivelet shumë të larta të sheqerit. Studimet e fundit tregojnë s
Pija e duhur që ul rrezikun e diabetit të tipit 2 me 60% Në rrjet mund të gjenden informacione të ndryshme dhe shpesh kontradiktore mbi rolin e kafesë tek sheqeri në gjak apo di
Pse ngrënia e kosit ndihmon në parandalimin e sëmundjes që prek miliona njerëz në botë Studimet e fundit tregojnë se rituali i ngrënies së kosit çdo ditë do të ndihmontë në reduktimin e riskut për diabetin e
Ngrënia e kosit ndihmon në parandalimin e sëmundjes që prek miliona njerëz në botë Studimet e fundit tregojnë se rituali i ngrënies së kosit çdo ditë do të ndihmontë në reduktimin e riskut për diabetin e
Kujdes! Ky është çaji që nuk duhet ta ndani në ditët e ftohta Stina e dimrit është ideale për konsumimin e çajit të trëndafilit të egër i cili rigjallëron organizmin, e mbron atë nga
Jo vetëm diabeti, sëmundjet e tjera që vijnë nga konsumi i tepërt i sheqerit! Pa sheqer, disa ushqime nuk kanë shije. Fatkeqësisht, sheqeri nuk është aq i mirë për trupin dhe shëndetin tuaj, aq sa s
Kujdes me ëmbëlsirat gjatë festave, si të kuptoni a vuani nga diabeti Diabeti është një nga sëmundjet nga e cila preket një pjesë e mirë e popullsisë sonë. Në fakt ka disa lloje diabeti: tip
Kujdes! Ky është çaji që nuk duhet ta ndani në ditët e ftohta Stina e dimrit që po afron është ideale për konsumimin e çajit të trëndafilit të egër i cili rigjallëron organizmin, e m
"Diabetikët, një nga grupet më të prekura", mjeku: Kortizonikët nuk janë karamele “Barnat kortizonike po përdoren masivisht dhe ndoshta jo gjithmonë në mënyrë racionale për trajtimin e COVID-19”. Një sh
Kujdes! Ky është çaji që nuk duhet ta ndani në ditët e ftohta Stina e dimrit që po afron është ideale për konsumimin e çajit të trëndafilit të egër i cili rigjallëron organizmin, e m
Nga kolla te diabeti, si ta shfrytëzojmë lëngun e qepës Kolla është reagim i trupit ndaj një irritimi në grykë dhe mund të shkaktohet nga alergjitë, azma, pneumonia, virozat ap
Kjo është sëmundja që po vret më shumë se koronavirusi Një sëmundje e cila i rrezikon shumë jetën qytetarëve dhe nuk duhet neglizhuar, është diabeti. Instituti i Shëndetit
Nga diabeti tek problemet kardiake, thonjtë e këmbës tregojnë shumë për shëndetin tonë honjtë e këmbës lihen pas dore dhe vuajnë në heshtje sepse as të ashtuquajturit ekspertë nuk dinë t’u japin shpjegim. M
Nga kolla te diabeti, si ta shfrytëzojmë lëngun e qepës Kolla është reagim i trupit ndaj një irritimi në grykë dhe mund të shkaktohet nga alergjitë, azma, pneumonia, virozat ap
Kini kujdes! Diabeti nuk njeh moshë, si ta kuptosh nëse je prekur Diabeti është një gjendje shqetësuese, por e zakonshme mjekësore. Nëse keni diabet, duhet të menaxhoni sheqernat në gjak
E deklaruan se vdiq nga COVID-19, miqtë nxjerrin zbuluar ministrinë: Nuk është e vërtetë! Ditën e sotme, Ministria e Shëndetësisë raportoi se 4 pacientë nuk munden t'i mbijetojnë COVID-19. Sipas burimeve zy
A kam diabet? Njihuni me shenjat paralajmëruese Informacion i përgjithshëm Diabeti është një gjendje shqetësuese, por e zakonshme mjekësore. Nëse keni diabet, duhet
Një burrë është më i shëndetshëm në një martesë në të cilën gruaja e tij ankohet Një studim i fundit zbuloi se burrat që janë në një martesë "të keqe" kanë një rrezik më të ulët të diabetit sesa ata që
Cilët persona me diabet janë më të rrezikuar nga humbja e shikimit Glukoza është një burim esencial i energjisë për të gjithë qelizat e jetësore të trupit të njeriut. Niveli i glukozës i